ЛАТЕКСОВ матрак

  • 44 582
  • 26
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Предстои ни закупуване на матрак с размери 160 / 200. До сега бяхме с еднолицев матрак с пружини на ТЕД. Сега искаме матрак от пенолатекс. Моля, споделете мненията и впечатленията си.
1. От коя фирма да е матрака?
2. Каква дебелина да е матрака? Колкото по-дебел, толкова и по-твърд ли е латексовия матрак или това зависи от друго?
3. Координати на магазини в Пловдив предлагащи матрак от латекс?
4. Каква подматрачна рамка е най-подходяща за латексов матрак, като твърдост и ширина на ламела?
Благодаря предварително на тези, които ще прочетат и отговорят на въпросите ми.
  bouquet

# 1
Много съм доволна от матраци" Латекс"-български са, имат 10 г. гаранция. Предлагат ги с 3 различни твърдости, в зависимост от килограмите, които ще лежат върху тях  Grinning За височината-нямам представа какво е значението, за подматрачната рамка също не мога да ти помогна. Нашият матрак го ползваме от 3 години, от време на време тряба да се завърта, за да не се деформира.
P.S. Задължително си го вземете с калъфка с цип, която може да се сваля и пере!

# 2
  • Мнения: 60
Ние имаме Латексов матрак и  смятам  че това е най-голямата грешка ,  която сме правили по отношение на съня си.
Това си е лично мнение, но все пак държа да го споделя.

Матракът е Прекалено мек(както и всички латексови матраци), което е вредно за гърба  и  влошава съня. Освен това въпреки че е доста дебел , се усещат ламелите на подматрачната рамка а също и мястото където са металните рамки.

друг огромен недостатък на  Латексовите матраци е , че трябва всяка седмица да се завъртат , а един двоен латексов матрак е мноооооооого тежък.

В момента си търсим друг матрак , въпреки , че нашият е скъп  и е на година и половина само, но  определено "той ме убива бавно докато спя" Simple Smile

# 3
  • Мнения: 622
Аз да споделя,че ние скоро си купихме матрак Magniflex. Много съм доволна.Дадохме малко повече пари,но определено си заслужава.Изглежда мек,но изобщо не потъваш и не усешташ мърдането на половинката  Wink ето това е нашия избор http://portfolio.vanillawebs.com/matrax/prod_mat_duoflex.html
Матрака на бебо е на същата фирма.

# 4
  • София
  • Мнения: 940
Много съм доволна от матраци" Латекс"-български са, имат 10 г. гаранция. Предлагат ги с 3 различни твърдости, в зависимост от килограмите, които ще лежат върху тях  Grinning За височината-нямам представа какво е значението, за подматрачната рамка също не мога да ти помогна. Нашият матрак го ползваме от 3 години, от време на време тряба да се завърта, за да не се деформира.
P.S. Задължително си го вземете с калъфка с цип, която може да се сваля и пере!

 Peace И  ние сме с такъв и сме много доволни.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 551
Матракът е Прекалено мек(както и всички латексови матраци), което е вредно за гърба  и  влошава съня. Освен това въпреки че е доста дебел , се усещат ламелите на подматрачната рамка а също и мястото където са металните рамки.

друг огромен недостатък на  Латексовите матраци е , че трябва всяка седмица да се завъртат , а един двоен латексов матрак е мноооооооого тежък.

В момента си търсим друг матрак , въпреки , че нашият е скъп  и е на година и половина само, но  определено "той ме убива бавно докато спя" Simple Smile
ами вие сте си го избрали такъв. има и меки - анатомични и твърди -  ортопедични . и двата вида са латексови.
http://www.dormeo-bg.com/index2.asp?tn=content&cid=2208&c=329 eто тук е обяснено горе долу добре.  тук също http://portfolio.vanillawebs.com/matrax/prod_mat_relaxan.html.
ние си избрахме ортопедичен т.е. твърд само с 2 см мемофлекс (мек) пласт отгоре. направо се родихме. нашият е немски марка sensofeel. купихме го от айко. там има мостри и можеш да ги тестваш. оценени са със звездички по петобалната система кой модел колко е ортопедичен и колко анатомичен. нашите подматрачни рамки са две, защото сме тежички Crazy Crazy и защото спалнята ни е 180 Х 210 см. с метални рамки и дървени скари са около 10-12 см широки. обръщаме го веднъж на 2 месеца. обръщането по-често е препоръчително, ако не е с подматрачна рамка, а ляга на плъна повърхност и отдолу не може да диша.  с две думи горещо препоръчвам.  Peace

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 259
Нашияте Латекс, български. На по-неудобно нещо не съм спала през живота си, дори пружината в Студентски град беше по-удобна. Гърбът ме боли чудовищно, сутрин се местя на дивана, а лятото на земята за да си почина от съня Shocked Избирахме го средно твърд. Струва ми се че поради тежестта е по-удачно да е на плътна основа, не на ламели, защото  последните увисват. Мечтая да поостарее и да го сменя с един съвсем обикновен висок и твърд матрак

# 7
  • Мнения: 290
Магнифекс на Пиер Карден Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 6 360
Матракът е Прекалено мек(както и всички латексови матраци)

това е напълно невярно твърдение.

# 9
  • Мнения: 565

Матракът е Прекалено мек(както и всички латексови матраци), което е вредно за гърба  и  влошава съня.
Да не бъркаш дунапрен с латекс.  newsm78 Нашият е на Магнифлекс и е всичко друго, но не и мек. На нас ни е много удобен.

# 10
  • Мнения: 223
От 2 години спим на латексов матрак - Елите. От тогава просто не мога да спя на друго място - не ми е удобно!  Grinning Моето мнение е, че много подобри качеството на съня ни!  Peace
На малката също е такъв!  Peace

# 11
  • Мнения: 60
Българските латексови матраци наистина са много меки- говоря за анатомичните.  Не се бъркам с дунапрен. Определено Латексовите матраци made in BG  не струват и дори да ви залъгват, че са правени с вносни материали- не се лъжете да си давате парите. Ортопедичните пък  - които се водят по твърди са си направо дъсчен миндер - извинявам се за сравнението.
При нас първите 5-6 месеца матракът беше ОК но после се скапа, независимо , че станах като РАМБО Laughing за да го въртя всяка седмица в различни посоки.
Следващият ни матрак ще е пружинен пакет - марката не е уточнена  за да не кажат, че правя реклама:)


Относно МАГНИФЛЕКС - това е друга класа. За тях не мога да кажа лоша думакато качество, стига човек да има достатъчно свободни средства. Аз лично мисля , че цените им са леко  високи и за това не бих си взел такъв докато не ми  утроят сегашната заплата Embarassed!

# 12
  • София
  • Мнения: 6 360
Относно МАГНИФЛЕКС - това е друга класа. За тях не мога да кажа лоша думакато качество, стига човек да има достатъчно свободни средства. Аз лично мисля , че цените им са леко  високи и за това не бих си взел такъв докато не ми  утроят сегашната заплата Embarassed!

ами сега гледах в новата брошура на Метро, че матрак Магнифлекс 164/190 см беше малко под 300 лева.
не мисля, че разликата с българските обикновени матраци (от типа на Тед) е голяма?

когато преди 5 години си купувахме матрак, Магнифлекс струваха по 700 лева и се поръчваха с чакане от няколко месеца. сега не е така.

# 13
  • Мнения: 519
Подкрепям всички, които са изразили мнение за Магнифлекс. Ние спим от 3 години на такъв матрак и няма по-добър за мен. Както споделя моята половинка - отново разбрахме какво е сън Simple Smile

# 14
  • Мнения: 37
Ние от 2 години спим на латексов матрак. Български - на Екон Русе, ако не се лъжа. Ниво на твърдост - средно. С калъф с цип, за да може да се пере. Изключително довлни сме и го препоръчвам горещо. Откакто спим на него като отдем някъде на хотел или спим другаде усещаме веднага разликата.

Общи условия

Активация на акаунт