Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Татковци
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 35 отговора

София

Здравейте,честичко чета из този форум,но поради липса на време не се включвам много-много,но сега имам спешно нужда от помощ за компютъра и ви моля,ако можете така само от написаното да ми помогнете. Praynig
Компютърът ни започна от 2-3 седмици сам да си се рестартира,ей-така както си разглеждаме или гледаме филм,това обаче съвпадна с поставянето на по-голяма памет,също и много често се случва докато сме в интернет да се отваря един прозорец,който съобщава,че има някакъв проблем и трябва да се затвори и ми се затваря разглежданата страница,и това по 10-15 пъти на ден,направо си е дразнещо.Бяхме с IE, изтеглихме Mozila,пак същото.
Ето малко инфо за параметрите на конфигурацията,ако трябва още нещо ще ви напиша
процесор Атлон 3000+
памет-2х1гб супердалант-раб. в дуал ченъл
старата  памет  беше 256мгб
дъно Асус-A8N-E
видеокарта- ASUS ExtN6600
с два харддиска -20 и 80гб
захранване де лукс 400

Благодаря предварително на тези,които ще се включат!  bouquet
Цитирай

Galaxy 13197853088

дъното поддържа DDR400/333/266 колко мегахерца е твоята памет? двете банки еднакви ли са?
Цитирай

София

трудно е да се дават диагнози и решения с подобни проблеми дистанционно. Причините може да са 10 ще ти кажа само няколко вероятни. Проблема най-вероятно е хардуерен, но... Паметта е желателно да е еднаква по принцип, като марка и модел. Върнете паметта в сингъл чанел Wink някои от дъната на Асус правят мизерии с дуал чанела, изобщо асус не е това което беше преди 4 години. Отделно може да има проблем със самата памет. Виж дали не си станала "жертва на пиратски софтуер" според Майкрософт. Ако не си, намери някоя добра програма за чистене на спай-ботове, троянски коне  и т.н.т.  Пък ако нищо не помогне и почне да прави мизерии и с друга памет изтеглете ъпдейт на БИОСА от АСУС сайта и четете внимателно как да го ъпдейтнете. Най гадните ми казуси са с дъна Асус, но аз и бая компютри правех с Асус. Колкото доктора може да те прегледа и излекува по телефона толкова и аз мога да ти помогна така дистанционно  Sad 
Цитирай

София

Благодаря ви момчета за включването,паметта е еднаква и е мисля 400мх.

Ще пиша пак като опитаме това-онова.Имаме нов хард диск сата 250гб  и мислим да го сложим на мястото на тези двата,че те са по-стари и може нещо в някой от тях да е проблема.
Цитирай

Варна

А кондензаторите на дънцето как са?
Поразгледай ги, дали не са се надули, защото аз имах такъв проблем и се оказаха кондензаторите (говоря за рестартирането).
А иначе (за тези прозорчета дето ти излизат) защо не пробваш да направиш една преинсталация.
 Wink
Цитирай
Преди хардуера провери софтуера, по лесно е. Може да си хванал малко буболечки. Пробвай програмата Spybot. Провери си антивирусната.

Рестартирането може да е от хардуер (дори е по-вероятно), но крашването на интернета е почти 100% софтуерен (буболечков) проблем.
Цитирай

Germany

A на прозореца,който се показва пише ли че до 60 сек ще се рестартира и е необходимо да запазиш всичко което правиш преди да се рестартира?!  newsm78..... ,ако е така това го предизвиква един файл lsass.exe намира се в Explore-->Windows--->system32 ...
Цитирай

България през повечето време

А кондензаторите на дънцето как са?
Поразгледай ги, дали не са се надули, защото аз имах такъв проблем и се оказаха кондензаторите (говоря за рестартирането).
А иначе (за тези прозорчета дето ти излизат) защо не пробваш да направиш една преинсталация.
 Wink
Това шега ли е щото аз го взех на сериозно а никога не съм чувал за надути кондезатори, хм трябва да са някакви нови кондезатори нещо като балони... А ако са се надули на мен ми е интересно как ги спадна?          Stop
Цитирай
Това шега ли е щото аз го взех на сериозно а никога не съм чувал за надути кондезатори, хм трябва да са някакви нови кондезатори нещо като балони... А ако са се надули на мен ми е интересно как ги спадна?          Stop
Това че не си чувал е твои пропуск. Да ако се издуе кондензатора, може да заприлича на балонче. Не се "спадат" сменят се. Smile

П.П Много лесно се проверяват кондензаторите. Горната част на кондензатора е леко прорязана. При издуването си цъфва като спукана мушмола  Wink.
Причина: лошо (евтино) захранване и лошо (евтино) дъно.
Ефект: непредвидимо резстартиране на РСто.
Смяна: поялник, нови кондензатори и голям запас от нерви Wink.
« Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 14:21 от severfen »
Цитирай

Варна

....Това че не си чувал е твои пропуск. Да ако се издуе кондензатора, може да заприлича на балонче. Не се "спадат" сменят се. Smile

П.П Много лесно се проверяват кондензаторите. Горната част на кондензатора е леко прорязана. При издуването си цъфва като спукана мушмола  Wink.
Причина: лошо (евтино) захранване и лошо (евтино) дъно.
Ефект: непредвидимо резстартиране на РСто.
Смяна: поялник, нови кондензатори и голям запас от нерви Wink.

Благодаря ти за подкрепата!
Явно повечето мъже мислят, че от жената инженер не става и все гледат да се гаврят.

Извинявам се за спама.
Цитирай

С поялник да сменяш кондезатори от дънна платка !!! Каква е тая дънна платка ?? от коя година е ? Аз по моята има само чипове, не видях един кондензатор. Виждъл съм преди години ги имаше в ламповите телевизори.
Цитат
Явно повечето мъже мислят, че от жената инженер не става и все гледат да се гаврят.
Не съм казал нищо за жена - инжинер, едва сега научавам че има такава, а най-малкото съм пък имал намерения да се гавря ако към мен е отправено това.
Ако искаш дай си телефона да ти звънна да ми смениш кондезаторите от платката ! - срещу заплащане !! Поялник имам ! Ако не стане плащаш ми платката в 3 размер ! съгласен ли си ?? /Ако изобщо откриеш кондезатори там/
Цитирай
За да спрем този спор веднъж за винаги виж тук. Това е последен модел дъно на Gigabyte. На дублираното изображение съм маркирал кондензаторите.

П.П. Много искам да видя твоето дъно, без кондензатори. Прати ми модела, да го погледна в интернета.
Цитирай

А да сега ги видях, гледай за мен нямат никакво значение кондензаторите, затова не бих търсил каде са, но ако искаш бих ти предоставил дъното ми да ги смениш с поялник, просто ми е интересно как ще стане това ? Нищо лично не го приемай като ...нещо си...там.
Цитирай

Варна

С поялник да сменяш кондезатори от дънна платка !!! Каква е тая дънна платка ?? от коя година е ? Аз по моята има само чипове, не видях един кондензатор. Виждъл съм преди години ги имаше в ламповите телевизори.
Цитат
.....Ако искаш дай си телефона да ти звънна да ми смениш кондезаторите от платката ! - срещу заплащане !! Поялник имам ! Ако не стане плащаш ми платката в 3 размер ! съгласен ли си ?? /Ако изобщо откриеш кондезатори там/

Ами съгласна съм. Пиши ми на лични и си дай твоя а аз ще ти звънна става ли?

Аман от заядливи дето нищо не разбират от компютри!
А да си чувал за точков поялник?
Цитирай
А да сега ги видях, гледай за мен нямат никакво значение кондензаторите, затова не бих търсил каде са, но ако искаш бих ти предоставил дъното ми да ги смениш с поялник, просто ми е интересно как ще стане това ? Нищо лично не го приемай като ...нещо си...там.
Не мерси.  Smile След доста години блъскане насам натам стигнах до извода: Всяка жаба да си знае гьола. И тъй като вече съм "голяма" и "важна" Жаба, не се занимавам с работи за малки жабки. Дори на моето дъно да ми се издуят кондензаторите, вече няма да ги сменя. Ще си купя ново.
« Последна редакция: чт, 20 дек 2007, 08:50 от severfen »
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 35 отговора