Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 2 дек. 2007, 22:50 ч.

playtex и бисфенол А

• 2 596
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте бъдещи и настоящи мами,
моля за помощ относно марката за шишета playtex и така плашещия бисфенол А!!!
някои дали има информация по въпроса?Те съдържат ли го,могат ли да се използват в  микровълнова,а за стерилните пликчета какво ще кажете?Направо не знам какво да правя вече.МОЛЯ,ако някои има информация да ми помогне или някакъв съвет ако може.
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

# 1
Стерилните пликчета мисля неможеха да се слагат в микровеле  newsm78

# 2
За да се спрат спекулациите с този Бисфенол А, ще ви разкажа как се стигна до тази конфронтация между фирмите - вносители на различните марки шишета. Защото тук изобщо не става въпрос за опасни шишета, а за нелоялна конкуренция. Преди време Екобебе бяха вносители на шишетата на Д-р Браун със системата п/в колики, които в последствие почнаха да се боядисват в бежов цвят, защото не са от поликарбонат. Обаче въпросната фирма внасяше шишетата от Израел, а не от оригиналната американската фирма. И когато на израелците им изтече лиценза да ползуват марката Д-р Браун, те си прекръстиха шишетата на Би Фри (т.с.без бисфенол А). Като усилено се ракламираше, че това са новите шишета на Д-р Браун. Оригиналните шишета на Д-р Браун си останаха американските и те вече си имат представител за Б-я - "Неделчев & Неделчев". Обаче Екобебе скочиха с/у тях, защото те са си рекламирали от години тая система п/в колики и марката Д-р Браун. И понеже само израелските шишета са без Бисфенол А, те почнаха да плюят всички останали и най - вече шишетата на Д-р Браун. Оплаквали са се в Комисията за защита правата на потребителите и са идеолози на всичките глупости, които се изписаха, без да си дават сметка, че някои майки може да се притесним. Всъщност този Бисфенол А се отделя в много малки количества от шишетата, произведени от нискокачествен поликарбонат и то при силното им издраскване в миялна машина и много дългото им използуване. На практика е доказано, че тези условия не могат да се получат. Естествено всички шишета, произведени в ЕС са минали тези тестове и са напълно безопасни. Просто трябва да внимаваме да не купуваме боклуци с неизвестен произход. Иначе страшно няма.

# 3
  • Ланкър, планините Овнерог
От поликарбонат се произвеждат неща и за медицината. Може би и от тях трябва да бягаме. Не вярвам в тези спекулации.

# 4
благодаря за информацията ще я имам предвид Hug

# 5
аз ползвам Playtex и специално проверих. няма никаква опастност. Все пак да не забравяме че американците много строго следят за тези неща. там конкуренцията е толкова жестока че никой не би си позволил.
С пликчетаат се решават всички проблеми. те са супер сигурни. но не се слагат в микровълнова

# 6
благодаря ти много mario15,
аз за пликчетата знам интересуваше ме дали шишетата са безопасни като се загряват
благодаря ти отново!!!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт