Бихте ли наели агенция за организацията на Вашата сватба?

  • 3 907
  • 67
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 967
Здравейте Simple Smile Бихте ли наели агенция за организацията на Вашата сватба? Това е въпросът Simple Smile  и е продиктуван от разни мисли, споделени думи и вече видяно такова нещо. Та ще се радвам да споделите с мен и,евентуално ако наемете сватбен агент, как бихте искали да изглежда Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 5 605
Да, бих наела, но определено нямам претенции как да изглежда самия агент. Всъщност като се замисля може би бих наела гей. 

# 2
  • Мнения: 1 897
Не, не бих.
В стихията си съм,когато аз оргарнизирам и планирам нещата.
Много ме бива в това,а и ми е приятно да го върша.

# 3
  • Мнения: 1 919
Да нямам време да се занимавам. Искам да изглежда организиран.

# 4
  • Мнения: 516
Късно ме питаш.  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 3 447
Ако мога да си го позволя - задължително.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 820
Да. Оцених разликата от моята сватба, където организирах всичко и тази на сестра ми - не точно агенция, но шефката на ресторанта пое голяма част от организацията по сватбата.
А първият и последен отговор са еднакви Simple Smile Защо?

# 7
  • Мнения: 226
Аз използвах агенция. Изключително съм доволна. Дори и да бях в час с повечето неща, професионализмът и опитът на агенцията бяха незаменим помощник. Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 2 967

И аз съм така Simple Smile Но поне съм виждала и така, и така нещата, та това е дна от причините да питам Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 2 967
Да, бих наела, но определено нямам претенции как да изглежда самия агент. Всъщност като се замисля може би бих наела гей. 

Да, въображението им е много развито и имат много приятни идеи Simple Smile

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Последна опиция. За мен би било безкрайно досадно да се занимавам с детайлите.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 967
Така мисля и аз Simple Smile Друго си е всичко да ти е в сигурни ръце Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 12
  • Мнения: 3 423
Аз използвах агенция. Изключително съм доволна. Дори и да бях в час с повечето неща, професионализмът и опитът на агенцията бяха незаменим помощник. Grinning

Какви бяха цените им?
Процент от общата цена на сватбата?
Или твърди?

# 13
  • София
  • Мнения: 6 011
Да, бих наела професионалисти.
Организирах собствената си сватба в един град, ходех на работа в друг и живея в трети. Много трудно ми се видя.

# 14
  • Мнения: 1 294
Определено, бих... съжалявам много че не ми хрумна на времето, а имах нужда от помощ. Но тогава тази услуга не беше толкова популярна.

# 15
  • Мнения: 6 992
Не, не бих, но за сметка на това бих искала да работя като сватбен агент  Laughing

# 16
  • Мнения: 516
Когато аз се жених, в града нямаше сватбени агенти. Иначе щях да се възползвам от услугите им със сигурност. Друго си е професионалист да те насочи. Още повече, че при тях я няма емоцията, която често изиграва лоша шега. Гласувах с последна опция.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 967
Определено, бих... съжалявам много че не ми хрумна на времето, а имах нужда от помощ. Но тогава тази услуга не беше толкова популярна.


Не знам и сега дали много хора използват такива услуги. Мисля, че народопсихологията на нацията е такава, че не знам дали би се доверила, а и финасновия въпрос, също не е за подценяване.

# 18
  • Мнения: 2 161
Здравейте Simple Smile Бихте ли наели агенция за организацията на Вашата сватба? Това е въпросът Simple Smile  и е продиктуван от разни мисли, споделени думи и вече видяно такова нещо. Та ще се радвам да споделите с мен и,евентуално ако наемете сватбен агент, как бихте искали да изглежда Simple Smile
Бих.Бих искала да е гей,за да е перфектна сватбата ми и да не ми задава глупави въпроси.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 967
Бих.Бих искала да е гей,за да е перфектна сватбата ми и да не ми задава глупави въпроси.


Това много ми хареса Simple Smile

# 20
  • Мнения: 281
Не.
Ако някога реша да се омъжа.

# 21
  • Мнения: 2 161
Аз много бих искала да си направя такава агенция.

# 22
  • Мнения: 5 026
Не, защото обичам да се занимавам с подобен вид дейност.

# 23
  • Мнения: 172
Не бих наела агенция. Обожавам детайлите. Май по-скоро аз ще стана сватбен агент.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 967
Аз много бих искала да си направя такава агенция.

Май по-скоро аз ще стана сватбен агент.


Май скоро ще има пренасищане на пазара от подобен род услуги Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 25
  • Мнения: 5 622
Не бих наела агенция. Обожавам детайлите. Май по-скоро аз ще стана сватбен агент.


Мхм. Точно щях да напиша същото  Wink

# 26
  • Варна
  • Мнения: 815
Да, бих наела сватбен агент. Разбира се, че и аз ще участвам в подготовката, но друго си е професионалистта. Дори, като се замисля, бих желала да се занимавам с такова нещо, и то професионално.

# 27
  • Мнения: 172
А не, не. Аз казах, че искам да съм агент, не да имам агенция. Ще ми се да съм в нещата.
Може Шанел да ме вземе на работа при нея Wink

# 28
  • Мнения: 2 161
А не, не. Аз казах, че искам да съм агент, не да имам агенция. Ще ми се да съм в нещата.
Може Шанел да ме вземе на работа при нея Wink
Да,точно още един човек за първо време ще ми трябва.Отсега ти казвам,ти си.Но гледала ли си Сватбен агент? Wink

# 29
  • Мнения: 6 992
Ех, Шанел, това не беше честно, аз първа казах, че искам да работя сватбен агент Laughing И филма съм гледала. Може ли да съм поне вторият човек, ако ти потрябва Mr. Green

# 30
  • Мнения: 172
О, да, разбира се! Това е филмът, който ме характеризира най-добре Simple Smile  

# 31
  • Мнения: 2 161
Ех, Шанел, това не беше честно, аз първа казах, че искам да работя сватбен агент Laughing И филма съм гледала. Може ли да съм поне вторият човек, ако ти потрябва Mr. Green
Ти ще си третият,но когато се разраснем.Ако искаш направи си и ти агенция,после аз и моята агенция ще те "глътнем". Grinning

# 32
  • Мнения: 6 992
Хахахаха, корпоративни сделки разиграваме с нероден Петко, а Laughing Ще съм пловдивският ти клон Joy

# 33
  • Мнения: 2 161
О, да, разбира се! Това е филмът, който ме характеризира най-добре Simple Smile  

Значи трябва да си работна и да нямаш личен живот.За второто не съм съгласна,пък и в България нещата стоят по различен начин,няма да има кой знае каква клиентела.Защото хората не че нямат пари за агент,но не вярват на такава организация.Все още.

# 34
  • Мнения: 2 161
Хахахаха, корпоративни сделки разиграваме с нероден Петко, а Laughing Ще съм пловдивският ти клон Joy
Но и ти се размечта...

# 35
  • Мнения: 6 992
О, аз съм постоянно в облаците Crazy

# 36
  • Мнения: 2 161
О, аз съм постоянно в облаците Crazy
Остани си там за по-дълго,скъпа Ео.

# 37
  • някъде
  • Мнения: 4 955
мога и сама и го направих Peace
свършихме всичко самички- уредихме си ресторант, църква, ритуална зала, ди джей, халки, чаши и тн, даже украсите на бутилките, на свещите, на чашите и самите късметчета аз ги парвих и станаха супер Peace

# 38
  • Мнения: 3 521
Да, използвах услугите на агент и останах страшно доволна - стерс имаше, но само положителен.
Последната опция.

# 39
  • София
  • Мнения: 6 011
Само аз ли от цялата тема не искам да се занимавам с това професионално?
Добре, вие се организирайте, аз ще съм ви клиент.  Mr. Green Стига някой да се излъже да ме вземе /отново/, де!

# 40
  • София
  • Мнения: 2 967
Само аз ли от цялата тема не искам да се занимавам с това професионално?

Не, не и аз не искам да се занимавам професионално с това. Simple Smile

# 41
  • Мнения: 226
Аз използвах агенция. Изключително съм доволна. Дори и да бях в час с повечето неща, професионализмът и опитът на агенцията бяха незаменим помощник. Grinning

Какви бяха цените им?
Процент от общата цена на сватбата?
Или твърди?
Liska, нито едно от двете - не определят процент от сватбата, имат ценоразпис така да се каже, но абсолютно всичко се договаря конкретно и далеч под ценоразписа.

# 42
  • Мнения: 123
Да бих си наела,по организирането на нашата сватба изхабих много нерви.То не беше бягане по бутици за цветя,украса  на ресторант,музика,покани,хотел и т.н #CrazyДа се побъркаш направо.Така,че стягайте се със създаването на агенцията.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 967
Докато четя си вадя мнение, че определно има гореща нужда от такива услуги в България Simple Smile

# 44
  • Мнения: 172
От най-работните съм и хората ми имат доверие, което е важно. Ще привличам много клиенти, ти само направи агенцията  Wink

Гербер, България има нужда от Шанел, Италия и Еовин, не просто от такава агенция. Ние ще бъдем специални. Искаш ли да ни станеш клиент?

# 45
  • Мнения: 2 161
От най-работните съм и хората ми имат доверие, което е важно. Ще привличам много клиенти, ти само направи агенцията  Wink
Много съм заета сега.Трябва малко да се поосвободя.

# 46
  • Мнения: 172
Ееее, Шанел, тъкмо се размечтах   Crazy

# 47
  • Мнения: 2 161
Ееее, Шанел, тъкмо се размечтах   Crazy
Да не я откриеш преди мен само.Много по-вероятно е.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 967
Искаш ли да ни станеш клиент?

Късно е вече, но горещо ще Ви препоръчвам, да знаете Simple Smile

# 49
  • Мнения: X
Като човек,който е взимал пряко участие в подготовката на сватби,кръщенета и банкети мога да кажа,че хората в нашия град не са готови и дорасли за такива неща. Опитват се разни хора с идеи да пробият в тази сфера,но още много имат да учат. Родителите ми от дълго врме озвучават сватби,аз също съм го правила и виждам,че младоженците са адски неориентирани какво искат и в даден момент съвсем се оплитат в желанията си и възможностите дадени неща да се получат както трябва,а понякога в самия развой на събитията стават неадекватни от напрежение.Дори да имат готини хрумвания гостите на тържеството изобщо не са подготвени за това което се случва ,а това води да изцепки,които понякога са смешни,а друг път направо тъжни. Така че човек като наема агенция за тези неща,трябва да обсъди всичко до най-малко подробности с хората от агенцията и да подготви гостите си,за ритуалите и себе си психически да се подготви,че ще се наложи да вземе дейно участие във всички части на празненството. Самият агент трябва да притежава качества на сценарист и режисьор,та дори и на дресьор,ако се наложи,за да бъде всичко тип-топ.
А,и още нещо, като наемаш някой друг да организира нещата,трябва да си наясно,че ще трябва и да си платиш после за номера, а много хора по-скоро се стараят да утрепят коча с лопатата и всичко да им излезне тънко-тънко.

# 50
  • София
  • Мнения: 2 967
Самият агент трябва да притежава качества на сценарист и режисьор,та дори и на дресьор


Бяхме на една сватба, на която сватбената агентка го владееше това до болка. Когато трябваше да се правят снимките пред църквата, като започна да вика тази жена: сега тези да дойдат да се снимат с младоженците, сега тези и тези, и онези т.н., и т.н.

# 51
  • Мнения: X
Хихи,ами...взела е нещата присърце,ама в такива случаи е добре по-амбициозните тъщи и свекърви да са с намордници,или някак си да им се обясни,че те са гости и само трябва спокойно и безгрижно да се веселят и да се снимат насам-натам ,защото като нищо може да се развихри борба за територия и агентката да си тръгне с проскубана козина и подвита опашка Rolling Eyes

# 52
  • София
  • Мнения: 2 967
Хихи,ами...взела е нещата присърце,ама в такива случаи е добре по-амбициозните тъщи и свекърви да са с намордници,или някак си да им се обясни,че те са гости и само трябва спокойно и безгрижно да се веселят и да се снимат насам-натам ,защото като нищо може да се развихри борба за територия и агентката да си тръгне с проскубана козина и подвита опашка Rolling Eyes


 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 53
  • Мнения: 90
И аз сама органзирах сватбата си (съпругът ми бе в чужбина, родителите му- също)- от записване на час в гражданското до оформянето на покани за визите и търсенето на квартири в близост до нашия апартамент- всичко бе на моите плещи.
Обичам да организирам и това ми се отдава, но когато става дума за твоята сватба, нещата са малко по-различни. Справих се отлично. Вече 4 години подред, повечето гости незбаравят да ни честитят годишнината. На сватбения ден от няколко места чух, че на по-добре организирана сватба не са били.
Но аз не можах да изляза от ролята на организатора и да бъда булката. Ако имах агент, нещата щяха да са други. Но дали мога така пълно да се доверя на външен човек, чийто "професионализъм" не съм тествала преди? Гафове стават на всички сватби, но когато гафът си е твой, нещата по-лесно се преживяват.
Така, че хем съм "за", хем не съм. 

# 54
  • София
  • Мнения: 2 967
Така, че хем съм "за", хем не съм. 

И аз мисля, че все още  нямаме доверие на сватбени агенти.

# 55
  • Мнения: 90
И още едно допълнение:
Най-много ми лиипсваше сватбен агент при договарянето с ресторанта. Там положението е "или взезаш, каквото ти предлагаме, или ей я вратата", никакви компромиси, камо ли клиентът да е цар. Боже опази...И понеже си слабата страна в спора, късаш нерви чак до плащането на сметката.

Например, ресторанта, който аз харесах (Carrera в софия) ни предложи 2 менюта, от който да изберем, като вътре дори не бе указан грамажа. Аз се изхитрих да отида с мъжа си една вечер на ресторант там, разгледахме менюто, преписахме цени и грамаж и им казах "ей, това го искам" (като вместо ястия на око избрахме броими неща- 2 бр, чушка бюрек, 2 пълнени тиквички и т.н.) Управилката на ресторанта побесня. Бяхме намалили куверта с около 10 лв. Накрая ни заяви, че куверта не може да е под (безбожно високата за онова време цена) 25 лв на човек.
Както й да е, постигнахме своето, а кометара от тяхна страна беше "досега никой не е правил сватба тук със свое меню"  newsm78. Но не забравиха да си отмъстят като в 23 ч вечерта минаха да предлагат на гостите кафе по 2.50 лв/бр. за наша сметка, без да ни питат...

Та все си мислех, че ако бях с брачен агент, нямаше да е така. Едно е да се гавриш с клиент, когото знаеш, че повече няма да видиш, друго е да преговаряш с лице, което ти води клиенти.
Но и тази моя илюзия рухна след "Сватбата" по Нова ТВ (или БТВ беше  newsm78). Спомняте ли си момента, когато на една от двойките 2-3 дена преди сватбата, едностранно  промениха условията по договора за наем на ресторанта и хотела? Беше скъпа, софийска сватба. И как управителката се държа с брачния агент пред камера? Извода, който си направих беше- с агент, без агент, все през този ад се минава.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 967

Та все си мислех, че ако бях с брачен агент, нямаше да е така. Едно е да се гавриш с клиент, когото знаеш, че повече няма да видиш, друго е да преговаряш с лице, което ти води клиенти.


Така е. Тези взаимоотношения между колеги носи повече спокойствие за всички.

# 57
  • Мнения: 5 370
Да, бих наела, но определено нямам претенции как да изглежда самия агент. Всъщност като се замисля може би бих наела гей. 
Не можеш си представи само колко си права, имам близки двама мъже с подобна ориентация.......единият умее да гримира, да "вижда" детайлите, абеееее....със сигурност повече от мене.
За мене-опция последна, ама мъжО не искА сватба, пусто. Сещам се защо, де, не обича много хора на едно място, да е център на вниманието и да го карат да танцува. Mr. Green
ГЕРБЕР-ако ти си такава, обаче пък и ако умееш да убеждаваш неискащи сватба мъже-одма ти ставам клиентка. Все ми отговаря-"че нали си г-жа Едикояси, какво още искаш". Laughing

# 58
  • София
  • Мнения: 2 967
ГЕРБЕР-ако ти си такава, обаче пък и ако умееш да убеждаваш неискащи сватба мъже-одма ти ставам клиентка.


Не съм Simple Smile Моята работа е много далече от сватбените еуфории. Умея да убеждавам Simple Smile, а мога и много да говоря Simple Smile

# 59
  • Мнения: 417
Ако имах финансовата възможност бих си наела сватбен агент,но тъй като нямам и си е организирахме сами.

# 60
  • София
  • Мнения: 2 967
организирахме сами.

И при нас така беше, но тогава тези неща като че ли нямаха такава гласност и реклама.

# 61
# 62
  • Мнения: 1 558
Не, не бих, но за сметка на това бих искала да работя като сватбен агент  Laughing
Peace

# 63
  • Мнения: 6 992
Не, не бих, но за сметка на това бих искала да работя като сватбен агент  Laughing
Peace
Ти във Варна, аз в София...Дай да се връщаме В Пловдив и да правим агенцията Hug

# 64
  • София
  • Мнения: 5 605
asotirova и вие вярно сте попаднали на ресторант/коментара е от личен опит/. Надявам се поне сте изкарали хубаво.
Да, бих наела, но определено нямам претенции как да изглежда самия агент. Всъщност като се замисля може би бих наела гей. 
Не можеш си представи само колко си права, имам близки двама мъже с подобна ориентация.......единият умее да гримира, да "вижда" детайлите, абеееее....със сигурност повече от мене.
И аз имам много добър приятел гей, който наистина бих наела да организира сватбата ми.  Права си, че виждат детайлите прекрасно.Винаги ми е бил съветник за мода, красота, стил, казвал ми е истината /за разлика от повечето други хора/ директно, абе въобще ценя много мнението му.

# 65
  • Мнения: 90
Даааааааааааа, за съжаление опита е личен. Нарочно споменах името на ресторанта, та бъдещите клиенти да си имат едно на ум. Но май с всички нови, луксозни и уютни ресторанти (и хотели) положението е същото. За управители се назначават ниско образовани и емоционално неинтелигентни (да си го кажа направо- "прости") управители, чиято единственна цел е да изтискат максимално клиента, при това така, че той да е наясно с това. Конкуренция напрактика няма. Предлагането винаги е по-малко от търсенето.
Така, че на желаещите да работят като брачни агенти пожелавам да имат възможността да разполагат със свой собствен сватбен комплекс- ресторант и хотел. Тогава шансовете за намиране на клиенти ще нарастнат лавинообразно.

# 66
  • Мнения: 1 289
Не,за нищо на света не бих пропуснала цялата тръпка.

# 67
  • Мнения: 757
да,бях доволна

Общи условия

Активация на акаунт