Бедността, порок ли е?

  • 6 136
  • 159
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 070
lolii,замисляла ли си се ,колко малко неща в живота ти зависят само и единствено от теб?

# 61
  • Варна
  • Мнения: 567
lolii,замисляла ли си се ,колко малко неща в живота ти зависят само и единствено от теб?

Точно това е едно от тях!

# 62
  • Мнения: 447
Четири страници........

Както казва един познат " Животът е виенско колело. Кофтито е като спре тока, а ти си отдолу"
 

# 63
  • Мнения: 123
Бедността не е порок,а начин на живот.А живота никой неможе сам да си го избере.Някой от нас ще кажат,че е по-важно човека да е щастлив.Да ама не,и парите са от голяма важност.С тях може,но без тях никак.

# 64
ОК! Lolii това че има бедни съвсем не значи че са се предали кофтите шефове са повече от свестните, нормално е да помрънкаш срещу тях тва си е световен спорт, ако не разтовариш като споделиш си го трупаш вътре - лоша идея Wink
Но както и да е, нека си спомним за миньорите драги форумци (и Lolii), чували ли сте за богат миньор, аз например само за беден, мръсен и загинал! Значи ли това че те за мързвеливи - изобщо не значи това, тъкмо напротив често работят до смърт за съжаление. Просто заплатите им не са големи, а това не означава че работата им не е важна пък изобщо, щото без тях няма светло и топло.

# 65
  • Мнения: X
напълно съм съгласна със последното написано от Sebulba  Peace

# 66
  • Варна
  • Мнения: 567
Аз също съм съгласна!
Просто мнението което изказах е за тези "бедни" хора, които само се оплакват и мрънкат, а не се и опитват да си направят живота малко по - добър! Примиряват се и си бутат както си знаят, защото така е по лесно!

# 67
  • Мнения: 14
. извън контекст - въпросът е безсмислен.
. историята на израза - мисля, че е от руската култура. Което е показателно за смисъла му. Достатъчно показателно. Разсъжденията по темата, каквито и да са те, стават порочни. Въздържайте се, моля.

# 68
  • Мнения: 3 447
Но както и да е, нека си спомним за миньорите драги форумци (и Lolii), чували ли сте за богат миньор, аз например само за беден, мръсен и загинал!
Всъщност, миньорите получаваха доста добри заплати навремето. По-добри от архитектите. Това, че системата е сбъркана в момента, е друг въпрос.
Хиляди деца се раждат в мизерия, раждат се с увреждания, защото майките живеят зле и не могат да си позволят нормално  здравеопазване. Тези деца пълнят домовете за изоставени и умират там пак в мизерия. Така че хайде да не си говорим колко е хубаво, възвисяващо и благородно да си беден. Защото не е. И защото не става дума за принц Сидхарта Гаутама, който се е чудел какво да прави със свободното си време.

# 69
Simple Smile Аз поне не твърдя, че е хубаво да си беден, точно обратното, но това дали си или не си не е въпрос на твой избор, така че не може да бъде порок.
А Буда си е Буда...мдаааа... отивам да извърша нещо смислено!
Весел ден!

# 70
  • София
  • Мнения: 900
Но както и да е, нека си спомним за миньорите драги форумци (и Lolii), чували ли сте за богат миньор, аз например само за беден, мръсен и загинал!
Всъщност, миньорите получаваха доста добри заплати навремето. По-добри от архитектите. Това, че системата е сбъркана в момента, е друг въпрос.
Хиляди деца се раждат в мизерия, раждат се с увреждания, защото майките живеят зле и не могат да си позволят нормално  здравеопазване. Тези деца пълнят домовете за изоставени и умират там пак в мизерия. Така че хайде да не си говорим колко е хубаво, възвисяващо и благородно да си беден. Защото не е. И защото не става дума за принц Сидхарта Гаутама, който се е чудел какво да прави със свободното си време.

Евала!!!
Поне не само аз, се досещам,
от къде е възникнал въпроса!!!

Тео  Hug - не зная какво очакваш,
но е видно накъде върви .........

# 71
  • Мнения: 4 668
Бих казала , че бедността води до пороци , да ... и не случайно народът е казал " Беден човек - жив дявол " или " Който съжалява просяка му носи тоягата " ... такива ми ти работи  Confused

# 72
  • BG
  • Мнения: 2 217
Мисля, че бедността не е порок. Определено бедността води до много негативни последствия ако не се измъкне човек от нея, но все си мисля, че ако работим здраво и упорито няма да се стигне до бедност. Друга тема е как да работят здраво пенсионерите, които са на прага на бедността, а някои тънат в мизерия.  Confused
Аз лично съм работила на 2 места когато не съм имала пари. Истината е, че бях адски уморена, но не съм умирала от глад и можех да си позволя без да се притеснявам стоките от първа необходимост.
Моля се скоро България да повиши жизнения си стандарт и гледката с хората ровещи по кофите да е изключение, а не често срещана както сега!  Praynig

# 73
  • Мнения: 212
Така че хайде да не си говорим колко е хубаво, възвисяващо и благородно да си беден. Защото не е. И защото не става дума за принц Сидхарта Гаутама, който се е чудел какво да прави със свободното си време.
Принцът навреме е разбрал, че материалното и парите само го дърпат към долните и първични страсти и страданията на този живот. Затова навреме му е дошъл акълът и доброволно се е отказал от всичко материално на този свят и е станал Буда... Т.е. сам е станал беден откъм материални ценности и така се е възвисил над всичко и всички.
Замислете се поне за малко защо всички духовно извисени хора сами се отказват от материалните ценности т.е. отказват се да бъдат богати. Дори ако са били богати се отказват от цялото си богатство и живеят в пълна мизерия според разбиранията на някои от вас. Това е защото истинските ценности в тоя живот не са материалните.
И аз се учудвам че вие тук сте жени (а както е известно жените са по-духовни и възвисени от мъжете. Те са и по-интелигентни от нас мъжете) и въпреки това се намират такива които са гадни материалистки. За нас мъжете е разбираемо - все пак сме много по-първични от вас жените. Ама вие сте по-умни и по-интелигентни - не можете ли да разберете че богатството не е в парите...

# 74
  • Мнения: 49
Ако бедността водеше до положително развитие, никой нямаше да се бъхта да се измъкне от дъното. Светците затова са светци, защото са изключение. Бедните хора мислят повече за пари отколкото богатите, въпреки, че богатите само за това мислят. Но разликата е в това, че на богатите все пак им остава време да мислят и за друго.

До какво води бедността? Ами огледайте се, води до това, което сме. Харесвате ли това, което виждате, аз не. Навсякъде виждам пари, пари, пари и много бедни хора, без вяра. Дори и в изконните християнски ценности.

Ето ти сама си отговори на въпроса - "бедните се бъхтят да се измъкнат от дъното". Ако бедността беше порок щеше ли да има такова следствие? НЕ!
Бедните не мислят само за пари. НЕ МИСЛЯТ САМО ЗА ПАРИ. Това са го измислили богати, който искат да оправдаят собствените си въжделения.
Това, което виждаш зависи единствено от теб /когато бях бременна виждах по 100 бременни на ден, от както родих - има ли бременни в този град?/
Така, че спри един ден ти да мислиш за пари, за това че си бедна, за това че нямаш вяра. Просто отвори очи и виж друг свят.
Е тога ще излезеш от матрицата и ще се почувстваш по-добре.
Според "християнските ценности" Адам е бил създаден по божествен образ и подобие, гол, непритежаващ. И въпреки това божествен. Или може би за това божествен.

   

Общи условия

Активация на акаунт