Какво да правя със заголеното пишле?

  • 749
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 956
НЕ знам дали тук е мястото да задам въпроса си, но имам нужда от спешна консултация.
Днес заголиха пишлето на сина ми. Казаха ми само да повтарям процедурата при баня и няколко дни след баня да мажа с Дефламол. Но никой не ми каза какви истерии ще бъдат и не ми обясни какво да правя за да помогна на детето да не го боли толкова. Вие какво правите с децата си в такъв случай? Мажете ли ги с нещо различно? Чудя се дали да не му дам на няколко пъти Панадол...?

# 1
  • Мнения: 809
Само се повтаря процедурата, когато се къпете. Не се маже с нищо.
Може и да се подуе, да посинее, не се притеснявай, нормално е.
Мисля, че може да се даде панадол, но при нас не се наложе.
Стефчо беше малък - около година. Мисля, че не го е боляло. Пишлето не се поду и не посиня.

# 2
  • Мнения: 178
При нас доки го забели докрай и пак зарастна ,някой ако е имал такъв проблем моля да ми сподели, защото се пукам от притеснение.Това обрязване много ме плаши да не се наложи.

# 3
  • София
  • Мнения: 663
педито го забели на два пъти, при сменяне на памперс му мажех пишлето с малко дефламол (областта на главичката и кожичката). за 2-3 дни и всичко мина. иначе му се поду и леко посиня, щом пишне и почва да реве, дефламола помогна. при баня съвсем леко се дръпва и изплаква с водичка, и веднага с дефламола (през първите дни). сега при всяка баня го дърпам леко, плакна само с водичка и това е Hug

# 4
  • Мнения: 8 999
Дефламол и Панадол за 3-4 дни. Мажех при всяка смяна на памперса.  Ако допуснеш да се свие кожичката, рискуваш същата гадна процедура да се повтори.

# 5
  • Мнения: 1 371
Аз първия ден го мазах един , два пъти с риванол и с едно кремче. Всеки ден по време на баня го оголваме за почистване. Иначе може инфекция да стане.
Това го практикуваме ежедневно, за да ме му зарастне отново.

Панадол не се ли дава само за температура? - Не мился, че е необходимо излишното даване на някакво лекарство.


При нас доки го забели докрай и пак зарастна ,някой ако е имал такъв проблем моля да ми сподели, защото се пукам от притеснение.Това обрязване много ме плаши да не се наложи.
Ами педиатъра пак ще го отвори, не се притеснявай. Но трябва да сте упорити и всеки ден заголване и чистене.  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 2 967
Дефламол и Панадол за 3-4 дни. Мажех при всяка смяна на памперса.  Ако допуснеш да се свие кожичката, рискуваш същата гадна процедура да се повтори.


И аз съм на това мнение Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт