Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 29 ноем. 2007, 16:12 ч.

обрив от Панадол

  • 2 944
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 341
Здравейте

Искам да ви попитам на някой да му се е обривало детето от panadol baby ?

Какво използвате за сваляне  на температура в такъв случай?

Температурата беше 37.5

Обрива се появи няколко минути след като дадох една капка панадол .Според педиатърката  обрива не е от панадола. Бяха червени петна приминаха в ситни пъпчици и  всичко изчезна за 6-7 часа .

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 16:47 от carlinka05

# 1
  • Мнения: 418
Не ми се случвало досега.

# 2
  • плевен
  • Мнения: 133
не ми се е случвало можеш до използваш нурофен  аз съм по-доволна от него.но отиди на алерголог.

# 3
  • Мнения: 4 373
Според мен детето се е обрилано от температурата, а не от Панадола Peace
Питай педиатъра си.
Пепи като беше бебе, колкото пъти е вдигал Т, толкова пъти е бил със ситен обрив по цялото тяло.

# 4
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 230
И с двете деца не ми се е случвало.Даже се съмнявам че ако имате обрив де ,то той е от Панадола,затова се посъветвай с педито..Давам по често  нурофен и по рядко ефералган на свещички...

# 5
  • София
  • Мнения: 809
Случвало ни се е.
И педиатърката ни е предупреждавал, че е възможно да се обрине от Панадола.
Спокойно. Но звънни на педито за всеки случай. Че и шарката върлува, макар пъпките да са коренно различни.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 518
Не се е случвало, но лятото направи една контактна алергия с обрев, успоредно с това беше в процес на зъбоникнене и видигна много висока температура. Когато я заведох в спешното педиатърката ме попита дали давам Панадол, защото е възможно към някаква съставка в него да се развие алергия (не помня вече коя) Тя ме посъветва да давам Нурофен при температура, от тогава не съм давала Панадол.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 097
Като бебе Ния се обриваше, ако и дадях повече от два пъти последователно. Случва се.
Аз ползвам предимно Нурофен.

# 8
  • Холандия
  • Мнения: 581
хммм а има ли вариант да е някоя от шарките...?

# 9
  • София
  • Мнения: 39 930
за 37,5 - тона къде измерено??? нищо не давам....за 38 вече давам, но ползвам калпол или ефералтан....помисли и за други марианти - нещо д е яло, да си го мазала....има деца алергични към парацетамол....но рядко...друг път давала ли си? Колко е голямо детето? Всъщност болно ли е? От колко време....по-голяма Т да е качвло???

# 10
  • София
  • Мнения: 520
Ако пак се появят пъпките го заведи на алерголог. Моето дете така се обрина от Нурофен, цялото гръбче, коремче и линията на лицето покрай косичката бяха в пъпчици.. по скоро петна  Rolling Eyes
За нурофена знам, че е за по-висока температура.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 493

И на нас. От подобни медикаменти.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 469
Не вярвам да е от панадола,но все пак се консултираи с лекар

# 13
  • Мнения: 72
Панадола има парацетамол , а от него е напълно възможно да се получи обрив дори и при възрасните.  Но толкова скоростна реакция newsm78  трябва  да е от друго, от температурата вероятно.

# 14
  • София
  • Мнения: 39 930
Панадола има парацетамол , а от него е напълно възможно да се получи обрив дори и при възрасните.  Но толкова скоростна реакция newsm78  трябва  да е от друго, от температурата вероятно.

Обрив от Т се получава ако тя е била много висока и после като падне....ако изобщо се случи..37,5 не може да е причина за Т обрив...той обикновенно става при 39 и нагоре и то със свалянето й....

Редакция на ключовите думи на тема





Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт