Вагинална промивка

  • 55 280
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 433
Бих искала да си направяпромивка, но незнам с какво. Преди правех със смрадлика - но после се оказа, че била много силна и исушавала, та я смеих на лайка. А сега вече незнам. не съм си правила отдавна. Моля препоръчайте ми нещо за профилактична промивка.

# 1
  • при моите любими
  • Мнения: 2 510
В аптеките предлагат препарати на прах. Разтварят се с преварена вода.  Но сега не мога да се сетя как се казваха. Ще проверя и пак ще пиша.

# 2
Гинеколог ми е препоръчвал промивки със сода бикарбонат.

# 3
  • Мнения: 679
Аз съм чувала за калиев перманганат. Много бледорозов разтвор. Даже са ми го изписвали за миене на детенцето по-рано...

# 4
  • Мнения: 263
Вагиналните промивки не са препоръчителни, ако няма проблем, тъй като влагалището има собствена очистителна способност и честите промивки биха я нарушили. Като най-безобидна промивка се препоръчва от лайка.

# 5
  • Мнения: 433
Не съм си правила от поне 3-4 години и исках профилактична.

За содата бикарбонат - не е ли опасна - не се ли разяжда вътрешната тъкан. Звучи ми направо страшно. Малко съм така и за калиевия перманганат. Него съм го използвала само за външна промивка.

# 6
  • Мнения: 5 001
Ако нямаш проблеми само лайчица.Другите не са подходящи а влагалище,а содата убива флората,както и смрадликата...

# 7
  • Мнения: 679
Да, калиевият перманганат е за външна промивка. За вътрешна - нямам представа. Не ми се е налагало. А защо трябва да се прави профилактично? Не се ли прави, само когато има някакъв проблем - гъбички или друго?

# 8
  • Мнения: 157
Ще ти препоръчам гинекологична течност за промивки.Казва се LAKTACYD - femina.Използвала съм я и съм много доволна,предписана ми е от гинеколог.Не нарушава PH-то и киселата среда на влагалището.Сигурна съм , че ще останеш доволна има я в аптеките и струва около 13 левал

# 9
  • Мнения: 433
Ами аз като цяло незнам да имам проблем, но понякога просто чувствам лек дискомфорт и ми се иска просто така да се измия както се казва.

Пробвах Тантум Роза - май не е лошо. Но само един път, и след това почувстах отвътре леко шипане, но мина после.

# 10
Пробвай с "Триклобактер"-синя течност в прозрачно шише. Предписван ми е на мен, а и на дъщеря ми - 14 г. - също. Даже го ползвам вместо интимен съпун. Не ми се вярва да е повече от 10 лв. и е икономичен.

# 11
  • Мнения: 455
Ще ти препоръчам гинекологична течност за промивки.Казва се LAKTACYD - femina.Използвала съм я и съм много доволна,предписана ми е от гинеколог.Не нарушава PH-то и киселата среда на влагалището.Сигурна съм , че ще останеш доволна има я в аптеките и струва около 13 левал
Аз също препоръчвам Лактацид, макар че използвам само интимния им сапун-гел.

# 12
  • Мнения: 263
Аз също отскоро започнах да ползвам Lactacid /гинекологичната течност/, но имам няколко въпроса. Пробвах вагинална промивка, както пише в съотношение 1:15, но ми се струва много силна, просто разтвора става като сапунена вода и ми щипе ужасно. Второто, което ми направи впечатление, е че пише с големи букви в листовката "Не се препоръчва за ежедневна употреба", а го взех точно за това, а също, че много се предпочита от всички мами навсякъде във форума. Моля, да споделите вашето мнение относно употребата му, за което предварително благодаря.

# 13
  • Мнения: 455
Аз не мисля, че вагинални промивки се правят ежедневно. Но гела за измиване може да се ползва  и по пет пъти на ден... Simple Smile

# 14
  • Мнения: 3 459
Лекарката на мен ми е казвала такива промивки да не правя  Naughty
Има една рецепта на Баба Ванга, която съм пробвала при бяло течение и мисля, че има някакъв ефект  Wink
Рецептата е :
ТЕЧЕНИЕ (гинекологично) - Жената да постои над пара от вода със сварена смарадлика.
Рецептата е взета от : www.vanga.info

Общи условия

Активация на акаунт