Болница Вита

  • 1 715
  • 3
  •   1
Отговори
Ето една лична кореспонденция:

@Moonlight
Здрасти,извинявай,че те притеснявам,но имам някой въпроси,както и да поразкажа...извинявай ако те оттегчавам,ще гледам да пиша по-сбито.
Приеха ме в болниица Вита за спешно секцио на 18-ти ноември на обяд.На четвъртия ден докато го хранех,бебенце повърна на фонтан.Аз им бях виновна..такаа впоследствие повърнал още 3 пъти,започна да спада-от 2.600 отиде на 2.300,после на 2.200,не ядял почти никак и бил вял и отпуснат-това го видях още щом започнаха да ми го носят,все пак имам едно дете вече,не ми е сефте.Незнаеха какво му е,всички изследвания са ок,предположенията варираха от това че съм го прехранила до инфекция предала се по кръвен път??(имам проблеми с десния бъбрек,възпаление).Загубиха 4 ценни дни.Транспортираха бебето преди 2 във Педиатрията,където му правеха кръвопреливане,хранят със сонда в кувиоз и тн.
Намерих си връзка,пратих я-казали и под секрет,че ако във Вита са се усетили по навреме,нямало е да се стигне до там.От гинекологията не се оплаквам никак,но мисля,че неонатологията им куца невероятно.

П.с-сведения по-подробни никой не даваше,сглобявахме чутото от тоя оня за да ни стане ясна цялата картинка-какво му дават и правят на бебето имам предвид.

@Severfen
Ема я приеха в Първа градска с някаква инфекция. Изкара една дълга серия от антибиотик. Днеска проверих Инфекцията я няма вече. Изследванията бяха (-). Но въпреки моито упорство не ми казаха за какава инфекция става дума. Само заобикаляха и овъртаха. Дори не ми казаха какав антибиотик са и давали.

Вариантите са 3, както ги виждам. 1. И те не знаят какаво е било. 2. Не искът да кажат, защото ще има още въпроси 3. Не е нищо сериозно и не им се занимава.

Но факт е, че Ема отслабна доста  докато я преместят в 1 Градска.

@Moonlight
Да,точно и при нас говорат за неизвестно каква инфекция,незнам доста е странно при дже бебета почти по едно и също време да има проблем с "някаква" инфекция-и при нас е същото положение както писах-никой не казва какво точно е.Мен след операцията ме сложиха в една малка мрачна стая само с едно легло,без прозорци,без нищо понеже нямало места.Акушерките ги чувах как говорят по телефона едва ли не с яд,че съм родила по-рано от предвиденото и че съм им в плюс като бройка.Чудя се дали нямат в отделението някаква инфекция,не че ще го разберем де.С вашите дечица и жена сме били там по едно и също време,чух от акушерка за проблема ви с едното бебенце,абе въпросите са много-няма кой да им отговаря обаче.Мисля,че двете ни истории,инфекции и тн са доста индентични и подобни,още повече по едно и също време което ме навежда над тези мисли,може и да не съм права де.Да са ни живи и здрави дечицата,ще се оправят,но в големи филми ни вкараха и мисля,че и те носят вина в двата случая.

@Severfen
Ема я преместиха на 21.11.2007 засекли са се 2 3 дни заедно. Да са живи и здрави, но ми е любопитно дали има инфекция в болницата ил ие само съвпадение.

П.П. Пусни тема и опиши твоя случаи. Нека да знаят бъдещите родители с какво може да се сблъскат. Сега след 2 седмици, като ми помина яда, май само на обслужващия персонал ме е яд. Много ме е яд. Ма както казвам на жена ми "Вече нямаме нищо общо с Вита и няма и да имаме. Не си струва да се ядосваме.".

@Moonlight
А сега как е малката душичка,изписаха ли ви я?И защо я преместиха?Нашия Боби с предтекст да правят още изследвания беше,но мисля,че си им тежеше....Вие от кой сте чули коментара,че детенце ви го гледат безплатно?
От обслужващия персонал и аз никак не съм доволна,само една акушерка не и знам името,една младичка,слаба и симпатична,даваше много и подробно информация и си гледаше нещата съвестно и с желание,другите..не ми се коментират просто.На мен яда не ми е минал обаче още.Трябва да имаме тема с описани и двата случая мисля, пък хората нека сами си правят извода-аз моя съм го направила.

@Severfen
Предполагам че става дума за същата акушерка и аз съм очарован от нея Smile. Ема е 1.940, още е в Първа Градска. Няма да ни я дадат за Коледа, може би за нова. Преместиха я под предлог, че не могат да се грижат за дете повече от 10 дни. Не им било разрешено. Сигурно нямат необходимия персонал и оборудване, за да им издадат разрешително. А коментара за безплатното беше от Завеждащата на родилното, към собственика на Вита. Бе лелки които са се намърдали във частна клиника и си мислят че са хванали Бог за шлифера.

@Moonlight
Това е така,заради Здравната каса,защото тя не им плаща над тези 10 дни.От нашия пък чакаха да се отърват с нетърпение имам чувство,и толкова не стоя и слава богу.Мъжа ми и майка ми отидоха сутринта да уцелят лекарката да я питат как е и тя им казала,че може да се наложи да го транспортират или в Педиатрията или в Токуд,че те нямали нужната апаратура и готовност за още изследвания и те се съгласили.В 16.00 аз се обадих и ми казаха,че в 14.00 е бил откаран в Педиатрията,дори и не ни се обадиха да ни кажат,въпреки,че лекарката беше обещала ако го местят да се обадят...нямам думи.Не искам да стъпя там.Не знам ние кога ще си го вземем,започнал е да наддава но не говорят за изписване кога,толкова сме изнервени че не е истина,но какво ли обяснявам то 1000% и вие сте така.

@Severfen
В първа градска ли са я преместили? Защото и на нас казаха или Токуда или Първа Градска. Аз веднага Токуда, но след като прочетох за Първа градска се успокоих.


@Severfen
Имаш ли нещо напротив, да направя една нова тема за Вита и да сложа тази наша кореспонденция там.

@Moonlight
Ами той е в Педиатрията,тя е там до Военна болница,не са ни питали за Първа градска изобщо.И не,разбира се че нямам против,аз бих го описала но трябва да си сабера малкото останал мозък че да го опиша като хората а не"едно напред дже назад" както май го обясних и на теб Embarassed Embarassed

# 1
# 2
  • Мнения: 78
Здравей Moonlight, акушерката се казва Мими - така и не й разбрах цялото име... те там бяха само на малки галени имена. Но Мими беше върха! Не съм и очаквала подобно отношение не само към родилките, но и към бебенцата. Имам чувството, че единствено тя беше съпричастна към следродилните ми болки и притесненията ми относно децата. Единствено тя ми обясняваше подробно всичко, за което я попитах... Тя не само си вършеше работата както трябва, но и показваше човещина - нещо, което е изключително важно при толкова много емоции след раждане.
За другите не ми се говори. Не искам да си спомням как нямаха време да ме чакат да се изцеждам, за да нахранят Евичка (та дори и с биберон) от майчиното й мляко...

Искам да добавя и още, че и т.нар. им "училище за родители" не струва. Дадох 140 лева (макар, че ми бяха казали, че ако си взема пълния пакет ще имам 15 или 20% отстъпка от цената - такава нямаше) и получих две вели лекции от по половин час от главната акушерка за нормалното раждане и за гледане на новородено, и среща с психолог и кинезитерапевт. Единствено психоложката и кинезитерапевтката си струваха.

На мен първоначалната ярост към тях вече ми мина. Не мисля, че си струва да им се ядосвам вече, така или иначе вече нищо не ме свързва с тях. Само аз ще се натоварвам повече. Имам и добри, и лоши спомени от раждането, и нищо че лошите са повече - в резултат на всичко си имам две ангелчета, за които да се грижа и сега това е най-важното.
А защо въпреки всички минуси решихме все пак да родя там - и аз не спирам да си го задавам тоя въпрос и се чудя с кой акъл им се доверих... но това е някакъв опит, и както се казва човек се учи от грешките си. Е, това ми е един много добър урок занапред!
Да нацелуваш и нагушкаш малкия човек от нас и бъди спокойна, за да се грижиш пълноценно и за себе си, и за семейството (вкл. и кучовците Wink))

# 3
  • Мнения: 219
Здрасти,имам абсолютно същите впечатления и аз.Останах очарована единствено от акушерката за която стана въпрос и от лекарката ми-д-р Илиева,която е един невероятен човек и специалист,оттам нататък....има още много-много какво да се иска и променя откъм неонатологията им.Както и да е, махаме с ръка и продължаваме напред,бебенцата ни ще се оправят.Поздрави и целувки на двете ви сладурки Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт