Трябва ли да се изреве, когато му се спи или има някакъв проблем?

  • 1 239
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
Отдавна ми е направило впечатление, но не мога да повярвам, че е това, което ми се струва. Бебето ми, от как се е родило, особено вечер когато му се спи реве адски много - пищи неутешимо, квото и да правиш си пищи. Това продължава около 15 мин след което заспива. Ако му се даде цица действа много бързо, но ако не я получи се носи и през това пищи и така как си пищи изведнъж заспива. Нечие детенце прави ли така, дали е нормално или му има нещо се чудя. Другото ми бебе не прави така, по-голямото ми дете също не го е правило или поне не е било толкова дълго време, че да ме впечатли. Не мисля, че са колики, защото преди това примерно се е хилело и е било щастливо. Лека полека предполагам като почне да се уморява започва да реве, да се нерви. Ако веднага му дам цица да го успокоя си яде, но не заспива и след храненето продължава да си реве. И задължително се стига до голямата истерия. Чак тогава пак трябва да му дам цица за да заспи. Много странно, като че ли си държи да си мине през вечерната порция рев. И нощем така понякога се буди и пищи докато не се умори и заспи изведнъж.  newsm78. Гадното е, че нищо не помага. Все пак ако си лежи в кревата никога няма да спре, а ако се носи спира след известно време.  Както казах така си е от самото начало, така че не са зъби.

# 1
  • Мнения: 7 723
Добре си ти е бебето- характерче Wink

# 2
  • Мнения: 514
и ние сме така не се притеснявай ще по-утихне този период.На колко сте?

# 3
  • Мнения: 5 940
По-емоционалните бебета реват вечер, заради натрупаните впечатления през деня. Бебетата още от няколкомесечни  изявяват своя характер. Моят син е почти на шест месеца, а като го наблюдавам, вече си мисля, че имам ясна представа за характера му.

# 4
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Реве, изпъва се, върти се и така поне 20 минути.Преспи половин час и започва да се буди, мрънка, люлея я нося на ръце и така още половин час и това е почти всяка вечер.През деня този проблем го няма заспива спокойно и спи по 2 часа непробудно.Забравих да напиша, че дъщеря ми е на 3 месеца.Явно вечер е по-изнервена.

# 5
  • Мнения: 1 224
Момченцето ли ти е по-неспокойното?Моите наблюдения от разговори с майки са че момиченцата са малко по-спокойни и макар и "глезлички" все пак е по-лесно да бъдат утешени (на ръце, с песничка, гушкане) отколкото юнаците, които са явно по-чувствителни, впечатлителни и не на последно място ИМАТ СТРАХОТНА НУЖДА ОТ МАМА!Това синовете са ама буквално залепени за полите на майка си.Моят също само цица го спасяваше, като вечер винаги беше много кисел.Мноооого постепенно намалихме броя на циците, после преминахме на чайче или разредено сокче и песничка, после на приказка и така и досега (5 години).И досега си има нервни вечери когато е кисел и реве за какво ли не, ако му се сопна и го пратя в леглото по бързата процедура става по-лошо, явно има нужда от близост и утеха, може би нервната им система да се пренатоварва от дългия ден...Горкичките не могат като нас да кажат "скапан съм, сипвам си едно малко и не ме закачай"...

# 6
  • Мнения: 2 131
По-емоционалните бебета реват вечер, заради натрупаните впечатления през деня.
На същото мнение съм. Аз и в други теми съм писала, че според мен натрупаните впечатления през деня - особено при по-емоционалните деца, много им се отразяват вечерта преди заспиване, че и по време на сън. Моят син също е имал такива периоди - буквално е заспивал прав в ръцете на баща си, вече от изтощение. Е, за щастие, тези моменти не са постоянно. Пожелавам ти скоро да отминат и при вас, вярвам, че така ще стане.  Laughing

# 7
  • Мнения: 176
И ние сме като вас, горе- долу. Само дето май пропускаме понякога да правим така. Но и ние се носим на ръце. Задължително обаче трябва да е в изправено положение, но напоследък и това не помага. И не винаги цицките помагат. Надявам се да мине по-скоро този период. Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 2 734
Моята дъщеря изкара един подобен период горе-долу на вашата възраст.Нейният рев обаче беше на сутрешния сън.Спеше й се страшно много,но в момента,в който я сложа в леглото започваше кански рев,който спираше само при вземане на ръце.Тя обаче така хубаво си беше свикнала да си заспива сама,че мен много ме беше страх да не разваля дисциплината и да свикне да заспива пак на ръце,въпреки това я гушках умерено.В един момент яко истерясваше от рев и недоспиване и вече нищо неможеше да й помогне.Ревеше така докато я нахраня и тогава да заспи.Ако я хванех в по-начален етап от истерията,помагаше единствено люшкането в количката.За щастие лудницата спря бързо-за около седмица.Четох,че на тази възраст преминава една от кризите на растежа и отдадох тези нерви на нея.

# 9
  • Мнения: 636
Добре си ти е бебето- характерче Wink

 Peace

# 10
  • Мнения: 4 621
По-емоционалните бебета реват вечер, заради натрупаните впечатления през деня. Бебетата още от няколкомесечни  изявяват своя характер.
Така е  Peace

# 11
  • Мнения: 4 546
ами някои  бебета се скъсват от рев като им се спи. поне си намерила начин да го успокоиш  Grinning

# 12
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Нашата кака беше така,хубавичко си пореваваше преди да заспи.При нас успокояващо действаше шума от работеща прахосмукачка  Crazy.Съседите сигурно бяха решили,че съм голяма чистница,постоянно бръмчеше прахосмукачката. Joy Joy Joy

# 13
  • Мнения: 317
И ние сме така - надявам се  да е период и скоро да отмине ! Peace

# 14
  • Мнения: 2 757
Ние сме на почти 6 месеца. И момиченцето е проблемно в нашия случай - уж близнаци ама нямат нищо общо - момченцето е самата доброта и реве само когато е гладен или ядосан заради нещо конкретно. Но Евинка е голяма истерия, на ръце по цял ден. А вечерното приспиване е направо кошмар. Но вие ме успокоихте, че е нормално и да не се измъчвам толкова когато реве и не мога нищо да направя. И да - и тя заспива в изправено положение, никога в легнало или полулегнало. И то само на рамото на майка ми, моето явно и е неудобно, добре че имам цица поне  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт