Да му върна ли биберона???

  • 1 643
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 394
Е мами това ми е въпроса? Изчетох всички теми и писах някъде, но тъй като не е по темата никой не ми отговори! Синът ми е на 1 и 10 месеца, махнах биберона от три месеца - до тук добре, но се почна заспиване и търсене посред нощ шишето било с чай или мляко по три, четери пъти и то аз като задрема с него поради непрекъснатите ставания и шишето му изпадне в леглото, ту намокри възглавницата, ту самия него, тази нощ пък гърба му беше чисто мокър, преди това пък се обърнало шишето на възглавницата и той като натиснал спящ с главата и цялото му лице барабар с възглавницата мокро, да не говорим че памперса му е все пропуснал от толкова вода нощем и се събужда подгизнал сутринта! Та ми писна вече защото сме му накупели различни шишета и чаши с различни приставки, само да не е биберон, но уви, иска си шишетата с накрайник биберон и си ги дъвчи вместо биберон нощно време! И или да му върна биберона или да скрия всички шишета и нощно време незнам с какво да му давам вода или мляко, а иначе той от бебе си е ревлив и див! Четох из темите че някои майки са махнали бибероните и след 2 години а и на моя захапката му е обратна- наследсвена черта и мисля че нищо по лошо не ще се случи! Вие какво ще кажете??? newsm78

# 1
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
Не го връщай.Остави си само едно шише.Ще свикне с него.Безмислено е да връщаш бибата.
Аз едвам я махнах преди 1 месец.И ние пием сок през ноща. Peace

# 2
  • Мнения: 394
Не го връщай.Остави си само едно шише.Ще свикне с него.Безмислено е да връщаш бибата.
Аз едвам я махнах преди 1 месец.И ние пием сок през ноща. Peace

От шишето ли? И като заспи не го ли изпуска или ти висиш половин час над него че като заспи да го махнеш и като се събиди след час пак го даваш и пак чакаш?
Извенявам се но вече так съм се изнервила от неспането от 2 години!  bouquet

# 3
  • Мнения: 506
аз съм за биберона Peace,при условие,че махането му води куп неща,които се добавят мисля,че е по-добре да си остане с биберон и да го махнете,когато той вече разбира и можете да му кажете,че сте я забравили у баба или нещо подобно.Аз лично небих издържала 3месеца по този начин да мъча детето

# 4
  • Мнения: 2 593
Не го връщай в никакъв случай!За кога?!Пък и 3 месеца е изкарал без биберон,не се връщайте назад Naughty

# 5
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Аз не бих върнала биберона. А шишета можеш да опиташ да замениш с чаша. Така ще трябва да става, за да отпие и ще се откаже по - бързо и от тях. Поне при нас така се получи, за 1-2 нощи свикна. Но имаше уговорки преди това и обещани награди.

# 6
  • Мнения: 550
Никакво връщане на бибата!!! PeaceСкрий и шишетата с накрайници,кажи,че са се счупили и ще трябва да пие от други.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 124
Пробвай с чаша и сламка ако не може да пие сам от чашата

# 8
  • Мнения: 139
И моят съвет е да не връщаш биберона!
Сънят на сина ми също се промени, когато го махнах
и аз ставах по 5 - 6 пъти на нощ за вода или сок, поне 2 месеца продължи!
Не съм го оставяла сам да си изпие шишето Naughty
Поне при нас това ставаше за 5 минути, а не както споменаваш - за половин час newsm78
След втория месец, разпокъсан сън за мен #Crazy,
реших да не му пълня шишето до горе Peace, а само 10 - 20 мл.
За тях е важно да лапнат биберона за успокоение (пълненето на коремчето е излишно).
След няколко нощи отвикна да си пълни коремчето и се будеше по - рядко.
Вече сме с чаша и знае да сяда в леглото, но пак наливам 10 мл.
Не се дразня и не го приемам като лиготия (вече е много по - рядко),
на всеки се случва да му изсъхне гърлото през нощта.

# 9
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Недей да връщаш биберона...
На финалната права си ,още малко ще издържиш..
Deri,много добра идея ти е дала... Hug

# 10
  • Мнения: 351
Имай още малко търпение и пробвай с чаша, както са ти  казали мамите. При нас поне подейства.
Дъщеря ми никога не е позлвала биберон, но се будеше много пъти на вечер да пие по малко мляко до 1г. и 7 месеца. По-големия проблем при нас беше не това, че се разлива млякото, а че нито един памперс не можеше да издържи и всяка сутрин се събуждаше подгизнала.
Когато си прегриза и последния биберон на шишето, започнах да я карах да става, за да пие млякото от чашка.
Първите два три вечера ставаше  - все пак навика си казва думата. Но следващите като се събудеше и й предлагах да стане да си пийне мляко, просто мрънкаше малко и продължаваше да спи. Всяка вечер започна да се буди все по-малко и сега си спи спокойно.
Успех и на вас  Peace

# 11
  • Мнения: 1 802
Аз пък бих го върнала...не ме линчувайте сега  Laughing
Така направих и аз когато малката беше на 1 годинка. То детето така си го търсеше милото, не можа да свикне, ама аз не, та не, няма връщане назад! Сега си мисля, че ако тогава го бях върнала, сега нямаше да си смуче упорито пръстите, чаршафите и калъфките на възглавниците... За протокола детето ми е на 3 год. 8 месеца. От това смучене няма отърване, до този извод стигнах вече. Опитвах как ли не да я откажа...
Така че, моя съвет е да го върнеш, после като поотрасне още малко по ще ти е лесно да се справиш със захвърлянето на бибата, отколкото да се справиш със смученето на пръсти примерно!

П.П. Имам позната на 34 години, която все още при заспиване си смуче пръстите...  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 728
Нееееее!
В никакъв случай!
Щом веднъж си го махнала-не го предлагай пак!
Ние махнахме бибата за 1 ден-реших и край-дадохме го на друго бебе.Една вечер беше крив и рева 2 часа,мислех да му дам биберона,но издържах и не го направих и сега всичко е ок.
Пие вода от чаша със сламка.Само млякото си пие с шише с биберон,но и за него взех чаша с накрайник и хвърлям всички шишета с биби...вече са големи! Peace

# 13
  • Мнения: 918
Според мен биберона е по-малкото зло. Детето не трябва да заспива със сок или мляко. Изкривяване на захапката незнам дали ще получи, но кариеси и развалени зъби със сигурност. Другият вариант е да махнеш всичко от раз, биберони, шишета, трябва да се подготвиш обаче, за няколко кошмарни нощи Peace

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Според мен биберона е по-малкото зло. Детето не трябва да заспива със сок или мляко. Изкривяване на захапката незнам дали ще получи, но кариеси и развалени зъби със сигурност. Другият вариант е да махнеш всичко от раз, биберони, шишета, трябва да се подготвиш обаче, за няколко кошмарни нощи Peace
Нещо подобно мисля и аз. Шише с биберон е същото като биберон залъгалка, с разликата, че едното тече и създава неприятности, пълни и подува коремчето, а другото само успокоява и приспива.
Аз на моята дъщеря й върнах биберона, но тя вече може и без него. У баба си спи без него, у нас понякога се сеща. Изчаквам момента, в който тя сама ще го изхвърли някъде или ще го подари и ще знае, че вече и у нас го няма. Против насилственото отнемане съм аз.

Общи условия

Активация на акаунт