Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 дек. 2007, 04:45 ч.

Темичка за малко по-бременните мами 3-та част

• 2 188
  • 14
  •   1
Отговори
 santa2 По случай 1 декември, се реших да отворя нова отчетна темичка Close-mas:
Че то и бременността я делят на 3 триместъра, стига вече с тая 2-ра част newsm53

Хайде, пожелавам само хубави декемврийски новини   bigdance2
и здрави зимни бебета! Nature Snowman Nature Snowman

# 1
Пу, да се запиша първа! "Леко" бременеене на всички бъдещи мамчета и прекрасни бебчета!  Hug

# 2
  • София
Хайде и аз , тъкмо влизам в 9 месец!
Само хубави неща през най празничния месец Hug Hug Hug

# 3
Хайде и аз да се запиша - с цел да съм най-доброто щъркелче за прекрасни новини  stork-boy stork-girl newsm30 newsm30

# 4
След като има вече записани, веднага  започвам с питанките Grinning

Вие освен магнезий, взимахте ли нещо друго накрая против контракции /за задържане/?  newsm78

Че мойте, както са вече с главите посока "изход", да не вземат да хукнат навън nuts

# 5
  • София
Гинипрал, но дозировката само докторите казват. При прием на гинипрал при единична бременност има пренасяне дори. И другото нашия док Стаменов от един конгрес в Турция беше донесъл едни лепенки Нитродерм, даде ми три и аз нехайно се отнесох към първите две, всмисъл лепя и изхвърлям, като мислех, че ги има в нашата аптечна мрежа. Но към третата с едно уважение, като към лютата чушка три пъти в манджата слагана три пъти на боклука хвърляна, бях я залепила на таблата на спалнята и както се появяха необичайни шавания на бебетата, стягане на корем  и т.н. лепя и всичко утихва, единственият кусур е че въздейства на главата и оттам на матката, та като попрекалиш почва главоболие, като махнеш лепенката изчезва. Ако имаш няко който да ти ги донесе от Турция, Nitroderm TTS 10 , или ако идваш до София да минеш до нас имам 4 общо ще си ги поделим и двете сме на финиша , ще стигнат до края. Laughing

# 6
Pitia, тези лепенки Нитродерм са ми познати от дядо ми, той беше с инфаркт и му ги носех от Германия, тук има Нитродерм на хапчета, но това си е сериозно лекарство за сърце /инфаркт, ангина пекторис/ и да ти кажа без лекарски препоръки не бих го взела, по принцип не е и препоръчително по време на бременност /прочетох го сега в и-нет/ ако не е съвсем наложително. Действа отпускащо на сърдечния мускул, може би от такава гледна точка са ти го изписали, че отпуска и матката  Hug
По принцип не е проблем да се поръча.

# 7
  • София
mari73 знаеш , че Док не е безотговорен, ако искаш му звънни по телефона и го питай или му пусни
SMS. Не съм само аз от неговите пациентки с това лекарство. Последният път като бях на преглед , точно ми ги бяха донесли от Турция и му ги показах, за консултация, защото и аз се притесних като прочетох Ангина пекторис. Той ми каза , че всичко е ОК това са точно лепенките, а и освен за матката , е добре и за бебето , че ще бъде добре кръвоснабдено. Визирам случката с теглото на по-малкия близнак.
Естествено избора си е твой, аз само подавам инфо Laughing

# 8
 Здравейте newsm03 .
 smile3547 От известно време усещам едно много ритмично туптене ниско долу. Все едно има часовник, чиито стрелки се местят. В началото си мислях, че са бебчовците, ама толкова ритмично....... едва ли. Дали е нещо сериозно и има ли причина да се притеснявам. Благодаря ви предварително.

# 9
Момичета, преди всичко ви съветвам да питате лекарите си за абсолютно всичко. Дори и маловажните неща може да са много важни. Аз звънях на моя лекар за всяка промяна или усещане, което ме безпокоеше и благодарение на изкъсото следене от негова страна ги задържах до 39 седмица. Резултатът: бебета над 3 кг и престой в болницата само 7 дни.

mimozka23, и аз имах такова усещане. Имах чувството, че е направо във влагалището. Първият близнак беше много ниско, главата му беше разположена много ниско и като хълцаше, усещах такива неща. Дори усещах всяко движение много болезнено и все си мислех, че излиза юнакът. Grinning

# 10
Пластирите Нитродерм ми помогнаха много на мен. Имах контракции от петия месец до края. На мен лепенките също ми ги даде д-р Стаменов  Grinning. При мен нямаше странични реакции-напротив, една приятелка обаче се оплакваше от главоболие.

Това с ритмичното туптене при мен беше хълцането на Християн Rolling Eyes Laughing. Ужааасно много хълцаше, и сега продължава  Laughing
Все пак-консултирай се с док!

# 11
май нещо никои не пише тук,затова хайде да размърдам малко темата на бременните с близнаци по нагоре! Crazy Whistling
4удя се откъде да запо4на да се опла4а Tired
влизам в 8-мия месец тия дни,но съм много дребно моми4е -не съм много пригодена да износвам близнаци,много им е тясно то4но в мен #Crazy
та затова еднака от близна4ките е седнала в/у десния ми бъбрек и по то4но в/у неговия вход,което кара бъбрекът ми да не функционира добре. нямам за сега проблемна урина,нямам възпаление,ходих на НЕФРОЛОГ,някакъв специалист в Русе на които ме прати наблюддаващият ме лекър.и пи4а дето разбира много от бъбреци каза да стискам до 7-чнуари когато вси4ки ще са на работа и пак ще ме гледа,да види дали бъбрека се  евлошил.генеколога ми много му има доверие и каза 4е си разбира от работата.
та сега се надявам да не направя бъбре4на криза ,да нямам боллки,но ако видят 4е бъбрека ми се влошава,ще напеавят секцио и ще извадят децата по-рано. казаха 4е това е най-малкия проблем,щели да си пораснат в кувиоз за 1 седмица и да ме изпишат и не било страшно да родя в 8 месец-медицината била достатъ4но напреднала,4е да имало проблем.
Незнам дали разбрахте объркания ми пост,но нямам търпение да минават пустите празници и вси4ки доктори да са си по местата,разбира се при болки и криза да звъна на гелеколога си и да бягам в АГ-то,нямало връщане,и не си струвало да си загубя бъбрека за 1 месец още износване,а и щяла съм да имам супер силни болки ако направя криза.
уфффф пак ще пиша как сме ние трите Heart Eyes
за сега съм 13 кг отгоре,които ще сваля още в АГ-то,толкова ме ритат децата,едната долу в мехура,другата отстрани,направо под мишницата-на нивто на ребрата.
целувам ви и стискам палци на вси4ки,4е май ще премина в Януарския отбор Mr. Green

# 12
Руми, стискам палци да издържиш до след празниците поне! Като ти гледам лентичката доста повече време ти остава! Дано всичко е наред и не те тормозят малките бръмбърчета! Весело и спокойно изкарване на празниците!  bouquet

# 13
rumialka, не е само от това, че си малка и мене много ме тормозят вече,  footballедното ме рита точно под гърдата над ребрата си е направило местенце, а за отдолу и на всякъде да не говориме, някой път викам от болки, но ще изтърпим, още малко остава.  Hug
Пробвай да лежиш така, че тежестта да пада на другата страна, а не върху бъбрека ти, може и да си смени позата icanfly
аз установих, че само това ме спасява, като ме заритат някъде, където боли лягам на другата страна и те се местят.
Но не бързай със секциото, като гледам още не си в 9 месец, друго си е да се доразвият в коремчето на мама. Naughty

# 14
  • София, Младост 4
  За ритмичното туптене е именно хълцането на бебчетата. Аз усещах същото, но дълго време незнаех какво е, беше ми много странно да рита толкова ритмично и то толкова продължително време. Това беше Ваня и някога я наричах заради това часовничето. Обичах дълго време да стоя с ръка на корема и да усещам това туптене  Simple Smile
  Румиалка, надявам се да няма проблеми и да издържите и трите още известно време. Аз също съм дребничка  Simple Smile Опитай наистина съвета на Мари да лежиш на другата страна.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт