Как да сготвя вкусно спанак?

  • 12 434
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Аз го правя много обикновено, но хора, които мразят спанак, много го уважават и ядат  Grinning
В тенджера загрявам зехтин и една кафена чашка зеленчуков бульон. Ползвам замразен спанак, накълцан на ситно. Слагам го и сварявам до пълна готовност. Накрая добавям две супени лъжици фин грис. Махам от огъня, слагам около 300 гр натрошено сирене и 100мл сметана и голяма бучка масло. Разбърквам и става страшно вкусно.

# 16
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Аз наблягам на суровия спанак или на баница със спанак. Както и спанак с ориз, все стандартни рецепти. На Блонди много ми харесва предложението   bouquet ще взема още днес да пробвам и без това се чудех какво да метна за вечеря  Thinking

# 17
  • Мнения: 5 001
Камамбер, как наблягаш на суровия спанак?На салата ли?....

# 18
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Камамбер, как наблягаш на суровия спанак?На салата ли?....
Мда много го обичам и си ми харесва, а пък и е по-полезен  Wink

# 19
  • Мнения: 5 001
Абе така ми се иска да го захаресвам на салата,ама все ми е стипчиво....Не знам май как да го направя...Ти как правиш тая салата?

# 20
  • Мнения: 700
 Ще докладвам TheNMaster,още утре,че днес нямах сметана.Но ще ги направя с пълнозърнести фузили Simple Smile
 И лазанята със спаначен сос звучи чудесно,но изисква повече време и я оставям за почивен ден.
 другата лазаня също ми хареса.А спанака на Блонди е като за мен,малко недолюбвам спанака сготвен,но установих,че съм го яла само в стандартната рецепта с ориз.Затова и пуснах темичката,за да намеря и други начини на подготовка.
 Иначе на салатка и аз си го хапвам.

# 21
  • София
  • Мнения: 508
В къщи много го обичаме като манджичка  Wink
Задушавам две глави лук, слагам нарязания спанаки 1ч.ч. ориз и вода да го покрие. Когато ориза стане почти готов слагам малко фиде, или по ефектно е като сложиш от сухите супи, ама от тези с буквичките  Laughing примерно "зеленчукова супа от а до я" на маги. Ако съм сложила чисто фиде добавям и вегета. Когато я махна вече от котлона слагам две три счукани скалидки чесън. И я сервирам със супена лъжица кисело мляко отгоре. Много вкусно става мммммммм....... А и  е сравнително лека манджичка  Wink

# 22
  • Мнения: 5 001
.
 Иначе на салатка и аз си го хапвам.
Ама к'во и слагате на тая салатка,че аз се видях в чудо....А много ми се ще да го хапвам и суров...

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 576
.
 Иначе на салатка и аз си го хапвам.
Ама к'во и слагате на тая салатка,че аз се видях в чудо....А много ми се ще да го хапвам и суров...
Яла съм само, но не съм приготвяла лично. Салатата беше от суров спанак и сурови гъби (култивирани печурки), мисля че имаше и лек чеснов вкус, но не помня точно. Много вкусно ... ммм.


Аз приготвям спанака на яхния с пиле.
Задушавам 2 големи глави лук, 1 голям морков и добавям около 0.500кг.(сварен вече) спанак. Слагам и свареното и нарязано на порции месо (4-5 порции). След като поври малко слагам 2с.л брашно и малко червен пипер. 10мин. преди да го сваля от котлона слагам доматен сок (може и дом. лютеница). Преди да изключа котлона нарязвам на дребно 3-4 скилидки чесън и подправям с чубрица.

Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 17:10 от Tedulina

# 24
  • Мнения: 1 679
Аз го правя много обикновено, но хора, които мразят спанак, много го уважават и ядат  Grinning
В тенджера загрявам зехтин и една кафена чашка зеленчуков бульон. Ползвам замразен спанак, накълцан на ситно. Слагам го и сварявам до пълна готовност. Накрая добавям две супени лъжици фин грис. Махам от огъня, слагам около 300 гр натрошено сирене и 100мл сметана и голяма бучка масло. Разбърквам и става страшно вкусно.

Блонди, ще пробвам тази рецепта. Аз много обичам спанак с ориз. С грис не съм го приготвяла.

# 25
  • Мнения: 1 679
Estell, не зная дали ще стане с готови кори. От тях можеш да приготвиш коктейлни банички, например.

nadia*, аз подправям супата от спанак с джоджен.

# 26
  • Мнения: 1 352
Скоро ядох баница със спанак и ориз  - страшно вкусна. Приготвя се плънката от 1ч.ч. ориз, спанак, лук, може и едно зеленчуково бульонче (запържва се лука, добавя се спанака,ориза, бульона - 3 ч.ч.). На дъното на тава намазваме с олио и полагаме 3-4 листа готови кори, отгоре изсипваме плънката, върху нея натрошаваме сирене. Отгоре покриваме с 3-4 листа от корите, притискаме хубаво в краищата, заливаме с една чаена чаша газирана вода и печем. На мен лично студена ми беше по-вкусна.

# 27
  • Мнения: 3 804
ето една арабска рецепта
спанака се сварява леко-да поври 2-3 мин
след това се задушава лука с кайма,към тях се добавя изцедения спанак и малко вода+сол на вкус,приготвя се на бавен огън докато остане без вода след това по желание се добавя лимонов сок

# 28
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Такааа да дам отчет - сготив спанака на Блонди, мъжа ми си облиза пръстите, аз също страхотен стана  Flutter Мерси Блонди още веднъж  Heart Eyes
.
 Иначе на салатка и аз си го хапвам.
Ама к'во и слагате на тая салатка,че аз се видях в чудо....А много ми се ще да го хапвам и суров...
Значи номера на спанак суров е да се сложи сос, който хем да го омекоти, хем да убие вкуса на метално(аз така му казвам, не е баш стипчиво).
Правя 3 салати със спанак, според какво ми се намира
1. Спанак, запечени филийки лук на скарата, моркови, ленено семе и орехи с меден винегрет (тук може и кротони по желание)
2. Спанак, сварено червено цвекло, моркови, орехи, броколи и ленено семе с меден винегрет
3. Спанак, домати, орехи, синьо сирене с меден винегрет
Меден винегрет
6 с.л. зехтин
3 с.л. балсамов оцет
2-3 с.л. соев сос (сладък не солен, аз ползван на Хайнц)
2-3 с.л. мед
Моите салати значително варират според наличните продукти  Mr. Green , така че имам и други вариации - общо взето ползвам спанака като зелена салата.

# 29
  • Мнения: 700
.
 Иначе на салатка и аз си го хапвам.
Ама к'во и слагате на тая салатка,че аз се видях в чудо....А много ми се ще да го хапвам и суров...
Aз го третирам като марули-с репички,зелен лук,лимон/оцет и зехтин.Харесва ми.

Общи условия

Активация на акаунт