Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте на всички...  bouquet  Днес сутринта по БТВ в предаването "Тази сутрин" гостува един професор(за съжаление не чух името му),който говореше за храната и болестите(как да се предпазваме) дори е написал книга,която сега е излязла на пазара.Та....каза следното.Всяка сутрин да се хапва :

1 кофичка кисело мляко(с жива закваска обаче)
1 с.л. пчелен мед
2-3 ореха
1 с.л. пектин(от аптеката)
канела на вкус

Тези съставки се объркават,изчаква се да набъбне пектина и се закусва .Професорът каза,че този коктейл доставя на организма ни всичко необходимо за да се справи с всякакви вируси...Аз лично ще пробвам,защото освен полезно е и вкусно... 35
   Лек и успешен ден на всички!
Цитирай

София

Аз гледах предаването. За съжаление, не вярвам този еликсир да ми свърши работа.  SadЗа мен може би, но моят голям проблем е детето. От септември не е оздравявал кажи-речи, откакто тръгна на детска градина. До този септември бях готова да се закълна, че рационалното хранене, разходките на чист въздух и закаляването са достатъчни, за да е здраво едно дете. Сега вече не мисля така. Професорът каза: мляко, мед, орехи, канела. Предлагам ги във всякакъв вариант ежедневно, заедно с много плодове и зеленчуци, като ги подбирам така, че да имат различно витаминно съдържание, за да е по-пълен ефектът. Детето има завиден апетит, храни се отлично - месо, мляко, яйца, лук, чесън и много билкови чайове. Изобщо старая се да разнообразя максимално храната, включвайки в менюто и така наречените естествени антибиотици. Ефектът е нулев. Цяло лято бе на село - гол, бос, обливания всеки ден, разходки сред природата и т.н. През септември направихме курс с ЕДликуид, Бронховаксом. Сега вече нищо не давам. Все тая, все сме болни. Sad
Преди давах хомеопатични сиропи за кашлица, вече не ни помагат, сега давам Мукосолван - заради лекарственото вещество в него.  Затова и не вярвам вече на природолечението. Правя  и невъзможното, детото се храни добре, не отказва нито лимони с мед, нито орехи, обича пресен лук, чесън и пак -всеки вирус минава и през нас.
Така че, може би на някой ще помогне този еликсир, но не и на нас. За съжаление, ние ще наблегнем на традиционната медицина, алтернативната май е за по-здрави хора. Crying or Very sad
Цитирай

меденка,ти уби всичко детско в мен  Very Happy недей така с този песимизъм, на колко години е детето?и аз разчитам да меда ,прополиса,билковите чайчета , чесъна и горе-долу доброто хранене-за сега не мога да се оплача...
Цитирай

София

меденка,ти уби всичко детско в мен  Very Happy недей така с този песимизъм, на колко години е детето?и аз разчитам да меда ,прополиса,билковите чайчета , чесъна и горе-долу доброто хранене-за сега не мога да се оплача...
На 3 г.е. Докато не тръгна на детска градина не е боледувал. Бях на мнение, че като правя каквото трябва и го гледам като по учебник, ще е здрав. Трънки. Създадох му завидни хранителни навици, но явно това не е достатъчно. Сега е хремав и покашлюква. Предишната вирусна инфекция бе преди две седмици. Менюто му вчера бе:
- варено яйце, филия с масло, сирене и чай от мащерка с мед
- три мандарини
- супа леща / с чесън и лук/, две кюфтета с пресна салата от моркови - 50г, един портокал
- мляко с грис, фреш от морков и ябълка / 150 мл/, два ореха, счукани
- лазаня, постна и кисело мляко с мед
Цитирай

не преставай с добрата храна.моят син много боледуваше-през месец беше с бронхит.що АБ изпи...израстна болестите към 6-7 г,но и аз смених лечението.сега сиропи вече не купувам-за хрема слагам в носа прополис/може и да се пие за имунитет/ ,за кашлица варя лайка,слез и подбел.ако трябва да се отхрачва и живовлек.е,влачим си хремата 1,2 седмици,но капки ползвам само ако е много запушен носа.забелязала съм,че когато се разболееш организма се самовъзстановява,но това става много бавно.ние искаме за два ,три дни да сме здрави и бързаме да купим лекарства.изключвам разбира се сериозни болести-пневмонии и т.н
и още нещо -нали знаеш,че Мите и фите се гледат трудно  Smile/шегувам се ,дано не ми се обидиш.../
Цитирай

София

и още нещо -нали знаеш,че Мите и фите се гледат трудно  Smile/шегувам се ,дано не ми се обидиш.../
Така е.  LaughingА аз си мислех, че е най-трудно да родиш-раждаш и след това пей сърце! Мислех, че децата сами си се гледат. Някой бе казал: "Преди да родя имах една теория, как се гледат деца, сега имам едно дете  и нито една теория"- нещо в този дух беше.
Много искам второ дете. Ама ще изчакам малко, до първи клас. Че умножени по две болестите ще са ми множко
Цитирай
Аз гледах предаването. За съжаление, не вярвам този еликсир да ми свърши работа.  SadЗа мен може би, но моят голям проблем е детето. От септември не е оздравявал кажи-речи, откакто тръгна на детска градина. До този септември бях готова да се закълна, че рационалното хранене, разходките на чист въздух и закаляването са достатъчни, за да е здраво едно дете. Сега вече не мисля така.

И ние сме така, отгоре на всичко го кърмя повече от 2 г., за да ми е здраво детето. Откакто тръгна на ясла се съсипа да боледува. Оправя се само с антибиотик. Накрая се оказа, че има бактерия в носа-стрептокока пневмониа. Това и обяснява защо здравото ми детенце, въпреки кърменето и Ликуид фор Кидс се съсипа от болести #Cussing out Виж дали и при вас не става въпрос за бактерия.
Цитирай

София

Аз гледах предаването. За съжаление, не вярвам този еликсир да ми свърши работа.  SadЗа мен може би, но моят голям проблем е детето. От септември не е оздравявал кажи-речи, откакто тръгна на детска градина. До този септември бях готова да се закълна, че рационалното хранене, разходките на чист въздух и закаляването са достатъчни, за да е здраво едно дете. Сега вече не мисля така.

И ние сме така, отгоре на всичко го кърмя повече от 2 г., за да ми е здраво детето. Откакто тръгна на ясла се съсипа да боледува. Оправя се само с антибиотик. Накрая се оказа, че има бактерия в носа-стрептокока пневмониа. Това и обяснява защо здравото ми детенце, въпреки кърменето и Ликуид фор Кидс се съсипа от болести #Cussing out Виж дали и при вас не става въпрос за бактерия.
Ние се гоним от тема на тема.  LaughingДа, имаме същия стрептокок. Даже питах и какви капки ползвате вие за нослето. Между другото благодаря за инфто.
Но въпреки това пак не разбирам, защо се предадохме така. Нали ако си кален и силен, ни би трябвало никакъв стрептокок да те плаши...В другата тема ме обвиниха, че всъщност не го храня добре и затова е така...Вече незнам. Чувствам се виновна, че го пращам на градина, че го водя направо за да се разболее... Crying or Very sad
Искам да заспя и да се събудя и той да е на 30 г., с готино гадже и да каже: Женя се. LaughingЧе да го предам на жена му и тя да го мисли вече Laughingс тези хреми и кашлици! Laughing
Цитирай

Варна

Меденке, каквото и да правиш- няма спасение първата, че и втората година. Дано леко ви минават болестите!
Цитирай

Sofia

И аз се старая да се храни здравословно детето ми. Всеки ден яде ябълка , мандарини, пие сок от портокал сутрин на гладно , а вечер след градина сок от лимон с мед. Яде прясно приготвени ястия. Но пипна конюктивит,заден ринит,  гърлото се зачерви, стана гнойна ангина, направи и отит. Температура не е вдигала затова не и изписаха АБ, но днес се обадих на личната и настоях да се изпише  нещо.  Детето се мъчи 5 дни, не минава. Сега пием аугментин. За съжаление в детските градини е така, децата се разболяват няма как да се избегне.
Цитирай

София

Виж дали и при вас не става въпрос за бактерия.
Бихте ли ми обяснили за тези бактерии? Как става изследването? Какво точно се прави?
Цитирай

Тук и Сега

Нека позная името на професора-Христо Мермерски,нали?
Тази я 4ета в момента:
http://knigibg.com/book_inside.php?book_id=7025

Другата е тази:
http://knigibg.com/book_inside.php?book_id=5559

Навремето професора се славе6е с това,4е урежда бригади на студентите до Америка.
Ина4е това за пектина -агрономите,които работят с препарати задължително изпиват ве4ер по един пектин да се отърват от отровите-из4иства тежките метали от организма и вксякакви токсини..
Цитирай

София

Виж дали и при вас не става въпрос за бактерия.
Бихте ли ми обяснили за тези бактерии? Как става изследването? Какво точно се прави?
Взема се гърлен секрет. На гладно, задължително и ако има бактерия, тя се изолира и се прави антибиограма, за да се разбере кой антибиотик ще я умори.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.