За захранването в "Часът на мама"

  • 8 516
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 527
Момичета,в това предаване ми разбиха представите за захранване GrinningЕдна "разбираща" госпожа,не запомних името и,дава "безценни" съвети кака да се захранва на 4 навършени месеца със зеленчукови пюрета,после да се включват месни(иначе има сериозен дефицит на желязо) т .н.И как тенденцията да се захранва след 6-ти месец,била практикувана в Бг преди 50 години,и резултата бил хипотрофни деца( с ниско тегло) WinkОбщо взето това предаване не помага на майките,а ги обърква  PeaceЗа водещите -без коментар Wink

# 1
  • Мнения: 63
И мен много ме озадачи....Аз захраних на 5м и 10 дни и Simple Smile се почувствах виновна, че не съм почнала по-рано. Даже същата госпожа каза на 5 месеца да има заместено млечно хранене ?! ...а аз нямам подобно намерение....съжалявам, че го гледах!!!

# 2
  • Мнения: 1 503
Копирам поста си,защото темите са две


Аз си изключих телевизор малко след обяснението,че сме се връщали 4 десетилетия назад,когато смъртността била доста висока.Бих й пратила снимка на заслабналото ми и вяло синче на 6-7 месеца,когато все още бяхме на кърма САМО.
Ужас
И с тези обяснения за това точно колко седмици е Разрешеноооо
 

# 3
  • Мнения: 3 926
Въпросната дама не е коя да е, а САМАТА доцент Маринова - виден алерголог.
Дъщеря й е бившият официален вносител на Фризо за България. Сега не знам. Може да е неофициален Mr. Green
Смятам това е достатъчно, за да се разбере за какво иде реч. Wink

# 4
  • Мнения: 748
незнам коя беше тая бабичка, но особено грозно впечатление ми направи като каза, че СЗО препоръчва захранване след 3,5 месеца..... брей...  newsm78 това СЗО за достоверност ли го спомена, що ли? най-малкото е некоректно така да се изопачава нечие становище. Naughty
абе като я гледах се убедих, че повечето възрастни хора губят способността си за правилна преценка и всичко пречупват през призмата на собственото си невежество... то не бяха "сокчетата не са захранване", "ама то 6 месец е всъщност 5 навършен", "ама до 6 м. трябва да се въведат месни пюрета".... жената си ги интерпретира нещата и си вЕрва... ooooh!

# 5
  • Мнения: 1 081
За пореден път съжалих, че пуснах ТВ-то точно по това време...А водещите, милинките, как кимаха в захлас...

# 6
  • Мнения: 356
Даването на сок не било захранване, на жълтък - също!  #Crazy За захранване можело да се говори, когато се замести едно хранене  #Crazy При кърмачетата захранването се започвало две седмици по-късно, отколкото при хранените с АМ, за да се запазела лактацията (с цели две седмици!) Shocked Накрая Ива тържествуващо обобщи, че по-късното захранване (от сроковете, казани от доц. Маринова) било крайност... Пак много мами ще бъдат объркани...  ooooh! Дали можем да направим нещо? Мейли ли да им пращаме в предаването, белким се сетят, че има и друга, достатъчно сериозна и обоснована гледна точка по въпроса, що ли...  newsm78

# 7
  • Мнения: 1 081
Аз метнах вече едно мейлче, с молба към водещите да се интересуват малко по-живичко от темите, които предлагат в предаването си. Интелигентни жени ми изглеждат, знаят сигурно с ПЦ да боравят, търсачки да пускат...И линк към форум им пратих(четат го, може би), ама то срамота бе...

Асе, що не вземеш да направиш едно участие там? Бу, Хедра, моля ви се, разяснете я тъмна Индия за захранването в ефир...  bouquet

# 8
  • Мнения: 527
Да вземем да им пишем мейл,да канят правилните хора да разясняват някои неща.Първо водещите са супер неосведомени по много въпроси,какви водещи са въобще ooooh!Абе,дано повечето майки не се водят по препоръките в това предаване.Предаването доста куца,дано водещите четат коментари във форумите,че вземат се светнат накрая милите Peace

# 9
  • Мнения: 527
desiteam,дай моля те мейла им,че нещо не го намирам Wink

# 10
  • Мнения: 9 481
Това не успях да го гледам-и по-добре, че да не се ядосвам!
Същата работа като съветите за хранене на бебета в "Бон Апети" явно  #2gunfire
Що не вземат да си сверят часовниците първо, преди да се изтипосат пред камерите newsm78 ...и така ли пък не се намери осведомен родител измежду сценаристите поне   #Cussing out
 

# 11
  • Мнения: 97
Мммммда, явно мейли няма да помогнат.Нали Ива чете мейлите..... та ги чете чак в ефир с голям кеф, като знае кого са поканили и какво обяснение ще чуе. Mr. GreenПлюс това се похвали как обикаля форумите (сещайте се и този чете) и след толкова инфо, щом си е заформила мнението по въпроса, кои са СЗО, кои са УНИЦЕФ, кое е това естество на нещата, дето ще я накара да се размисли по-надълбоко и самостоятелно?Да не говорим за обикновените форумки от някъде си!Я  стига.
Напротив, те в това предаване още няколко "светила" ще намерят, с които да си бетонират мнението и да се успокоят колко добре са захранили.Аз дори съм убедена, че темата им е провокирана точно от мнения, като нашите и гостът поканен за компетентен и съвременен съвет е избран съвсем тенденциозно.
Пък и ми прави впечатление, че Ивето хич не е на ти с неща като толерантност и такт.По въпроса за подобно самочувствие простолюдието има една приказка: "Не можеш да и стигнеш носа с ....... пръчка". ooooh!

# 12
  • Мнения: 4 300
Нямам определена позиция за възрастта на захранване- аз лично  предпочитам малко по различни критерии като например удвояване на теглото от раждане, опити за сядане и т.н.- но лелята ме подразни с абсолютно безсмисленото сравнение със смъртността отпреди 50 години. Ами че баща ми е на 62г и пъпът му е рязан със сърп, ако щете ми вярвайте. Хайде тя по медицински да обясни кой има по голям шанс да е здрав- дете, родено в болница или такова, на което пъпът е срязан със сърп. Абсурдно е да се сравняват такива показатели сега и преди 50 години без да се вземат предвид останалите фактори и всичко да се отдава на късното захранване ooooh!

# 13
  • София
  • Мнения: 2 734
Блестящата госпожа Маринова сме я обсъждали и в други теми.Само като съобщиха,че тя е гост ми стана ясно какво ще чуя.Даже казах на мъжа ми да слуша как сега ще ме изкарат пълна некадърница,която умишлено излага бебето си на риск Rolling EyesМного ми стана смешно като каза как тя и нейните колеги били много загрижени и притеснени от промъкващите се нови тенденции...тц,тц,тц,че пък и някои педиатри видиш ли ги и подкрепяли....
А захранване на 4 мес. за нея значи навършени 3,започнат 4-ти...И месо и жълтък от навършен 4-ти,започнат 5-ти(демек това бил 5-ти месец).И преди,и сега се убеждавам,че тя няма представа нито от предписанията на СЗО,макар,че ги цитира,ами не е наясно и с прословутия "План за храни и хранене",приет от нашето МЗ.И хора като нея говорят и просветляват в ефир.Щото някои майки като захранвали късно и вредели на децата си,нямали право да раздават съвети и да вредят и на чуждите деца,та затова ей я на нея да просвети заблудените.

# 14
  • Мнения: 97
Примерът на Рокси ми припомни статистиките в учебниците едно време, подкрепящи правилният път, който държавата е поела.
Да речем: пшеница през 1939г - х количество, през 1988г - 4,5х количество.Все едно за тия години само ние  се развиваме технологично, а останалият свят стои замразен.Или: телевизори на глава от населението през 1939г - 0бр, през 1988г - 1бр.
Сравненията на тази госпожа са също толкова комични и неуместни  hahaha.
Дали да не пишем меилите до Господари на ефира.
 newsm78

# 15
  • Мнения: 911
Даването на сок не било захранване, на жълтък - също!  #Crazy За захранване можело да се говори, когато се замести едно хранене  #Crazy При кърмачетата захранването се започвало две седмици по-късно, отколкото при хранените с АМ, за да се запазела лактацията (с цели две седмици!) Shocked Накрая Ива тържествуващо обобщи, че по-късното захранване (от сроковете, казани от доц. Маринова) било крайност... Пак много мами ще бъдат объркани...  ooooh! Дали можем да направим нещо? Мейли ли да им пращаме в предаването, белким се сетят, че има и друга, достатъчно сериозна и обоснована гледна точка по въпроса, що ли...  newsm78

Значи, аз тамам от два дена трябва вече да не лактирам. #Crazy

Това предаване от самото начало ми е ама безумно лигаво - а сега и говорят пълни простотии.
То у нас това си е норма от край време - хабилитираш се преди 20 години и за тия 20 години не прочиташ нищо съществено.

# 16
  • Мнения: 3 718
Даването на сок не било захранване, на жълтък - също!  #Crazy За захранване можело да се говори, когато се замести едно хранене  #Crazy

Малиииии, ми че то излиза, че аз още не съм захранила бе  smile3555
А  г`спожа дистрибуторката сме я обсъждали и друг път. Тя просто жената се грижи да има постоянен поток от пациенти към кабинета й.

# 17
  • Мнения: 629
Ох мами какво да ви кажа? Така се вбесих като го гледах...че се веднага влязох в сайта на БТВ да пиша мейл. Добре, че се поотрезвих защото наистина трябва да се действа, но обмислено, а не емоционално.
И аз съм на мнение, че тез двенките водещи...
А ако тази госпожа е АЛЕРГОЛОГ то тогава да си вземе дипломата и...
Ох искам да спазя добрия тон, обаче още ми държи влага това предаване. Как може да се говорят такива неща и най-вече как може така да се цитира СЗО, изопачавайки тотално нещата. А тая госпожа изобщо като е алерголожка наясно ли е с алергията към кравешките белтъци и яйцата. Захранване с телешко. БОЖЕ ГОСПОДИ!  Praynig И яйце на 5 навършени месеци!!! Ох...
БУ, Хедра, Yanast, мили мами, всички които имате добра подготовка по въпросите кога да се захранва и как (защото моята не е достатъчна или поне не се чуствам уверена) моля ви! Нека да направим нещо!
Аз лично ще пратя мейл до предаването. Само малко да си поохладя страстите, за да бъде по-обективен, в рамките на добрия тон и достатъчно обоснован. Ще гледам да им закача всички сайтове, които съм си запазила  с новите тенденции и защо са такива.
Ще ми закача и списъка с педиатрите, които подкрепят късното захранване и дългото кърмене защото те от позицията на специалисти могат по-адекватно да представят нещата. Дано да представят и другата гледна точка защото...колко ли деца със съсипано здраве ще има още в тая държава заради ей такива... Алерголожка била. Е няма що!

# 18
  • Мнения: 354
Мили мами, дайте малко насоки на нас "невежите". Аз сега съвсем се обърках
На коя схема да се доверя, все пак има ли някакви правила??? newsm78 newsm78 newsm78

# 19
  • Мнения: 356
Tanzen, всичко необходимо можеш да прочетеш в Библиотеката и Кърмаческия форум . Когато си добре информирана, ще вземеш и правилното решение за твоето бебче. Ти преценяваш - по системата на доцентката ли, по нашите схеми във форума ли... педиатърът също ще ти предложи вариант. Отговорността за здравето на детето ти обаче си остава твоя, така че засега - приятно четене  Grinning
Желая ти леко раждане, здраво бебче, дълго кърмене и успешно захранване!  Hug

Последна редакция: пт, 30 ное 2007, 21:23 от Чикита

# 20
  • Мнения: 4 546
аз се учудвам, че при такъв спорен въпрос са представили само едната гледна точка. ака наистина много майки ще се подведат. все пак нямат всички интернет  Confused

# 21
  • Мнения: 1 440
Леле и аз я гледах тази,направо избеснях и и "отнех думата",само че наистина тези,които нямат интернет какво правят???
tanzen,правилно те е насочила Чикита,чети тук и няма да се объркваш!

# 22
  • София
  • Мнения: 2 734
Ами то имаше в студиото и една майка с бебе,с която започнаха разговора.Тя вероятно представяше късно захранващите.Женицата само каза,че е захранила след 6 мес.по препоръка на педиатъра си и тогава доцентката взе думата да ни обясни колко грешно е това и гласа на майчето повече не се чу.Нито пък някоя от водещите си направи труда да я попита още нещо.Излезе,че доцентката е най-права и от други мнения няма нужда.

# 23
  • Мнения: 1 896
Бе таз доцент Маринова няма ли да се скрие някъде вече. Очевидно не и докато има кой да я кани да се изказва.

