Декупаж (салфетна техника)-12

  • 38 358
  • 285
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 106
Здравейте на всички Grinning
Лалле-хубави неща си направила
Радинна-чинийка и чашки с Мечо Пух е страхотни,с какво ги лакираш,за да стават за ползване?
qudzy-шише с квадратчета-супер,чудя се,как си ги направила?
Белладона-много-много харесах шишета с ангелчета,това е декупажна хартия,нали?
Уна-играчките ти страхотни!
Аз пък с шампанско,нали е празници Joy

http://i022.radikal.ru/0712/bf/459db6057ffb.jpg
http://i038.radikal.ru/0712/c5/0bddaa6b5cb6.jpg

# 256
  • Мнения: 662
Момичета,всичките ви неща са невероятни  bouquet  bouquet  bouquet
Радвам се,че нещата ми са ви харесали Hug
qudzy-шише с квадратчета-супер,чудя се,как си ги направила?
dadusq,това са изрезките от салфетките,които ми остават и след като ги залепя и изсъхнат с един тънкописец/черен от тези, които не се размазват/ги очертавам и след това върху чертите ги "зашивам",демек правя зиг-загчета.Става много лесно,бързо и ефектно,но за съжаление на снимката хич не се вижда,защото е ужасна Mr. Green
А това в суматохата преди базара бях забравила да го снимам,но за мое щастие една мама го е щракнала
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=197589&photo=55

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 13:39 от gudzy

# 257
  • София
  • Мнения: 310
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=200281
След като ме изчервихте с похвалите си Blush,
 заслужавате поне малко Коледно настроение smile3521
ето това успях да сътворя, но нещо много ми се гърчат тези салфетки и кажете ми моля как правите тези хубави фонове, на мен ми стават грозни и на черти за това ги правя с памуче или пръсти Embarassed, но ми се иска да са гладки и еднородни, ама незнам как и с какво/специална четка ли що ли newsm78/, иначе ползвам акрилни боички ама то не е само до това.....
Искам да ви поздравя за страхотните неща , направо ми пълните душата и ме засърбяват пръстите, ама нещо не ми остава много време покрай приготвянето на празниците.
Желая Ви Весела Коледа на всички,
обичам ви да знаете  newsm51  Crazy

# 258
  • Мнения: 278
dadusq Уаууууу #Crazy Страхотно шампанско  bouquet  bouquet  bouquet
marinap не разбирам от какво не си доволна. Нещата ти са много, много сполучливи. За фона пробвай с дунапребов валяк или да тампонираш с дунапрен. Ако питаш за преливащите се фонове, не мога да ти помогна Sad И за мен са пълна мистерия Cry Дано някой с повече опит ни помогне със съвет

# 259
  • София
  • Мнения: 310
Благодаря момичета особено благодаря за разяснениията на kkaatt, zax, looloo,  bouquet  bouquet  bouquet
аз не че не съм доволна, но искам да се науча, как да не ми се гърчат салфетките и как да преливам фона newsm78

# 260
  • Мнения: 1 402
marinap, за големи мотиви най-добре ми се е получавало по следния начин: Намазвам повърхността, където ще бъде картинката,  с лепило, чакам да изсъхне, нагласям най-горния слой от салфетката като разпъвам леко с ръце, слагам отгоре хартия за печене и приглаждам със слаба ютия. Става въпрос за равни повърхности. Върху бутилка и на мен ми се гърчи, когато мотивът е голям.Гледам да прикривам с разни контурчета...
Момичета, поздравления на всички за поредните красиви произведения!  bouquet  bouquet  bouquet
Аз приключвам почти с подаръците Sunglasses Но май повечето ще ги подаря преди да ми пристигне фотоапаратът, та няма да мога да ви ги покажа ConfusedНо те са доста еднотипни, така че няма да изгубите много Joy  Hug
marinap ме зарази с това "обичам ви" и а-а-ха да го повторя и аз, но ще се въздържа Laughing

# 261
  • Мнения: 1 143
marinap ме зарази с това "обичам ви" и а-а-ха да го повторя и аз, но ще се въздържа Laughing

Да не се повтаряме  - затова -  

marinap,  и аз им се чудя на майсторките как ги правят тези фонове  Thinking  А нещата ти са наистина страхотни, но не може всичко изведнъж, бе човек! Пък и като гледам "бавното" ти развитие, скоро ще ни бъдеш консултант.

gudzy, любими са ми твоите шишета  Hug

dadusq, много ти е хубаво шампанското, чак да му е жал на човек да го отвори

Вещичке, мноооого красота! И не се спотайвай  Wink

mirage,  чакам си отговора  Wink, ще яде ли Хасан баница или да? Ако няма баница, давай тортата


Момичета, да се похваля - вече изкарвам пари от гарафите  Laughing Всички ще бъдат изкупени за подаръци  Crazy
Боже, Боже, Боже!!!   Embarassed    Ето и последната. Малко й се протърка мишничката ( и на други места има, но е по-малко), та се чудя дали да я понарисувам или да я оставя така, все едно е антична  Laughing
И най-после нещо коледно и от мен. Това е остатък от щраусово яйце.

 

# 262
  • София
  • Мнения: 310
 hahaha hahaha такава съм си аз заразна Joy Joy



shoshkata благодаря ти за милите думи, гарафите ти са направо вълшебни, много се радвам че се се продали, ама то и как иначе, такава красота... newsm10
като малка си имах мечта да си правя такива красотички в едно малко магазинче и да се купуват и с това да си изкарвам хляба ю.... ама си останах само с мечтата, за това много се радвам за теб  newsm44
 е понеже надеждата умира последна, може пък някой ден .....

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 20:53 от marinap

# 263
  • Мнения: 1 143
е понеже надеждата умира последна, може пък някой ден .....

Ще, ще  Laughing

Аз пък изобщо нямах намерение да ги продавам. Една приятелка ги видя, и каза, че ги иска всички . Даже сама си каза колко ще ми даде  Laughing Този път реших да не се инатя, обикновено всичко подарявам

# 264
  • София
  • Мнения: 310
Този път реших да не се инатя, обикновено всичко подарявам


Браво и аз съм същата шматка Joy, то така се почва много се радвам за теб, все едно аз съм ги продала, желая ти това да е само началото...
айде скоро пак да се похвалиш  newsm17 newsm44 smile3521

Последна редакция: вт, 18 дек 2007, 15:34 от marinap

# 265
  • Мнения: 440
Ало шматкитеее Joy то така се почва и аз в началото правех всичко за да ги подарявам-доставяше ми огромно удоволствие да подаря нещо направено от мен;после реших че такива неща всъщност са уникати и може и да ми провърви ако почна да ги продавам.Така че всеки може да направи от хобито си свой бизнес,надеждата наистина умира последна/макар че аз и това не приемам,голям инат съм Twisted Evil/-този някой ден.... го пожелавам от сърце на всички  Kissing Heart Hug
Ама да си дойдем на думата за великолепните гарафи,яйца щраусови и шампанско,което ще стане мноооого отлежало,защото на притежателя ша му се свиди да го отвори smile3501 Heart Eyes  bouquet
Да кажа аз как правя фонове/колко стават и колко не вие ще кажете,дали е правилно и това не знам Thinking,но това си е мой метод/.Значи по принцип работя с 3-4 цвята едновременно,капвам да кажем по 1 капка от всеки цвят на около 2-3см. разстояние един от друг и с четка/рошава и изтормозена/ или гъбичка тампонирайки сливам тези цветове и после като се разтелят повтарям процедурата докато свърши цялата повърхност. ooooh!аз от написаното си нищо не разбрах,ама дано вие чатнете нещо Heart Eyes

# 266
  • Мнения: 252
Охххх, ще ме уморите вие от смях. Миражжжжкееее, айде и на мен да ми го пожелаеш този прекрасен ден, дето да си продам нещо правено от мен.
Мъжа ми, оня ден, някой му отнесъл страничното огледало. Идва и ми казва, ами знаеш ли, вика, огледалото станало кракле.  Joy hahaha
Ама що така не се нави да му залепя теменужки отгоре... не знам. newsm78 Joy

Пропуснах най важното. Шоши, великолепни неща правиш, истински ти се възхищавам. 
А шейната на Мираж е произведение на изкуството  bouquet.
Пропускам много неща сигурно, но за всички   bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: вт, 18 дек 2007, 09:48 от Гая

# 267
  • Мнения: 4 390
Ха-ха Laughing Гая, голям образ е мъжът ти. Hug

Ей, не спирате да творите великолепности, ей!  bouquet
Айде, голямо браво за всички ви! Страхотни красоти, както винаги!
Няма да ви изброявам поименно, постингът ми се отнася за всички писали
след моето предишно мнение.

Последно време съм само на маса, с чашка. Sunglasses Така ще е още известно време, после
с нови сили ще се върна към заучването на декупажа.
Всъщност, не съм напълно честна, правя една мебел /е, добре, вид етажерка, за ъгълчето ми/, но идея нямам кога ще смогна да я завърша, защото освен всичко почнахме ремонт...
Вие продължавайте в този дух, за да черпя вдъхновение! Hug


# 268
  • Мнения: 167
  newsm51qи аз да се присъединя към отбора на шматките.!
 И аз си мечтая да имам една такова магазинче, малко спретнато и пълно с мои работи. Когато отида във Варна  в ателието на Мираж мога да стоя с часове и да се оглеждам. newsm03
Но както казва мираж надеждата умира последна. Аз знам по себе си че щом желая нещо много силно  то се сбъдва.Поне до сега мечтите ми винаги са ставали реалност. Дай боже и за напред да е така!
 Сега да се опитам да приложа на практика урока на моби. дано да е станало нещо.

# 269
  • Мнения: 167
втори опит http://www.snimka.bg/album.php?album_id=189039

Последна редакция: вт, 18 дек 2007, 08:24 от kkaatt

Общи условия

Активация на акаунт