И Нова Година наближава...

  • 17 166
  • 142
  •   1
Отговори
# 45
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Карамелизирана захар - изливаш на тънка кора за да се стегне и после чупиш на парченца (само не помня трябваше ли да се намазни съдинката в която ще изливаш карамела), а за целувки има рецепти във форума аз лично не съм правила щото има от къде да си ги купувам - подсказвам - търси ги в гръцките магазини, ако има такива при теб.

# 46
  • Мнения: 22 867
намерих Крем Шампанско на labrex и мисля да го пробвам  newsm78 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=137475.0

Само внимавай да не изпуснеш момента за смесване на крема със сметаната. Веднъж от заплесия го забравих в хладилника и после украсявах със сметана желиралия се вече крем. Embarassed Изядохме го, но не си беше точно истинския крем.

# 47
  • Мнения: 3 034
 Praynig ами колко горе-долу да седи в хладилника преди да го смесвам? малко ли да се стегне или как да разбера кога е моментът? иначе много ми се иска да го направя  Hug

# 48
  • Мнения: 505
И ние пържоли с няколко вида салати. Ще направим и хапки -най-различни(с черен хайвер, и други с патешки пастет , с филе и кашкавал , че и детето да си хапне) Питка задължително и десерт Торта Рафаело на Наталина. Баница с късмети и баклавата вече е готова-специалитет на баба! За сега това пък ще мислим. Тази година ще сме само 6 човека и ще е по- лесно

# 49
  • Мнения: 226
Записвам се да следя темата и да споделя идея за страхотно предястие и за страхотна свежа салата. Тествани са от мен и почти цялата рода, представяли са се на абитуриентски бал и са били оценени отлично Grinning

Рулца от тиквички
ПРОДУКТИ:
1 кг. тиквички
2 пакетчета крема сирене
1/2 пакетче майонеза
2 скилидки чесън
копър, магданоз,
черен пипер, сол на вкус,
олио за пържене

 
ПРИГОТВЯНЕ:
Тиквичките се измиват и се нарязват на филийки по цялата им дължина. Потапят се в брашно и се пържат в олиото - могат и да се изпекат, не са толкова мазни тогава. Хубаво е изпържените тиквички да се оставят върху домакинска хартия, така излишната мазнина от пърженето ще попие. От останалите продукти, крема сиренето, майонезата и подправките се приготвя еднородна смес. С така приготвения пастет се маже всяка тиквичка и се навива на руло. Тиквените рулца се нареждат в чиния и се оставят в хладилник да се охладят за няколко часа. 


Градинарска салата

Продукти:
130 г зеле
2 червени чушки
2 зелени чушки
1 морков
1 глава червен лук

1 шепа гъби
1/2 салата
30 г масло


за винегрета:
100 мл зехтин
30 мл оцет
2 скилидки чесън
2-3 стръка копър
2-3 стръка магданоз
1 с. л. горчица
1 щипка сол

Приготвяне:
Зелето се нарязва на жулиени, чушките – на кръгчета. Поставят се в дълбока купа, добавя се и морковът, който е направен с белачка на тънки ивици. Добавя се нарязаната на дребно салата и червен лук. Гъбите се нарязват на четвъртинки и се запържват в предварително загрятото масло.
Винегретът се приготвя като зехтинът, оцетът, чесънът, горчицата, солта, копърът и магданозът се поставят в пасатор и се пасират.
Всичко се смесва в голям съд. Салатата се посолява и се полива с винегрета, добавят се гъбите, разбърква се и се сервира.

# 50
  • Мнения: 4 629
 Ето какво меню сме си спретрнали:

Капама
Сърми с лозови листа
Двойно печени картофи с шунка

Печена артишокова топенка в хлебна купа
Хумус
Домашен чипс с пармазан
Трушия

Бананов сладкиш със сладолед

Сангрия

Плодови и ядки





# 51
  • Мнения: 3 034
Satriani , това с тиквичките ми звучи много добре  Hug аз май взех да се разколебавам за тея салати - млечна и руска, все тях правя  ooooh! обаче ми се искаше часовник и снежен човек да има, ама от какво друго да ги направя  Rolling Eyes

milf , дай рецепти за двойно печените картофи с шунка и за артишоковата топенка, благодаря   bouquet

аз се сетих и за пълнена франзела, и тя става красива  newsm78

# 52
  • Мнения: 1 269
Менюто за Нова година е:
Домашна овчарска салата
кисело зеле с маслинки и червен пипер на салатка
стъргана салата(варени картофи, варени яйца и краставички, настъргани на пластове и поляти с майонеза, лимон и чесън)
чушка бюрек(домашен вариант на фурна)
сърми в гювеч без ориз Mr. Green(всяка сърма представлява парче месо- свинско, пуешко или пилешко, звити в зелев лист с парченце гъбка и подправки)
за дессерт пълнена тиква и торта с рула на Лео, плодове ,пуканки
мезета- филета, сирена, кашкавали
***
АЗ мисля,  че не е най-важното какво ще сервираме на трапезата, а с кого ще я споделим! Весел празник!

# 53
  • Мнения: 3 034
pazzza , права си разбира се, но много ми се иска красиво да си наредя масата  Party а салатата, която е стъргана на пластове как точно се подрежда, харесва ми и ми се струва, че и часовник от нея мога да направя, а пък е различна  newsm78

# 54
  • Мнения: 1 269
simplyaven, ама разбира се, че ще си наредим красиво трапезите! Какви нови покривки съм си купила само! Салфетки, свещници...! Heart Eyes
Тази стъргана салатка е видях в едно кулинарно издание на Звездев и много често си я правим вкъщи , кото всеки път експериментирам. В една продълговата тавичка от йенаглас слагам един ред варени картофи, после варени яйца, пак картофи, слагала  съм и варени моркови, настърган кашкавал, пресни или кисели краставички, варено червено цвекло, пресен магданоз, счукани орехи, печени чушки. Каквото се сетиш и си го представиш като съчетание! На всеки ред настъргани зеленчуци, сипвам по малко сос "Маги" и най- отгоре заливам със сос от майонеза, кисело мляко, лимон, чесън и сол. Може и без чесън. Всеки път импровизирам според продуктите и настроението ми! Wink
Може и часовник да се направи. Кажи, ако имаш по-конкретни предложения! Hug

# 55
  • Мнения: 3 034
ами! аз се чудя и се мая какво да направя  Joy обаче този сос Маги тук го нямам, затова ще си я залея с майонеза, кисело мляко, лимон и чесън както си написала  Hug мисля да сложа варени картофи, варени яйца, кисели краставички и царевица  newsm78 и от нея да направя часовника, цифричките и стрелките - от маслинки и кисела краставичка  Hug

още се чудя за снежния човек, но май млечната салата е най-подходяща, ще й добавя малко крема сирене, че искам да го направя изправен  Grinning

# 56
  • Мнения: 1 269
О, супер!За варена царевица още не се бях сещала! Това е добра идея! Само да ти кажа, че веднъж настъргах суров морков и не се върза със всички остана ли варени зеленчуци. Thinking

# 57
  • Мнения: 3 034
мерси   bouquet да, вероятно е по-добре с вече обработени зеленчуци... аз се изкушавам да сложа пресна краставица вместо кисела, ще стане по леко... ще помисля, но мерси за рецептата, определено е различна и много навременна   bouquet

# 58
  • Мнения: 1 269
Варианта с пресна краставица е много по-добър. Получава се свеж аромат и е много по-вкусно, не е жилаво като моркова! А сос Маги слагам вместо сол. На всеки пласт ръсвам леко със солницата и се получава умерено овкусена на сол салтка. Естествено, че най-отгоре в майонезената заливка има повече сол.  chef

# 59
  • Мнения: 4 629
milf , дай рецепти за двойно печените картофи с шунка и за артишоковата топенка, благодаря   bouquet

Заповядай:

Double Baked Potatoes

Yield: Makes 6 servings
Ingredients:
3 large baking potatoes

4 tablespoons sour cream

1 cup (4 ounces) shredded reduced-fat Cheddar cheese

1 tablespoon finely chopped fresh oregano or 1 teaspoon dried oregano leaves

1 cup chopped onion

1/2 teaspoon salt

1/4 teaspoon black pepper

1/2 cup chopped ham (if desired)


Preparation:
1. Preheat oven to 400°F. Scrub potatoes under running water with soft vegetable brush; rinse. Pierce each potato with fork. Wrap each potato in foil. Bake about 1 hour or until fork-tender. Remove potatoes; cool slightly. Reduce oven temperature to 350°F.

2. Cut potatoes in half lengthwise; scoop out insides, being careful not to tear shells. Set shells aside. Smash potatoes in a large bowl with a fork until coarsely mashed. Add sour cream.  Stir in cheese,onion, ham, oregano, salt and black pepper.

3. Spoon potato mixture into reserved potato shells. Sprinkle with cheddar cheese Place stuffed potatoes in small baking pan. Bake 20 to 30 minutes or until heated through and the cheese is browned. Decorate with parsley leaves



Baked Artichoke Dip

Ingredients

5 tablespoons (packed) grated Romano cheese (about 1 ounce)
3 tablespoons light mayonnaise
3 tablespoons light sour cream
1/2 teaspoon dried marjoram
1/4 teaspoon ground black pepper
1/4 teaspoon onion salt or regular salt
1/8 teaspoon garlic powder
1 14-ounce can artichoke hearts packed in water, well drained, chopped into 1/4-inch pieces

1/4 teaspoon paprika

Preparation

Whisk 4 tablespoons grated Romano cheese, light mayonnaise, light sour cream, dried marjoram, black pepper, onion salt, and garlic powder in medium bowl to blend. Stir in chopped artichoke hearts. Transfer mixture to 1 1/2-cup ramekin. (Can be prepared 1 day ahead. Cover mixture and refrigerate.)

Preheat oven to 375°F. Bake dip until heated through, about 20 minutes (about 30 minutes if chilled).

Preheat broiler. Sprinkle dip with remaining 1 tablespoon grated Romano cheese and paprika. Broil until cheese melts, about 2 minutes. Serve warm in s bread bowl with bread pieces.


Общи условия

Активация на акаунт