Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Маргаритка повръща след всяко кърмене. Не на фонтан, по малко, но след всяко кърмене. Имам чувството, че преяждаме, а и като гледам как жадно засуква в началото - ми то аз ще се задавя при такива обороти! Другата седмица сме при лекаря, но за вътрешно успокоение до тогава, да ви попитам - нормално ли е това повръщане?
Цитирай

Съвсем нормално е и обикновено се получава, когато бебето преяде или гълта повечко въздух. Няма за какво да се притесняваш, но все пак го сподели са педиатъра на детето.
Цитирай

София

Нормално е, не се притеснявай. Smile
Възможно е при новородените това да има връзка с недоразвития сфинктер между хранопровода и стомаха и с изобилието на слуз, която трябва да бъде отделена. По-големите бебета повръщат, когато при оригването засмучат мляко, смесено с въздух. Понякога бебето повръща "мъдро", защото е попреяло. Няма сигурен начин да се спре повръщането. Не е зле обаче да се опитате да намалите допринасящия за това въздух по време на кърмене: не хранете бебето, когато плаче (прекъснете храненето, докато бебето се успокои); докато го кърмите, а и малко лсед това, дръжте го възможно по-изправено. Не накрая, а по време на храненето не забравяйте да оригвате бебето, защото един голям балон може да "оцапа" цялата работа.
Имайте предвид обаче, че каквото и да правите, ако бебето повръща, то ще си повръща. По-добре да се примирите - така ще бъде около шест месеца. Повръщането обикновено не е опасно (освен за дрехите и мебелите). Само понякога честото повръщане е сигнал за евентуален проблем. Уведомете педиатъра, ако заради повръщането бебето не наддава, продължително се дави или кашля; ако повърнатото е кафяво или зелено на цвят или бебето повръща надалеч.

Цитатът е от книгата "Какво те чака през първата година на детето".
Цитирай

sofia

Нормално е .
Бебето на сестра ми повръща след всяко ядене , без значение да ли е мляко или пюре .
Моето бебе пък - никога , е , изхвърлих се малко , но честно , на пръсти се броят повръщанията й .
Цитирай

София

Благодаря за бързите отговори! Лекарят от ДКЦ-то ми беше казал последните седмици на бременността, че стомахчето е разширено, нещо с пилора беше, но термина не го запомних. После в Шейново ми каза, че няма нищо такова, и да не се притеснявам, ама като започна това повръщане... Благодаря ви, успокоихте ме!
Цитирай

София

Въобще не се притеснявай, Алекс си поеръщаше до към 6ия месец... просто си беше лакома  Embarassed  и връщаше ненужното  Wink
Цитирай

Стара Загора

Ох, много е неприятно, само като се сетя как излизах навън с по 5 ката дрехи и постоянно преобличах... Sad
Дано при вас да не е такъв проблема, че при Алекс продължи до към 8 месец, но той повръщаше по няколко пъти след ядене (проблем с незрялост на пилора на стомаха, който не се затваря добре и позволява на храната да се връща обратно) #Puppy dog
Обаче според вече бившата му периатърка всичко това беше нормално и така си карахме до един ден в който не издържах и го заведох на частен кабинет, изписа ми човека Frisovom, ядохме го две седмици, разбра се, че няма голям ефект и минахме на хапчета - Coordinax
И за мое щастие след по-малко от две седмици от повръщането бяха останали само лошите ми спомени Very Happy
Пак казвам, дано при вас нещата се окажат други, но  за всеки случай си идете на преглед, а ако се налага настоявай и за специалист.
Успех Wink
Цитирай

Варна

Това повръщанеее!И аз бях пуснала такава тема преди месец.Моята Алекс повръщаше по 4-5 пъти между храненията.Лекарите ми казаха,че преяждала Shocked Да ама детето не наддаваше добре и за първите 40 дни наддаде само 400гр.Проблема си го решихме с помоща на момичетата от форума.Първо:повдигнахме матрачето от към главата(но не на възглавница,а цялото матраче или легълце).Второ: промених позата на кърмене-колкото се може по-изправено да е бебето,за да не може да му се връща храна.И трето: след кърмене аз или таткото или бабата държим бебето изправено поне 25-30 мин.,а понякога и повече(това е само за 10 дена докато се оправи)Така се справихме ние с повръщането, а като се сетя колко се бах шашнала и аз и за рефлукс си мислех и какво ли не.Пробвай тези три неща-помагат!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.