Разширявате ли дупките на бибероните? как? кога?

  • 5 725
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 421
Привет мами, от няколко дни ми се струва, че дупката е доста тясна и това я изнервя. Пробвах с биберон номер 2 на авент, но с неговите две дупки се дави...Вие как процедирате? Разширявате ли дупките? Кога? Как? Grinning  Grinning  Grinning

# 1
  • Мнения: 444
Здравей не сте ли много мънички за номер 2?! Катето стана скоро на година и едва тогава минахме на 2-ка, вярно, че тя обича да си хапва по бавно, но наистина ми се струва рано за вас! А иначе, аз те съветвам да не правиш опити сама да разширяваш биберона, аз скоро направих подобна глупост, нищо не стана само развалих биберона и купувах нов, поскоро нови защото се наложи да купя още два! Може да пробваш с друго шише, може и да я мъчат колики!
Успех!!! Laughing

# 2
  • Мнения: 5 241
Мисията ти е почти невъзможна  Wink Аз си надупчи всички биберони(освен че се опитах да разширя дупките,направих и нови),но без успех,накрая минах на биберона с чертичките.Ако се "кара" на биберона,плаче и неиска да яде значи го сменяш с 2-та тя ще свикне с него или сменяш шишетата и бибероните.Нашето адаптирано мляко беше по гъсто,мазно и трудно минаваше през дупките на биберона и само си измъчих детенцето.След като сложих чертичките нещата се оправиха,първите 1-2 пъти се задави,но намерих начин да държа шишето така че да не го прави и после свикна.Бях дала толкова пари за шишета и биберони (на Авент) че не ми се искаше да купувам нови.И до ден днешен сме на биберона с чертичките(беше на около 3 месеца като му го сложих за първи път,а принципно го дават за деца над 6 месеца).

dani ама как така даваш още с  1 дупка на детенце на 1 година  Thinking Твоите шишета на Авент ли са  Confused: Защото тяхната 1-ца я дават за кърмачета за да не се откажат от сукането от гърдите(ако са на смесено хранене)-ако мога така да се изразя.

# 3
  • Мнения: 1 181
Цитат на: Radina
накрая минах на биберона с чертичките.

извинявай за въпроса ама какви са тези биберони с чертички? Embarassed Ние ползваме 2-ка още от начало, защото не съм кърмила Павел и нямаше страшно да се откаже. Но ми се струва напоследък че нещо много се нерви докато яде и си мисля да не е от бибата.

# 4
  • Мнения: 5 241
Цитат на: denitsa
Цитат на: Radina
накрая минах на биберона с чертичките.

извинявай за въпроса ама какви са тези биберони с чертички? Embarassed Ние ползваме 2-ка още от начало, защото не съм кърмила Павел и нямаше страшно да се откаже. Но ми се струва напоследък че нещо много се нерви докато яде и си мисля да не е от бибата.


http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=1604 виж тук ги има

# 5
  • Мнения: 444
Ради, ние сме сме с биберони на др. Браун!  Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 2 952
И аз се родих с "чертичките", не знаех че така им казват. Досега им казвах "цепнати". Само, че аз ползвам силиконови на Чико, струват 2.80. Има и един модел от шишетата им, който се продава с такъв биберон и така не изхвърлям фабрично сложения биберон  Wink

# 7
  • Мнения: 5 241
Цитат на: dani
Ради, ние сме сме с биберони на др. Браун!  Wink


Е това вече е друго Wink ,те май са по меки и трябва да се сменят по често.Аз така и не се реших да купя такива шишета,видя ми се много сложно миенето им,особенно с тези тръбички  Thinking

# 8
  • Мнения: 5 241
Цитат на: bib.bib
Има и един модел от шишетата им, който се продава с такъв биберон и така не изхвърлям фабрично сложения биберон  Wink


И на Авент най-голямото шише(330мл.) се продава с този биберон  Simple Smile Аз си купих и такова заради биберона,пък и ми трябваше и шише  Wink

# 9
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Gutnik
.Вие как процедирате? Разширявате ли дупките? Кога? Как? Grinning  Grinning  Grinning

Дъщеря ми беше на мляко AR-т.е. за рефлукса. Това мляко е по-гъсто и наистина трудно се справяше детето с нормалните дупки. Имахме шишета на Др. Браун, и купихме от бибероните, които са с три степени за хранене(според завъртането на биберона той пуска малко, средно и много). Бях много доволна. Не се е стигало до разширяване на дупките с игла и прочие. Не зная дали Авент предлагат подобен тип биберони.

# 10
  • Мнения: 1 613
Винаги, когато преминавахме от един номер на друг се даваше, но точно след 3-4 хранения и свикна  Wink

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Отрязах ги с ножицата още на 8-9м. когато бяха децата ми!
Дупката е = на 3-4мм в диагонал Wink

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 5 898
Надежда пък заспиваше гладна докато суче (просто се измаряше детето) и аз цепнах леко бибата с уредчето за почистване на кожички от несесера за нокти (и двойката не ни спаси защото ние също бяхме на АР мляко, а то е гъсто като каша)

# 13
  • Мнения: 193
Сама не съм разширявала дупките на бибероните. Усещам, че дупката и е станала малка когато бебката изпива по-малко от обичайното количество и се отказва. Тогава минавам на следващия номер биби. В момента съм с биберон на Чико с три дупки

# 14
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Цитат на: Шани
Отрязах ги с ножицата още на 8-9м. когато бяха децата ми!
Дупката е = на 3-4мм в диагонал Wink

И аз като Шани направих.
моя син признава само анатомични биби на Нук - всичко що е кръгло вива плюто, хвърляно и т.н. Като ни станаха малки, най-големите дупки просто срязах бибата на кръст с малка ножичка  Wink

Общи условия

Активация на акаунт