# 24
  • Мнения: 629
tanzen Както вече са ти казали прочети библиотеката, порови се в интернет и обсъди нещата с избрания от теб педиатър. Ако възникне някакъв конкретен въпрос пусни търсачката. Тук нещата са обсъждани много пъти надълго и нашироко. Ако пак не намериш необходимата информация пусна нова тема.
Само не се подлъгвай по таз госпожа. Да тя е права за някои от нещата. Но да се въведат като първи храни едни от най-сериозните алергени..., и каква е тази анемия при кърмачета...как ли сме оцелели като вид през тези милиони години еволюция с толкова сериозна анемия? Предполагам като се замислиш и сама ще видиш, че нещо май...нещата не са съвсем така. А хипотрофията на децата  хич няма да я коментирам.
Не бързай с изводите. Прочети повечко информация (в интернет има много), каквото прецениш си го свали на компютъра и с времето пак си го прегледай. Така сама ще се ориентираш сравнително лесно. А за въпроси и колебания - много форумски мами ще помогнат с адекватен съвет.

# 25
  • Мнения: 1 947
   Леле, значи ми се потвърждава предчувствието!! Пуснах го да го гледам, специално,
през интернет, и като чух , че за захранване ще се говори и като видях някаква бабка
там да се куми, заподозрях какви ще ги дрънкат, спрях го и излязохме на разходка,
защото щях да побеснея като слушам простотии - започвам да се дръгна като въшлява
от нерви, щом чуя подобни простотии. Наистина, да вземат да канят "правилните" хора -
мислех, че са млади и умни жени...
   Писа ли някой е-мейл, да се включваме ли?

# 26
  • Мнения: 373
Добре де, защо се препоръчва захранване с месо след 5навършени месеца, а изследвания за анемия се правят след 6 навършени? Не е ли редно първо да се направят изследванията и след това да се прецени дали детето има нужда от въвеждане на месо? Ами има противоречие. И това не е от сега.
А иначе на мен предаването ми харесва. Все нещо полезно ще открия в него. Но наистина трябва да се дават различни гледни точки. Може би трябваше да поканят двама лекари с различни мнения . Предполагам, че след като получат доста гневни мейлове ще се поправят и ще поканят някой подкрепящ късното захранване.

# 27
  • Мнения: 1 081
Аз писах мейл. Пратих им даже националния план Храни и хранене, с червено даже оцветих текстовете за късното захранване...Не, че ще има някаква полза, то дистрибуцията и вноса на детски храни и млека си е сериозен бизнес, пък и ТВ предаванията са скъпи, нали трабва да се подпомагат...

# 28
  • Мнения: 3 926
Момичета, аз също изпратих мейл. Доста пестелив откъм емоции Wink
Въпросът е, че наистина не е добре да се обиждат директно водещите и да се слагат негативни оценки на предаването. Всички сме на ясно какво се вихри в душите и съзнанията ни Hug Обаче надали преките нападки и обиди са точния път.
За съжаление (мнението ми е лично и не обвързвам никоя от останалите майки във форума) аз мисля, че нашето мнение като майки е напълно "безтегловно" в такава ситуация. И целия форум да се изсипе там, нямаме видното ДОЦЕНТ пред името си.
Има си представители на световните организации у нас и органи, които трябва да бъдат уведомени.
Лично според мен мейлите не трябва да се изпращат до самото предаване, а до управата на телевизията да следят какво се излъчва в ефира им.
Късното захранване е вече държавна политика. Затова държавните служители, които се занимават с това трябва да вземат нещата в ръцете си. А това става бавно и трудно.
Целувки и прегръдки за всички вас Hug Heart Eyes
И... оставете негативите и дайте да видим кой къде кого познава и какво можем да направим Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 1 440
Току що и аз изпратих мейл,и моят е пестелив откъм емоций. Wink
Дано да има резултат,че съм сигурна - тази госпожа обърка доста майки.

# 30
  • Мнения: 3 091
Аз също се втрещих, особено при дадения пример за желязодефицитните анемии. Ами, да ви кажа, моята Амалия не яде месо, пък хемоглобинът си й е в норма. Няма анемия, не е недохранена, а днес започна своя 8-ми месец! Ще въведа месото, но едва сега... Жълтък още не давам

И не замествам кърмене с пюре... И сигурно съм от престъпничките, чийто мнения цитираха в предаването...
 newsm78

# 31
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Копирам от другата тема:
Така се изнервих като го гледах, че изключих телевизора. Тази лекарка беше веднъж при Звездев и ми хареса, обаче вчера така ми вдигна кръвното. На 5 месеца - вече заместено хранене с месо.
И представете си жълтъка и сока не са захранване- а хранителна добавка 
ей сега ще видя в клюкарника няма ли там тема за това безумие 
 

# 32
  • Мнения: 1 674
Въпросната дама не е коя да е, а САМАТА доцент Маринова - виден алерголог.
Дъщеря й е бившият официален вносител на Фризо за България. Сега не знам. Може да е неофициален Mr. Green
Смятам това е достатъчно, за да се разбере за какво иде реч. Wink
Изчетох цялата тема.Тази информация ми е достатъчна.

# 33
  • Мнения: 19 296
а това наистина ли е вярно,че дъщерята на Маринова е вносител на Фризо за България?аз от нея знам,че дъщеря й била някакъв доктор в университет в Щатите.това ми го разправя като водих малката на частен преглед при нея.

# 34
  • Мнения: 133
за пореден път се убедих че няма защо да се гледа това предаване, а за водещите -нямам думи Twisted Evil

# 35
  • Мнения: 629
И аз им пратих мейл без много емоции, но с много въпроси и линкове, касаещи захранването, становището на СЗО, и т. н. ама дали ще има кой да чете и да се съобрази...

# 36
Мили млади майки, за пръв път се включвам в този форум, тъй като имам две пораснали за възрастта на кърменето деца - на 14 и 9 години, но заради моя близка полюбопитствах, защото навремето и аз се вълнувах от въпросите на кърменето. Искам да ви дам един съвет, ако приемате това - да не изпадате в крайности, приемайки безусловно една или друга препоръка, защото практиката показва, че нещо което днес е много силно адмирирано, утре е отхвърлено. Вслушвайте се в себе си и в потребностите на детето и това е най-верният път. Помислете дали като само кърмите децата си до 6 месеца, сами имате възможността да се храните пълноценно и здравословно, имайте предвид, че качеството на кърмата зависи и от емоционалното ви състояние, стрес, болести и т. н. Кърменето може да продължава и след внимателното и много постепенно захранване, без детето да се отбие - аз кърмих дъщеря си до 1-годишна възраст, но от 4 месеца тя приемаше вече сокчета и плодови пюрета, после от 6 месец-месни ит.н. Сега е здрава и рядко боледува. Помислете и за още нещо - децата ни за съжаление не живеят в стерилна и чиста среда, храните, които ще им се наложи да приемат, са далеч от качеството на кърмата - как ще се случи адаптацията към другите храни и няма ли да има по-голям проблем. Това са само въпроси, не упреци или опити да се повлияе на нечие решение. Мисля, че всеки трябва разумно и САМ да преценява това, което е полезно за детето му. Не изпадайте в крайности - защото понякога от престараване, без да искаме можем повече да невредим.

















# 37
  • Мнения: 9 481
Никой не изпада в крайности!
Тук обаче става въпрос за принципни неща....неща които са констатирани, доказани и въпреки бавно узряващото мислене на "умните" глави в МЗ, да стигнат и ТЕ до това становище, та да го приемат и да го "спуснат" на педиатри и доктори-значи има не само логика ами доказателства Wink
И НЕ МОЖЕ, некаква си "доцент" Маринова /титлата я слагам в кавички, защото за мен е нелогична в случая/ да се появява и да "цитира" именно този план-който дори не е чела, щото ако беше, нямаше да говори подобни глупости! Stop
В края на крайщата подвежда сумати майки, разчитащи на достоверността на подобни предавания, с нейната си морално /и не само/ остаряла информация!

# 38
  • Мнения: 678
Никой не изпада в крайности!
Тук обаче става въпрос за принципни неща....неща които са констатирани, доказани и въпреки бавно узряващото мислене на "умните" глави в МЗ, да стигнат и ТЕ до това становище, та да го приемат и да го "спуснат" на педиатри и доктори-значи има не само логика ами доказателства Wink
И НЕ МОЖЕ, некаква си "доцент" Маринова /титлата я слагам в кавички, защото за мен е нелогична в случая/ да се появява и да "цитира" именно този план-който дори не е чела, щото ако беше, нямаше да говори подобни глупости! Stop
В края на крайщата подвежда сумати майки, разчитащи на достоверността на подобни предавания, с нейната си морално /и не само/ остаряла информация!
smile3501 
Няма думи просто за това което чух от "доцентката".Радвам се че не я познавам защото щях да и се изсмея в лицето

# 39
  • Мнения: 356
VladiKat, разбира се, че изпадането в крайности не е разумно. Но как майките, гледали предаването, да разберат кое е крайност, след като беше изложена само една гледна точка по въпроса? Водещите дори не дадоха думата на майката с шестмесечното бебе, захранено късно (ако тя е била поканена затова, разбира се, а не само за да има в кадър едно хубаво бебче). Според мен те не бяха подготвени да обсъждат темата, а приеха безусловно мнението на г-жа доцентката, дори беше изрично подчертано, че всяко друго становище за захранването е погрешно и, нещо повече - вредно! Това не е подход, уместен в една съвременна телевизия. Би трябвало авторите на предаването да имат повече уважение към аудиторията му и да дадат възможност на майките първо да се информират за различните методики, а след това да решат как и кога да захранят децата си.
Няма да коментирам твърденията ви относно кърменето, ще оставя това на по-компетентните от мен. Но вие бихте могли да се регистрирате във форума...

# 40
  • Мнения: 2 829
ВладиКат, аз се възмутих на това, че доц. Маринова ни излъга от телевизионния екран. Тя каза, че препоръките на Световната Здравна Организация са за захранване след 4 месечна възраст. Това НЕ Е ВЯРНО! И всеки може да провери сам-СЗО си има официален сайт, където пише какви са им препоръките-захранване след 6 навършени месеца. Преди време форумски майки бяха писали и до представителката на СЗО за България, която го потвърди.
Ти си права, че захранването трябва да е бавно и постепенно, аз захраних именно така. Затова ми се струва че захранване с по 7-8 лъжички наведнъж и заместване на млечно хранене на 4 месечно бебе (независимо дали кърмено или на АМ) ми се виждат доста краен вариант.
Захранването, водено от бебето (т.е. да се захранва когато бебето покаже, че е готово, което става между 4 и 9 месеца обикновено) не е нова тенденция, а връщане назад, към доказалата се с векове практика.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 057
... Искам да ви дам един съвет, ако приемате това ...

Любими са ми съветите от гости и анонимни, които се изказват неподготвени точно тук. Това е "форум за кърмене и захранване", подкрепящ всички майки които искат да кърмят, да захранват късно и т.н.... Съвети като Вашите, слушаме почти навсякъде и почти от всеки (баби, педиатри, лели, съседки и разбиращи диетолози като г-жа Маринова). Моля спестете си ги.

По темата - честно да си кажа, аз лично не съм очаквала друго. Мога да се надявам, че скоро ще бъдат поканени и дълго кърмещи мами, които да покажат и другата гледна точка.

# 42
  • Мнения: 354

благодаря ви, мили мами. Аз именно затова се интерсувам още от сега - събирам инфо а после ще решавам! Но наистина бе важно да знам къде тази жена бърка. и няма да се очудя ако се придържа към соц-модела на отглеждане на децата, където всичко е ТЯБВА и ЗАДЪЛЖИТЕЛНо!
Успех и здрави бебета! Peace

# 43
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
понеже писах възмутена на предаването 4асът на мама заради онова прословуто предаване за захранването те са ми отговорили,4е докторката наистина НЕ е права,защото са полу4или много писма по този проблем.
виждате ли форума каква сила е! Laughing
ще правят ново предаване по същата тема!

Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 11:50 от marianamama

# 44
  • Мнения: 97
В какъв смисъл ще правят ново предаване по темата след като са ти писали, че докторката е права?Да нямат предвид, че ще поканят още лекари подкрепящи схемата ни на захранване отпреди 30-40 години?  Thinking

# 45
  • Видин
  • Мнения: 685
И аз това искам да питам.

# 46
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
извинете ме за грешката Embarassed
исках да пиша,4е ама бебето е в ръцете ми и пиша трудно.сгрешила съм. Blush

# 47
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
4е не е  права
това исках да пиша.
ако още веднъж сгреша,изгонете ме от тук.

# 48
  • Мнения: 97
Е, това е нещо положително.Ама да видим следващото, пък тогава пак ще говорим.Аз нещо вече съм много резервирана по този въпрос.А теб ще те пощадим, предполагам.  Hug Вестоносецът си пати само при лоша новина Wink.

# 49
  • Мнения: 2 829
Марианамама, опитай да си редактираш първата публикация. Иначе браво, на всички, които писаха, БРАВО!

# 50
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Абе...то идеята е добра, но като всяко предаване (списание или каквото там) те ще представят различни гледни точки постоянно, защото иначе аудиторията им значително ще намалее. Отчетете все пак, че маса хора не ползват интернет и такива 'модерни глупости' хич не им се виждат вярни.

# 51
  • пяната на дните
  • Мнения: 686

Много ми е интересно как ще се развият нещата. Дали ще кажат в прав текст :Извинете за подвеждащата информация, ама д-р еди си коя не е в час. Майките в квартала триумфират :"Най-сетне по Часът на мама (последна и най-всевишна инстанция) окончателно отрекоха късното захранване, били сме прави със сокчетата на десетия ден!" Как сега да ги разочароват, нали повече няма да ги гледат... Някой друг получил ли е отговор?

# 52
  • София
  • Мнения: 12 228
  Дано все пак направят и предаване за късното захранване. Иначе и аз засякох подобни реплики от мами на бебоци на 4-5 месеца  Sad

# 53
  • Мнения: 873
леле,аз това не съм го гледала,ама свекито успяла и ако лекарката наистина е наговорила глупости-отиде ми стратегията за осъвременяване на свекито ooooh!

# 54
  • Мнения: 87
Аз не съм го гледала, но от коментарите тук разбирам, че водещите пак не са били подготвени по темата  #Crazy Дано все пак след вашите мейли направят едно свястно предаване на таз тема. Все пак има доста майки които не ползват интернет и се доверяват на телевизията.

Аз бях възмутена когато говориха за парите които се получават при майчинство - имаше една майка живееща в чужбина, каза там как е и едната водеща заключи разочаровано, че тук е много различно. А в БГ се оказа, че е по-добре от страната за която говореше майката. Срокове не помня точно, но ми стана ясно че тези неща не бяха известни на водещите.

# 55
  • Мнения: 373

Много ми е интересно как ще се развият нещата. Дали ще кажат в прав текст :Извинете за подвеждащата информация, ама д-р еди си коя не е в час. Майките в квартала триумфират :"Най-сетне по Часът на мама (последна и най-всевишна инстанция) окончателно отрекоха късното захранване, били сме прави със сокчетата на десетия ден!" Как сега да ги разочароват, нали повече няма да ги гледат... Някой друг получил ли е отговор?
Ами най-добре да поканят същата доцентка и друг лекар, подкрепящ късното захранване и всеки да доказва теорията си с факти, а ние сами да си решаваме коя да изберем.  Важното е в предаването да се представят различни гледни точки. 

# 56
  • Мнения: 4 546
Ами най-добре да поканят същата доцентка и друг лекар, подкрепящ късното захранване и всеки да доказва теорията си с факти, а ние сами да си решаваме коя да изберем.  Важното е в предаването да се представят различни гледни точки. 
най-вероятно е точно това да направят. поради големия зрителски интерес...дано, обаче този път да поканят лекар и от другата страна. Confused

# 57
  • Мнения: 1 674
To и без това времето е лошо и само пред компа и тv  стоя.Ще чакам и ще гледам предаването .Аз също съм разочарована от тази доцентка.МОето бебе е на 5.5 месеца и аз още не съм захранила.Да видим как ще се защити тогава,когато има друг лекар който подкрепя късното захранване.Съмнявам се,че ще дойде при тези обстоятелства.

# 58
  • София
  • Мнения: 714
Аз също не съм гледала въпросното предаване. Но на скоро гледах едно, с едно око и обясняваха, че най добре е да се захрани на 4 месеца бебета на АМ и 4 1/2 месеца бебетата на кърма. Да не е това?
Аз лично въобще не съм впечатлена от това предаване. Според мен водещите не са водили предварителен разговор с гостите и нямат никакъв сценарий. Освен това едната водеща постоянно разпитва за брат си,  за детето си и т.н. А пък другата постоянно си оправя косата, роклята, деколтето и т.н. Дори в едно издание не спря да мрънка, че е гладна. Много са субективни рядко задават въпроси от пощата, питат много лични въпроси. Ако водеха предварителни разговори, щяха да имат възможност да си зададат личните въпроси и да отсеят най-полезното и интересно за зрителите.
Канят по няколко гости в едно предаване, времето не стига, така не се изчерпва нито една тема и ние получаваме половинчата информация.
Всичко това прави предаването не особено приятно за гледане. Личи си, че водещите, не са професионалисти.
Дори си мислех да им пиша, но все не ми остава време.
Това е моето мнение.

# 59
  • София
  • Мнения: 5 187
Мислите ли , че е правилно на нормалното захранване да му се казва КЪСНО ЗАХРАНВАНЕ,
а на нормалното кърмене - изключително кърмене?
Не е ли ясно, че даване на всякакви храни преди навършени 6 месеца е РАННО ЗАХРАНВАНЕ !, а нормалното кърмене (6 месеца) бива последвано от НОРМАЛНО ЗАХРАНВАНЕ!


Не смятам, че захранвам "късно". Какво гоня, какво изпускам?
Иска ми се обаче неморални персони, "доцентки"-дистрибуторки да не объркват хората...

# 60
  • Мнения: 1 440
И на мен ми отговориха на мейла,като сигурно съдържанието е същото.Освен това ме канят да участвам в предаването,ако искам,ама с тези деца и без кола как да отида!

# 61
  • София
  • Мнения: 721
 ooooh!

Като си помисля, че се бях възмутила от една докторка в Бон Апети....а то какво предстояло Shocked И после се чудя защо майките в градинката дават на 5-месечните си бебета леща с хляб (пресен случай)!

# 62
  • Мнения: 4 546
и мен ме поканиха. Thinking дано да не извикат пак само майка да представя тезата за късното захранване. Confused иначе ми пишат още, че съветите на лекарите били препоръчителни, а майката си решавала. еми нали затова трябва да има майката информация и да чуе различните гледни точки  Confused то, ако следвахме сляпо съветите на джипитата нямаше нужда да правят предаване въобще май  newsm78

# 63
  • Мнения: 911
ooooh!

Като си помисля, че се бях възмутила от една докторка в Бон Апети....а то какво предстояло Shocked И после се чудя защо майките в градинката дават на 5-месечните си бебета леща с хляб (пресен случай)!

Споко.
Бях новоизлюпена майка бебето ми беше на около 2 седмици, една позната ми каза"Скоро ще започнете със сокчетата". И последва дълго обяснение за даването на сок на бебе на 40 дена.
Имах някои неясноти, обаче. И като попрочето в библиотеката към форумите.... добре, че не се подведох.
Мойто вече сигурно щеше да плющи пържоли и кебапчета.

# 64
  • Мнения: 1 121
Мойто вече сигурно щеше да плющи пържоли и кебапчета.

 Joy Joy Joy

И мойто така... като беше на 3 месеца ме съветваха да го захраня с попара ooooh!

# 65
  • Мнения: 236
Samo iskam da kaza BRAVO na vsichki majki, koito sa pisali po temata i poddarzat zahranvaneto sled 6 mesetsa. Nadjavam se poveche majki da chetat forumite i da ne se poddavat na savetite na psevdo spetsialisti. Tova predavane - Chasat na mama i gostite, koito vodeshtite izbirat javno dokazva, che vsichko v nashi dni e biznes i PR.
Dobre, che ima forumi - az lichno nauchih strashno mnogo ot prochetenoto tuk i prosto iskah da izkaza blagodarnost na vsichki majki, koito pishat i pomagat, i davat saveti smile3501 newsm10

# 66
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
... даване на всякакви храни преди навършени 6 месеца е РАННО ЗАХРАНВАНЕ !...

Не е точно така. За ранно захранване се смята захранването преди 4 (навършени) месеца. Друг е въпросът, че тенденцията е препоръките да клонят към 6 месеца. Но все пак нека се има предвид, че календарът не е най-важният ориентир. По-съществена е готовността на бебето по определени признаци като стоене стабилно в седнало положение, интерес към храната и т.н.

# 67
  • София
  • Мнения: 5 187
Благодаря Кралице, за репликата ти!
Приемам да се казва ДЪЛГО кърмене, но не и КЪСНО захранване! "Късно" носи някакъв негативизъм...

# 68
Daite mi savet kak da otucha deteto da si smuche prasta!

# 69
  • Мнения: 253
След това предаване и аз малко се пообърках, честно казано, и се почуствах виновна, че не съм го захранила по-рано. Аз захраних на 6м и няколко дни и то доста бавничко. А той към 4-ти месец вече проявяваше жив интерес към нашата храна и бъркаше по чиниите. Сега (на 7м  и половина) пък си мисля доколко има нужда от твърда храна, дали да му давам повече или по-малко  newsm78. В общи линии наистина е много трудно да уцелиш правилната посока след толкова много информация и различни теории.

Но това за хипотрофията - не съм съгласна. Мъжът ми е бил основно на кърма до 9-ти месец, а сега е голям здрав мъж  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт