представата ви за добра майка

  • 2 332
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 498
Всяка майка е най.добра за своето дете.....и всяка една от нас си мисли, че е най-добрата....

# 16
  • Мнения: 3 069
Давм всичко от себе си....понякога дори повече отколкото искат синовете ми.Старая се да бъдат щастливи.Казвам им, че ги обичам винаги когато мога, това е важно, трябва да го чуват.
Знаят, че винаги съм зад гърба им и че винаги ще ги подкрепя!

# 17
  • На морето!
  • Мнения: 5 749
Всяка майка е най.добра за своето дете.....и всяка една от нас си мисли, че е най-добрата....
И аз така мисля.Иначе мен ме радва начинът,по който ме гледа и ми се усмихва!Има една специална усмивка-само за мен!Това ме кара да се чувствам безкрайно щастлива!!!

# 18
  • Мнения: 5 940
Искам да споделя нещо, най-вече за момичетата, на които им предстои да станат майки. Докато бях бременнна повече се вълнувах от самата бременност, че беше леко проблемна и  от предстоящото раждане. Признавам си, не четох много неща за отглеждането на бебетата и не бях подготвена за този малък ад коликите. Коликите могат да накарат всяка една току що излюпила се мама да не се чувства дотам добра майка. Искам да предупредя бременните да се въоръжат с търпение и спокойствие. Моят син ревеше, не, дереше се, по 15 часа на денонощие и въпреки, че цял ден беше в ръцете ми, нищо не можах да направя, докато не навърши три месеца. За тези три месеца се сравнявах с майките на съседските бебета-мислех, че те са по-добри, защото на бебоците не им се беше чул гласа въобще от раждането. Смятах, че нещо не правя като хората, че детето не ме усеща, че аз него не усещам. И един ден, малкият просто спря и се усмихна. Най-веселото и щастливо бебе на света.

# 19
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Синът ми казва, че съм най-добрата майка и аз му вярвам.  CrazyЗа него съм най-добрата, защото съм неговата майка.

# 20
  • Мнения: 478
Добрата майка е търпелива, уравновесена, спокойна, знае как да постъпи правилно във всяка ситуация, проявява нежност, когато има нужда от такава и  строгост, когато е необходимо. Възпитава в ценности, изгражда характер. И куп други неща Wink
Дали съм добра майка не знам, дори често се съмнявам, че съм. Предполагам, че времето ще покаже. Но поне се старая.
Това са и мои думи Simple Smile и за сега мисля се справям.
Често се карам на сестра ми (която има 3 годишно момиче) че прекалено много се изнервя крещи даже в пристъп на лудост и казвам, че е лоша майка, защото въобще не е уравновесена. Детето обърнало нещо и тя го бие заключва я в детската стая за 2, 3 часа то се дере ... направо не ми се говори  Sad

# 21
  • Мнения: 1 367
Добрата майка е търпелива, уравновесена, спокойна, знае как да постъпи правилно във всяка ситуация, проявява нежност, когато има нужда от такава и  строгост, когато е необходимо. Възпитава в ценности, изгражда характер. И куп други неща Wink
Дали съм добра майка не знам, дори често се съмнявам, че съм. Предполагам, че времето ще покаже. Но поне се старая.
Това са и мои думи Simple Smile и за сега мисля се справям.
Често се карам на сестра ми (която има 3 годишно момиче) че прекалено много се изнервя крещи даже в пристъп на лудост и казвам, че е лоша майка, защото въобще не е уравновесена. Детето обърнало нещо и тя го бие заключва я в детската стая за 2, 3 часа то се дере ... направо не ми се говори  Sad
Сериозно ли говориш???? #Crazy Ама какво се чудя,детето на едни познати,като го заговори баща му,то си пази главичката и се свива уплашено. Очичките му ще изскочат от страх.Това какво означава............как може да има такива хора?????

# 22
  • Мнения: 176
Обичам сина си и се старая да му го показвам постоянно. Гледам да е винаги чист и да му е комфортно, смехът му ме прави щастлива, но все пак още се чудя дали му е достатъчно това, дали съм добра мама за него.

# 23
  • Мнения: 485
Не знам дали съм добра майка, но най-хубавите думи, който съм чувала са на сина ми - "Много те обичам, ти си най-добрата мама."  Не мога да дам и определение за добра майка, но мисля, че за всяко дете неговата майка е най-добрата. Стига да е нормален човек, разбира се, че като чета как родители си малтретират децата ми идва да  #2gunfire

# 24
  • Мнения: 611
Съвсем наскоро дъщеря ми ми каза че съм наи-добрата майка Embarassed, какво повече да искам , щом детето ми го казва , значи съм го заслужила Mr. Green.НО според мен идеална майка няма, всички си изтърваме нервите, но децата ни прощават  и  :hпак сме наи-добрите майки Hug

# 25
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Гордея се примерно с това че синът ми вече е на година и 7 месеца а не е боледувал нито веднъж  yes

   Rolling EyesМоето дете е на 3г.3м. и не е боледувало, но никога това не ми е давало право да мисля, че заради това съм добра майка!Не значи, че майките с боледували дечица са по-лоши майки от мен!

 Трудно е да  коктеризирам дали съм добра майка.Гледам си детето, но все си мисля, че не се занимавам достатъчно с него.Карам му се, винаги се намира за какво да ме гризе съвестта.

# 26
  • Мнения: 24 467
Рядко си служа с толкова общи категории, като "добър"- "лош". Въобще в живота май не се сещам за нещо важно, при което да ги ползвам от години.

# 27
  • Мнения: 636
Цитат
Добрата майка е търпелива, уравновесена, спокойна, знае как да постъпи правилно във всяка ситуация, проявява нежност, когато има нужда от такава и  строгост, когато е необходимо. Възпитава в ценности, изгражда характер. И куп други неща
Дали съм добра майка не знам, дори често се съмнявам, че съм. Предполагам, че времето ще покаже. Но поне се старая.

И моята представа за добра майка се покрива с това. А дали сме добри майки, ще разберем едва когато децата ни пораснат и видим какви хора сме отгледали. Peace

# 28
  • Мнения: 1 440
Моята майка беше най-добрата за мен!Аз не се смятам за такава,но някой ден моите момиченца ще ме оценяват.

# 29
  • Мнения: 508
Ставам и лягам с мисълта за дъщеря ми. Знам, че съм най-добрата майка.
По себе си съдя, че най-добрата е моята майка  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт