fobia ot letene sas samolet...

  • 2 110
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 421
Здравейте! Предстои ми да летя януари с малкия ми син  и не спирам да си мисля ужасии. Даже и кошмари имам. Всеки път като ми предстои да се качвам на самолет е така, сковавам се от страх и си представям най-лошото. По принцип пийвам повечко в самолета, но сега с детето няма да мога и мисля че ще полудея. Имали ли сте и вие същите чувства и мисли и как се справяте с тях?Моля дайте съвет за малко успокоение.  #Shocked ето така гледам и аз като ми предстои да летя...

Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 19:56 от Дивиана

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
един приятел има същият проблем. консултира се с лекар и му дадаха успокоителни да пие преди полет.

иди и ти се консултирай, сподели, че си и с дете и лекарят ще те посъветва какво да правиш Peace

# 2
  • Мнения: 421
и аз пиех успокоителни преди полет но сега с това бебе... Наистина не знам как ще превъзмогна тази паника Sad

Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 19:57 от Дивиана

# 3
  • Мнения: 1 959
А колко дълак ти е полета

# 4
  • Мнения: 421
около три и половина часа

Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 19:58 от Дивиана

# 5
  • Мнения: 434
Съчуствам ти,защото имам същия проблем!
Много е кошмарно,а и с дете е още по-сложно? newsm78
Пила съм много леки успокоителни-Calcibronat(бром с калции),но то беше отдавна!
По тази причина все отлагам среща с брат ми в Чикаго! #Cussing out
Дано да са измислили вече нещо ефективно!

# 6
  • Мнения: 270
Аз също имам невероятен страх от летене със самолет, а съдбата ме наказа да живея на 8 000 км. от България Sad. Докато съм в самолета, непрекъснато съм в очакване да падне, а най-малката турболенция вече ме кара да си чета последната молитва, успоредно с което стискам до посиняване ръката на мъжа ми Joy. Успокояваме разговор с някой, който естествено трябва да ми обяснява колко са сигурни самолетите и т.н. Абе луда работа!Тази година летях до България сама със сина ми на 2 год.. Тогава пътувах най-спокойно, защото непрекъснато бях заета с детето си, което се опитваше да вдигне самолета на горе с краката и нямах възможност много, много да мисля. И въпреки това, когато кацнахме в София, ми се искаше да целуна пистата. На връщане съпругът ми беше с нас, но полетът от Париж до Монреал продължи към 9 часа, заради лоши климатични условия Shocked. Щях да откача. Следващият път ще трябва с шут да ме вкарат в самолета newsm78.

# 7
  • Мнения: 421
az ujkim se uspokoiavam 4e vsi4ko e sadba i kakvoto e pisano tova 6te se slu4i ...e da ama ne ..ni6to ne pomaga, kato edna pobarkana sam na leti6teto.Na pat sam da se otkaja i da nakaram priatelia mi da patuvame s kolata.no posle kato se zamislia,tri dneven pat s bebe.. newsm32 a be niama ugodia na ludostta

# 8
  • Мнения: 434
Сега се сетих за една френска певица със същия проблем.Тя споделя,че от както е влязла в кабината при пилотите и е погледала малко обстановката,се е излекувала тотално от фобията си! Grinning
Ама не знам дали ще те пуснат при пилотите! newsm78 hahaha
Давай си кураж,пий нещо леко успокоително и си мисли за бебчо,как ще го мъчиш три дни с кола в тоя студ!?! Naughty

# 9
  • Мнения: 421
Mucka,tova za pilotnata kabina si e gotina idea no po4ti neosa6testvima,ne mislia 4e 6te me pusnat.moje bi i na men bi mi pomognalo no..        blagodaria vi za ideite momi4eta smile3525                         

# 10
  • Мнения: 421
Ако някой се сети за още нещо което действа успокоително при летене МОЛЯ ПИШЕТЕ

Цитат
ako niakoi se seti za o6te ne6to koeto deistva uspokoitelno pri letene MOLIA PISETE

Пишете на кирилица!

Последна редакция: нд, 09 дек 2007, 01:23 от Дивиана

# 11
  • Мнения: 2 907
Щом и е помогнало на певицата - евала. И мен веднъж ме съжалиха и ме вкараха в кокпита, сложиха ми столче и двамата пилота ми разказваха виц след виц. Вярно, беше по-различен полет, но фобията ми не спря.
Ужасът да умра в самолет е неописуем. Не е просто страх от смъртта. И аз не летя много, ако мога избягвам.
Наскоро научих как се нарича точно тази фобия - аеродромофобия. Аз съм аеродромофоб значи  Sunglasses

# 12
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
И аз сънувам кошмари и си представям разни ужасии седмици наред преди полета, но веднъж като се ка4а се успокоявам с това 4е пове4е нищо не зависи от мен, и 4е хиляди хора в този момент са в самолети и пристигат благополу4но. А и пилотите ще направят вси4ко възможно за да се приберат и те при семействата си.

# 13
  • Мнения: 537
И аз гледам да избягвам самолетите, но когато се е налагало да летя съм се справяла - с притеснения преди полета, но общо взето прилично по време на полета. Обаче, сега ситуацията е следната - аз живея в България, а дъщерите ми учат - в Германия и САЩ. Е, направо се побърквам, когато трябва да летят! Сега ги чакам и двете за празниците (което значи - пристигат на 21 и 26 декември, и заминават на 8 и 15 януари) и аз хем се радвам, хем непрекъснато си мисля за проклетите самолети  Sad. И двете съвестно изпращат SMS-и  при всяко излитане и кацане, аз  следя пристигащите и излитащи полети на всички летища, през които преминават и използувам още няколко сайта за проследяване на полетите....луда работа, ама въобще не мога да се преборя  Sad. Естествено, избягвам да споделям много много с тях (освен че всеки път се опитвам да убедя "германката" в предимствата на автобусите  Wink), защото не ми се иска да заприличат на мен. А мъжът ми направо ми е забранил да споменавам думите "летище", "самолет", "мъгла"! Е, затова вие си го отнесохте във форума  Laughing. Весели празници на всички!!!

Общи условия

Активация на акаунт