Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 дек. 2007, 16:34 ч.

главичката ни е сплескана отзад!

• 1 565
  • 22
  •   1
Отговори
  • Варна
Алекс е на 4 месеца и много оби4а да спи по гръб.От това главичката му отзад е сплескана.Много се притеснявам да не остане така.Педито ме съветва да го слагам на 1 страна или по корем да спи.Вечер като го сложа на 1 страна,сутрин е отново по гръб,въпреки че съм го подпряла с куп възглавници.Помогнете!Има ли някой с подобен на моя проблем?

# 1
  • Велико Търново
Няма място за притеснение-няма да му остане така главата Peace
Дъщеря ми до 11 месец спеше само и единствено по гръб и в резултат на което главата и беше по гореописания начин,но сега си е добре.От 11 месец до сега спи единствено и само по корем!

# 2
  • София
На нас пък ни се беше леко издута от дясната страна от непрекъснатато лежане по гръб и на ляво. Подпирах я с одеяло да спи на дясно обаче - рита, бута, избута одеялото и пак си легне както си е решила. От само себе си явно й се оправи и сега главичката й е нормално оформена. Така че не се притеснявай и при вас сигурно ще се оправи по-нататък.

# 3
  • София
Разбира се,че ще се оправи Laughingкато започне да не прекарва толкова време легнал,а да седи,пълзи,ходи и т.н.,главичката ще се оправи Peace

# 4
  • под голямата лоза
На тая възраст черепчетата са им още доста мекички
и се "моделират" в зависимост от позата за сън.
Познавам дете, на което главичката като бебе
му приличаше на монета- толкова плоска беше отзад.
Полека- лека сега се оправи и излежда чудесно Simple Smile

# 5
  • Прага/Чехия
Разбира се,че ще се оправи Laughingкато започне да не прекарва толкова време легнал,а да седи,пълзи,ходи и т.н.,главичката ще се оправи Peace
  Peace

# 6
  • Айтос
Главичката ще се оправи не се притеснявай PeaceНа моята хубосница ухото и беше сплескано , от постоянно лежене на ляво, но сега си е наред детето, нищо си му няма на ухото, като почна да се обръща и то само си се оправи Peace
Спокойно и се радвай на бебо Hug

# 7
  • В най-невинните детски очи и най-голямото мъжко сърце
Не изключвам възможността да остане така, тъй като съм запозната с такъв случай. Дано при вас се оправи!  Peace

# 8
  • Варна
много ви благодаря за отговорите!Надявам се че найстина ще израстем този проблем Grinning

# 9
  • Велико Търново
много ви благодаря за отговорите!Надявам се че найстина ще израстем този проблем Grinning

Детето ти няма проблем Peace

# 10
  • Somewhere in space
Той е само на 4 месеца, ще се оформи главичката, не се тревожи.По- важното е дали успява да я върти и на двете страни, докато е буден, ако може да го прави, значи няма проблем.На сина ми се беше сплескала от ляво, но той имаше тортиколис от раждането / #2gunfire #2gunfire за акушерката/ и не можеше да си я завърти самичък докато не стана на 3 месеца и успяхме да излекуваме проблема.Сега е на 8 години, много е чаровен, има и много ухажорки  Laughing, а от сплескването няма и следа.Но аз си знам какво съм преживяла докато го оправим, така че напълно разбирам притесненията ти.

# 11
  • В полето на неограничените възможности.
И нашия спеше сапо мо гръб. Сплескана и нашата беше сплескана. Минава, когато започне да се върти насам-натам и да спи по корем, или на ляво,дясно.

Споко, не се притеснявай. И аз се бях шашнала, но сега вече си му е баш кръгла Peace

# 12
  • Стара Загора
И аз се бях притеснила с каката, че главичката й беше сплесната и челото изпъкваше от дясната страна. Няколко месеца като заспи я обръщах на "правилната" страна с цел да компенсираме това сплескване. Успях горе-долу, а по-късно като започна да се върти сама, съвсем се оправи. Не знам, може би щеше да се оправи и без моето усилие. Но тогава не можех да я гледам така и да не правя нищо. Още повече, че имах пример около мен... Как едно познато детенце беше с несиметрична главичка като нас, но не се оправи в "нормалните" срокове. Всъщност започна да се оправя към третата годинка, като все още е очевидна не симетрията. А дали ще стигне до там да не се забелязва..., едва ли някой може да даде гаранция.
Сега с малкия пак се повтаря същото, но съм го оставила да се оправя от само себе си (в по-малка степен е, а и нямам нерви). Не знам кога ще стане, дано да стане в крайна сметка и да се окръгли главичката му.  Laughing

# 13
  • Неуспяла да избяга от корените си
и ние бяхме така,но се оправи...спокойно всичко ще е наред

# 14
  • Пловдив
Не мисля , че имаш повод за притеснение. Наистина на тая възраст главичките на бебоците са много меки и лесно се деформират, но после се оправят.
Аз страшно много се шашках с ушите на малкия, защото непрекъснато си спеше на тях, т.е., обръщаше си ги и се страхувах да не му щръкнат. Е, вече не си ги "обръща" при лягане, но не му останаха стърчащи или клепнали, така че споко!

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт