Кестени

  • 8 779
  • 15
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 27
Знам,че само тук,някой може да ми помогне.
Искам да попитам за рецепта за кестени.Никога не съм приготвяла,
а сега имам 1кг. и незнам как да ги приготвя.Само да ги сваря ли,по някакъв
специален начин,или въобще някакви варианти да ми кажете.
Благодаря Ви   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 10 825
Варени!  Или пък печени - цепваш ги леко с ножче и на котлона. Разкошни са и по двата начина.

Имаше тук преди време тема за захаросани кестени. Много вкусни били, но беше голяма играчка. Пусни търсачката.

# 2
  • Мнения: 11 607
Или пък печени - цепваш ги леко с ножче и на котлона. Разкошни са

Варени не съм яла, но печени......Страхотна занимавка за пред ТВ-то!

Всъщност - полезни ли са кестените? Бях търсила инфо повече за тях...но нищо не намерих - ни хубаво, ни лошо!

# 3
  • Мнения: 27 524
Варени ги харесвам и аз, трудни са ми печени да ги направя, все стават твърди. В Гугъл е пълно с информация  Hug

Варени кестени

Кестените се поставят в тенджера, заливат се с вода малко повече от нивото, до което са и се варят около 30-45 минути. Готови са, когато започнат да се нацепват. Сварените кестени се ядат като се режат на две.

Печени кестени

При печените кестени, макар и по-вкусни, усилията са повече. Сурови се нацепват в горния край с помощта на малко ножче – правят се леки разрези (иначе започват да пукат във фурната). Поставят се на един ред в тава и се поставят в загрята фурна на около 170 градуса за около 25-30 минути. Трябва да се бъркат от време на време, за да се изпекат равномерно.

Варене

Това е най-простото нещо, което можете да направите с кестените. Първо трябва да ги измиете. След това ги поставяте в тенджера, заливате с вода и добавяте малко сол. Сваряват се за около 15-25 минути. Ще ги познаете по цепнатите връхчета.

Колкото повече варите кестените, толкова по-меки стават. Така че внимавайте – преценете времето за варене според това за какво ще ги използвате. Обелете ги топли с остро ножче. Когато изстинат ще ви бъде по-трудно.

Печене на огън

Преди да печете кестени, независимо дали във фурна, на огън или на барбекю, е нужно да направите разрез във формата на Х на плоската страна на всеки кестен. В противен случай ще се пукнат от високата температура.

Ако ще печете кестените на открит огън, ще ви бъде необходим тиган с дълга дръжка. Не слагайте прекалено много наведнъж, разтърсвайте тигана все едно правите пуканки и го дръжте над огъня, а не в него. Кестените ще бъдат готови след около 15 минути, или когато обвивката им почернее.

Отдръпнете ги, оставете ги да изстинат леко, за да ги обелите и им се насладете. Отвъртре ще бъдат почти кремообразни.

Печене във фурна

След като сте направили Х-образния разрез, поставете кестените в тава и отново не прекалявайте с количеството. Пекат се на 350 градуса за около 20 до 35 минути.

Печене на барбекю

В този случай е най-добре да използвате голям тиган, за предпочитане чугунен. Печете ги на умерена температура като разтърсвате тигана от време на време. Когато усетите приятния аромат на печени кестени, можете да ги свалите от огъня.

Готвене в микровълнова фурна

Сложете кестените в съд, подходящ за готвене в микровълнова фурна с малко вода. Покрийте ги и гответе в продължение на 2 до 2 минутии половина. Това е най-удобният начин да ги подготвите за последваща обработка.




# 4
  • Мнения: 11 607
От личен опит мога да кажа, че рязането на кестените си заслужава усилието! А и понякога връчвам тази работа на половинката! А и не винаги правя Х, достатъчна е и само една резка!

 И друго...Не знам вие как печете слънчоглед,но аз му слагам вода. Така правя и с кестените.......Не ги слагам сухи, а с вода( колкото да се запълни дъното на тавата) и ...пека!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 27
Благодаря ви много момичета Hug
Ще пробвм някой от начините пък дано се получи.
Ще докладвам по-късно  chef

# 6
  • Мнения: 5 001
Аз веднъж(и единствин път) пекох кестени във фурната ама бях забравила да ги цепна...... hahaha  Ако знаете каква пукотевица и бомбардиробка беше във фурната....... hahaha  От тогава имам страх и ги варя вече...... Joy

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Аз ги цепвам и когато ги варя също. С ножче правя лек разрез напрако, варя ги 40- 45 минути. Стават чудни.

# 8
  • Мнения: 3 622
Кастетите ги варя, че стават най - лесно и то без да ги цепвам  Wink

# 9
  • Мнения: 1 353
Да задам един малко тъп въпрос.Отдавна си търся,кестени (не съм опитвала до сега) ама навсякъде ме гледат едно умно умно.Вие от къде си ги купувате.Да поясня става въпрос за Варна.Ако някой знае,моля да сподели. Grinning

# 10
  • Мнения: 3 622
Да задам един малко тъп въпрос.Отдавна си търся,кестени (не съм опитвала до сега) ама навсякъде ме гледат едно умно умно.Вие от къде си ги купувате.Да поясня става въпрос за Варна.Ако някой знае,моля да сподели. Grinning

Весенце точно днес си купих от Пикадили до Окръжна болница. Много са хубави  Grinning

# 11
  • Варна
  • Мнения: 27
 newsm10Пикадили Парк

Последна редакция: сб, 01 дек 2007, 20:42 от hellena

# 12
  • Варна
  • Мнения: 27
 Поправих си поста Wink

Последна редакция: сб, 01 дек 2007, 20:44 от hellena

# 13
  • Мнения: 1 353
Мерси много  bouquet  bouquet  bouquet.Само там не бях гледала. ooooh!

# 14
  • Мнения: 656
Кестените ги варя и много ги обичаме в къщи.И печени са хубави,но някои друг да ми ги изпече.

Общи условия

Активация на акаунт