други недоспали?

  • 2 950
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 052
Хора как се справяте с липсата на сън? Кафе, добре, но в един момент спира да действа  Sad  Ако и на следващата вечер не можете да се наспите по същите причини? До колко вечери можете да иzкарате, беz да ви проличи славно?
И по колко дни траят при вас беzсънните периоди (майки с 2 годишни деца)?  Моето кукле се буди вече цяла седмица в 5 сутринта и иска да играе. Да ама аz искам да нанкам  Sad
Дано иzрастват най после теzи кътници, че ще подлудея  Wink

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз не съм с 2 годишно, но не съм се наспивала от повече от месец - ако не ме събуди бебето 3-4 пъти вечер, то каката ще го направи. Засега издържам, ама до кога...

# 2
  • Мнения: 9 052
Аз не съм с 2 годишно, но не съм се наспивала от повече от месец - ако не ме събуди бебето 3-4 пъти вечер, то каката ще го направи. Засега издържам, ама до кога...

нали zанеш вица ... 5 години и трябва да иzглеждаш бодра и весела  Laughing аz трябва да си подпирам клепачите и усмивката  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 4 841
При мен периода на тотално недоспиване трая всичко на всичко ... 3 години. Всяка нощ - минимум 5, до към 7-8 ставания...  Crazy Crazy Crazy Мисълта, че ще легна и ще спя непробудно осем часа (например) ми се струваше като някаква фантастична нелепица... МЕЧТАЕХ си да се наспя... Ама ей на - мина, замина... В момента, в който навърши три години, сякаш преминахме някаква - физическа ли, психологическа ли, бариера - не знам, ама всичко се промени. Наспивам се прекрасно.

Не знам какъв съвет да ти дам, освен  Hug - не полудявай, след време ще си го припомняш с умиление.

# 4
  • Мнения: 14 133
Моят Сашо е от караконджулите. Ако стане след 6,00 часа е голямо събитие. Добре поне, че има дълбок и спокоен сън от бебе.

# 5
  • Мнения: 9 052

BirdsFlu  , четох една статия zа периодите и след 3 г. zапочвали периоди на страх от тъмно, от някакви прикаzни герои, да не ги оставят родителите  ...  май прекалявам с четенето  Wink

 chibi   моят спи също zдраво, но като му zапочне период на неискане да спи ... ела гледай на какво приличам на 10 тия ден. никакъв грим не ме оправя  Wink


zаминавам да играя на влак бодро и весело  Wink

# 6
  • Мнения: 967
5 години не бях спала повече от 6 часа накуп Shocked.

Като беше бебе си лягах с нея и през деня и зарязвах веднага всичко останало. За бързо заспиване (до 5 мин.) препоръчвам горещо автогенно трениране.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
До втората годинка не бях се наспала една вечер като хората. После взеха да се разреждат събужданията и след 3 годинка вече имах нощи където се наспивах хубаво.Сега е на 5 и нямам грижи.

# 8
  • Мнения: 7 373
                  Аз не съм мама  Mr. Green и пак съм недоспала.Явно съм изградила някакъв навик та не ме тормози това.Отивам на работа,след това гледам внуците - родителите да ходят и те на работа,на купони и т.н.Ако съм след обяд на работа в 6.30 съм на линия,защото малчовците са се ококорили,а на мама и се спи,ноооооооо мама е моето детенце и си го оставям да поспи. Laughing

# 9
  • Мнения: 647
Периода ми на недоспиване беше около 5 год. , че малко ми се застъпаха децата Mr. Green След 2.5 годинки децата спят доста по-спокойно.Но дотогава е smile3511
Мисълта, че ще легна и ще спя непробудно осем часа (например) ми се струваше като някаква фантастична нелепица...
И на мен  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 3 356
Не съм спала от преди 2 години по това време.Тогава тръгнаха зъбите.Не ме питай как издържам,случвало се е идобщо да не мигна,също и да няма къде да легна,защото господинчото се е настанил на моето място и не ще да мръдне.Издържа се.Да не говорим,че ходя и на работа  Crazy

# 11
  • Мнения: 269
Ох,  и аз от пет години не съм спала като хората Tired В резултат, вместо глава, ми се струва, че имам голямо празно пространство. Много ми е трудно да се съсредоточа и да мисля.
На два-три пъти /вече тотално каталясала/ съм спала непробудно, разбирай въобще не съм ги и чула, че са църцали /2 броя на 4.5 и 1.5 г/, ама после толкова гузна се събуждах....
По-веселото е, че и двамата са караконджули, т.е лягат късно и стават рано,  като по-голямото се вдига по 2-3-4 пъти на вечер по най-различни поводи, а малкото се отчита поне по два пъти. Случвало се е и да спят двамата непробудно, но тогава пък аз ставам да ги видя наред ли са, че е необичайно да спят така hahaha
Не ми се мисли какво ще е като тръгна на работа!

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 891
И аз да се включа към отбора.По малки сме,но откакто се е родила бебка е нямало вечер в която да не се събуди поне 3,4 пъти.Къде и се играе,къде да пие вода...

# 13
  • Мнения: 1 608
Детето не спи нощем или рано става. За промяна в дневния режим, начина на хранене, мястото за спане мислили ли сте? Последните зъби?

# 14
  • Мнения: 9 052
именно последните зъби и една стомашна инфекция са проблема, но не съвсем. Моят проблем е, че съм сънливец по принцип и това недоспиване ми вижда сметката и съм толкова неадекватна и недрожелюбна. А кафе 1 , 2 , 3 после започва да ми горчи и направо ме трови  Sick Та въпросът ми е как изтайвате да сте недоспали и в добро настроение и външен вид  Wink

# 15
  • Мнения: 1 608
Не успявам за съжаление. Ставам нервна, кисела, външния вид не го коментирам. Sad
Моето дете на 2г спи, но аз работя когато той спи и проблема е подобен. Кафето не помага, даже ми вреди.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 3 231
Моето дете е малко над 2 години, откакто се е родила съм спала най-много 5 вечери непробудно, когато сме я оставяли на дядо й. Обаче и тогава пак ставам най-късно в 8 сутринта, явно съм свикнала с режима й..Иначе сега се буди по 2-3 пъти на вечер, като сутрин става най-късно в 7,30, няма събота-неделя. Сега очакваме и бебето, т.е. още безсънни нощи. Кафета пия по 2 на ден, засега още има ефект от тях. Ще трябва да се търпи, няма как...

# 17
  • Мнения: 3 356
Това е едната причина ,поради която съм се отказала от второ.Поне не в близките 5 години,или поне една две да имам да се наспя. Whistling

# 18
  • Варна
  • Мнения: 3 231
Това е едната причина ,поради която съм се отказала от второ.Поне не в близките 5 години,или поне една две да имам да се наспя. Whistling
Може пък да имам късмет и да е поспаланче  Praynig Joy

# 19
  • Мнения: 90
Добре, че моята дъщеря обича да си поспива повечко, но за сметка на това е много ранобудна. Ако и през вечерта не спи просто не знам.  HugДано винаги спи така спокойно и сладко.

# 20
  • Мнения: 984
От година и 10м. не съм спала нормално 6 часа без прекъсване за млекце, водичка, завиване, развиване, мрън-мрън, търкул от креватчето и т.н. дейности. Crazy

# 21
  • Мнения: 4 578
записвам се към групата на недоспалите
това си е голямо изпитание за организма , аз лично карам вече на резерви
моят син никога не ме е държал часове наред будна през нощта , но откакто се е родил ми прекъсва съня по3- 4-5-6 пъти на нощ, през час ., два или три и за да не реве, а да заспи веднага му давам вода или биберон , сок или чай
аз лично мисля ,че е по навик това будене , а иначе последните кътници не  е изкарал
освен че човек като си недоспи изглежда зле, ами се и изнервя и не е съвсем пълноценен  в грижите за детето- поне аз съм така

# 22
  • Мнения: 3 356
Всички сме  така Rolling Eyes.На моменти и аз се чудя как изобщо се влача.Добре,че има козметика,та се поприкрива туй,онуй.На ден пия не знам и аз колко кафета,през половината ден  съм неадекватна и понякога правя страшни глупости на работа. EmbarassedДобре,че  сме си наши хора,иначе не знам.
Тъй като през лятото махнахме бибата,цяла нощ съм водоноска.И изпълнявам желания всякакви  CrazyНай-обичам примерно  към 3ч.,след като съм ставала на 15 мин. да ми заяви,че иска не каквото и да е ,а мляко с какао  #Cussing out.

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
И аз се присъединявам към отбора на недоспалите.
 Преди бяха бебета и ядяха нощем до почти 3 годишна възраст, сега са ученици и  ставам в 6 (закуска и водене на училище). Като са болни - спане на пресекулки и като се разболеят с разлика от 3-4 дни, отнасям си седмица безсъние и мерене на Т.

# 24
  • Мнения: 9 481
И аз и аз smile3507
Нашият след 10 дни ства на 2г.-и от толкова  не съм спала ooooh!.. още суче по 2-3 пъти на нощ Crazy
По-рано от 1ч. не си лягам...докато вечеряме, оправя и т.н..после малко TV, естествено успоредно с РС-то Mr. Green и то станало 1-1.30ч Tired
Сутрин спи най-късно до 8ч...и пак въртележката.
Имаше един период в който бях адски изнервена от това неспане, но сякаш свикнах..
А съвсем скоро ще започвам работа, как ще е незнам-освен да лягам с него Mr. Green

# 25
  • Варна
  • Мнения: 252
И аз да се присъединя.Аз май от как се е родила голямата ми дъщеря ,т.е. от 4,5г. ,не съм се наспивала.Сега и бебка не ме оставя да си поспя- по 2-3 пъти на вечер си похапва.Ама имам чувствуто,  че вече свикнах така,но понякога умората си казва своето. Tired

# 26
  • Мнения: 863
Ивко до годинка и 4 месеца се събуждаше на 2-3 часа,за да суче, казвам ви ,че се бях побъркала,изпокарах се с вси4ки роднини Crazy реших,че повече така не може и махнах нощните хранения с малко повече упоритост,не стана изведнъж,но ги бях понамалила до към едно на нощ,в един момент имах чувството ,че никога няма да се наспя Cry сега сестра ми е в същото положение и като й разказвам всичко това, казва,че й се доревава  ooooh! а аз вече почти съм го забравила Blush
И това ще мине,споко   bouquet

# 27
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
и а зсъм в този отбор,тъкмо каката по4на да спи и се роди бебето и пак няма покой,буди се безброй пъти....
давам 100 лв за 6 4аса сън Embarassed

# 28
  • Мнения: 24 467
Ох, мале, това ми е болната тема, първото, за което се сещам, стане ли въпрос за бебета. Издържам на всичко- на много работа, на бързи обороти, дори се наслаждавам на налични проблеми и на процеса на решаването им, обаче това е нещото, което ме влудява и с което не мога да се справя.
При нас няма кой да ни отмени, от както се е родило малкото теленце, вече година и половина, не е спало без нас и, съответно, не е имало ситуации, в които да не ни се е налагало да ставаме- първо за мляко, после за вода и биберон или просто да го погалиш по дебелата глава, когато се размрънка. От месеци спи в отделна стая с брат си, но като по команда и двамата с баща му се будим и хукваме, когато го чуем, че намучава в съседната стая. Освен това става винаги в 6.00 часа, измъква се от кревата и веднага отваря нашата врата, като моментално светва лампата и се ухилва свежарски. Този момент направо ми е любим. През деня, събота и неделя, когато сме си в къщи, спи по 1 час максимум. Батко му го нарича "вампирчето"- било среднощен субект, който кръвожадно будел всичко живо. Ние пък му казваме "семейният будител".
Оплаках се! Ама не ми олекна!

# 29
  • Мнения: 9 052
Judi, а голямото успява ли да си доспи, след като малкия го буди нощем ? Ние мислим zа второ, но няма да ги слагаме в една стя, че ми се струва голяма борба.
И на мен кафетата ми помагат само сутринта 1 , към обяд още едно, но третото вече ми горчи страхотно и напраяво ми е лошо от него. пробвам с чай , zелен , черен , билков , но си ми се спинка и това е. Все пак когато след период на неспане успея да се наспя добре ми става много хубаво  Wink

# 30
  • Мнения: 24 467
Той спи като пън, иначе не бих си позволила да настаня бебето при него. /Ох, на времето и аз спях така, сега се будя избирателно, веднага, щом чуя бебо да мрънка/. Освен това бебокът спря да се буди за мляко и вода още преди да навърши годинка. До тогава спа при нас именно заради баткото. Проблемът е, че си ляга рано, още в 20.00 часа, не може да стои до късно и сам поема с "нан-нан" към стаята, взема си "нината" и "бибата". Обаче сутрин е свежарка. Не буди брат си, директно се запътва към нашата стая. Освен това дори не се събужда, само прихленчва, но ние търчим именно, за да не се събуди и 1-2 пъти на нощ ми се струва непоносимо. И двамата работим, не успяваме да легнем рано, аз проверявам домашните на баткото вечер, освен това докато вечеряме, докато обърнем внимание на голямото чудо- станало 23.00 часа.

# 31
  • София
  • Мнения: 62 595
Липсата на сън не може да се компенсира по никакъв начин. Така сме устроени. И тонове кафета да пием, и на главите си да застанем, няма спасение. Затова ставаме изнервени, несговорчиви, дори агресивни, готови на всичко само и само да можем да поспим още малко.

Винаги съм се чудила на много мъже, които смятат казармата за най-голямото изпитание на света и подценяват лишенията, на които майките се подлагат, за да отгледат децата си. Дори само 2 бебета да роди през живота си, една жена не спи поне 2-3 години (всъщност са повече) покрай нощното кърмене, събуждането на децата и боледуванията им.

# 32
  • Мнения: 9 052
ойе и ние работим, добре го описа, стискаме палци zа поспаливо бебче  Wink

# 33
  • Мнения: 24 467
Айде да ви стисна по едни палци и от мен!

При нас е наследствено- нямаме деца, които след 3-4 годишна възраст да спят през деня или да спят до 10.00 часа сутрин.  Laughing

# 34
  • Мнения: 229
Още една недоспала - вече шеста година Sad
Вече ми дотежава и понякога ми се плаче от умора, но двете човечета са така усмихнати и весели - това ме спасява.
При нас и второто е ранобудно, ей тази сутрин вършее от пет и половина и с баща му се сетихме, че се почерпихме, когато сестра му се събуди за първи път след осем сутринта (някъде около втората й година беше)
Аз започнах да спя с малкия следобед, вече нямам сили за саможертви от типа да спя по четири часа в денонощието.

# 35
  • Мнения: 1 479
Ох майко!Недоспала сьм от2004-та,та до днес!

# 36
  • Мнения: 506
и аз съм във вашия отбор на недоспалите,тъкмо каката порасна и почна да спи спокойно и ето го бебо,цяла нощ борба свободен стил Grinning.Лягам в 24,00 ставам в 7,30 ,но прекъсванията не мога да преброя.
При мен е зле докато избутам до обяд ,после малко ми се развиделява Grinning, организъм к`во да го правиш хронично недоспал и недоял е моя Joy

# 37
  • Мнения: 318
И аз се включвам в отбора на недоспалите, вече 1г.и 1м. нямам нощ в която да съм легнала в 10h и да съм се събyдила в 8h. като бял човек.За филм откога не съм гледала е дрyг въпрос....Но да са ни здрави,знам че това е период и ще отмине все някога.

# 38
  • Мнения: 3 423
и аз не спя нощем от как се е родил сина ми
доспивам си следобед ,като дойде бавачката му,но малкия следобеден сън не компенсира нощното не спане

# 39
  • Мнения: 17 407
КАфето ми  е пръв приятел. Колкото и да ми се спи, вече дори не мога и на обяд да спя, в смисъл, че лягам и пак ставам. Свиква се, това исках да кажа Mr. Green

# 40
  • Мнения: 269
За филм откога не съм гледала е дрyг въпрос....Но да са ни здрави,знам че това е период и ще отмине все някога.

О, да това е другото, което ужасно ми липсва. Да се задълбоча в някоя книжка ли да изгледам ЦЯЛ един филм - това си е лукс, който не знам кога ще си позволя. Или пък просто да метна чанта през рамо и да изляза от къщи, без половин час да стягам дисаги с пюрета, води, каши и т. н. и още толкова да гоня дребосъците из къщи, за да ги облека за разходка ooooh!
Също така забелязвам, че съм станала по-крива, агресивна и несъобразителна, но дали е от недоспиване, от годините или просто се подготвям за длъжността "свекърва" - не знам!
Вече не помня каква бях като се наспя!
И въпреки всичко казано дотук, като си представя само двете мили муцунки ми минава и се чудя: "И сега за какво мрънках?"

# 41
  • Мнения: 494
  Хм, някой доспива ли си изобщо Tired? Има ли такива фантастични неща, все още, като например 7 или 8-часов непрекъснат сън??? Rolling Eyes Направо като приказка ми изглеждат...Ако не ме събуди 2-3 пъти малкия, ще е батко му, а като се има предвид, че времето "за мен"(баня, четене на книги, учене) започва след 21 и 30 часа, когато и двамата ми палавника заспят(поне първоначално Laughing), времето за сън съвсем свършва... Просто трябва да се изтърпи този период, предполагам...А как се справям...,ами забелязала съм, че в някои моменти включвам на автопилот, после някак свиквам, но и прекалявам с кафето, признавам си. Само сутрин пия една огромна чаша, а после поне още 1-2...Кофти работа...Пия и много плодови и зеленчукови сокове(всякакви комбинации правя - дори странни, на пръв поглед Grinning)-забелязвам,че ме ободряват. Малко лека гимнастика, в някой свободен промеждутък също действа добре, за да не изглеждаш като парцал...Но като парцал съм се чувствала-няма начин...Понякога просто имам чувството, че ще припадна. Тогава, като крайна мярка, помолвам майка ми да си вземе 1-2 свободни дни и и връчвам момчетата...Отдавам се на 12-13 часов сън, лентяйство, спирам тв-то и компа, вися сума ти време в банята, в "компанията" само( Simple Smile) на ароматните соли за вана, цял ден се мотам по пижама или халат за баня, като по някое време, в неприлично ранен час, си сипвам "едно", пускам докрай щорите на всички прозорци и на светлината на една миниатюрна нощна лампа си пускам любима музика и се пробвам да изкарам максимално време, без да мисля за абсолютно нищо. Много рядко мога да си позволя описания лукс, но ако не го правя изобщо - да съм умряла отдавна... Laughing

# 42
  • София
  • Мнения: 6 999
  Хм, някой доспива ли си изобщо Tired? Има ли такива фантастични неща, все още, като например 7 или 8-часов непрекъснат сън??? Rolling Eyes

До навършване на 2 седмици дъщеря ми се будеше по 2 пъти на нощ, за да се храни... След това спи от 8 до 8 плътно. Първите месеци от живота й най-редовно се будех забравила, че имам дете  Crazy
Сега вече от 9 вечерта до 8-8 и 30 през десмицата, уикендите идва в леглото ми към 9...

Спи в отделна стая от раждането си и според мен това е от голямо значение.

Пак съм недоспала, но защото работя до 1-2 през ноща, а не заради детето си.

# 43
  • София
  • Мнения: 9 846
Спи в отделна стая от раждането си и според мен това е от голямо значение.
И според мен спането в отделна стая улеснява нещата.Децата ми бяха съответно на три и половина години и на седем месеца,когато ги настанихме да спят сами в стая.И преди това спяха сравнително спокойно,но откакто са сами в стая съвсем се подобри положението.
Според мен е много важно децата да имат някакъв дневен режим,разбира се без да се изпада в крайности.По този начин те се чувстват сигурни.Моите лягат към 20,30.Каката заспива веднага,малката след около половин час.Будят се към 7 сутринта.

# 44
  • Мнения: 2 310
Моята се будеше всяка нощ до 1.7м.Не се издържаше направо!После сменихме матрака на леглот й с дюшек и май там е бил проблема,сигурно не и е било удобно newsm78.От тогава не ми се е събуждала през ноща.Плътно от 22.30-9.00 .Да чукна на дърво!!!

# 45
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Периода ми на недоспиване беше около 5 год. , че малко ми се застъпаха децата Mr. Green След 2.5 годинки децата спят доста по-спокойно.Но дотогава е smile3511
Мисълта, че ще легна и ще спя непробудно осем часа (например) ми се струваше като някаква фантастична нелепица...
И на мен  Mr. Green
Тук и аз мога да се разпиша.

# 46
  • Мнения: 163
Вече не помня какво е това да легнеш и да се наспиш! Ние сме на 1 год.но на нощ става поне по 10 пътии това е минимума. Що се отнася до справянето - ами свикваш!

# 47
  • Мнения: 24 467
Ей ме на отново- тази сутрин кукнахме отново в 6.00 и този пое към хола да търси баща си, отвори си врата и започна да вика "Тате!", защото там лампата не може да си я светне сам, с девиаторен ключ е, а му е некомфортно да стои на тъмно. Вика, крещя, докато тати не отиде и не го домъкна в спалнята, където естествено изобщо вече не можеше и дума да става за сън.
Таз тема може да се превърне дори в отчетна, толкова сме много колегите тука.

# 48
  • Мнения: 506
оооо  понеже не се придвижваме още сами се изправи а решетката и  започна ропане и мучене до моето събуждане,след което събудихме кака и се потъркаляхме дружно в леглото.За време не беше рано 7,30,но при условие,че цяла нощ рева и се въртя ми се струва безумно рано

# 49
  • Мнения: 9 052
... Таз тема може да се превърне дори в отчетна, толкова сме много колегите тука.

Да , а може и да се комбинираме по квартали родителски инициативи и да се наспиваме на смени  Laughing

# 50
  • Мнения: 24 467
Ама каква хубава идея! Има нещо градивно в теб!

# 51
  • Мнения: 506
на мен ми е трудно до 12,00 на обяд ,после влизам в релси и съм готова за трудови подвизи така,че майките,които могат да спят след обяд да дават децата bowuu

# 52
  • Мнения: 539
Забравила съм вече какво беше това  спокоен сън. Малката ме съсипва - буди се по 10 пъти на нощ, отделно се върти и аз се стряскам при всеки шум - резултат - 10 кг отгоре и нощно ядене явно на нервна почва. сутрин се събуждам със сърцебиене и не знам къде се намирам. до обяд само кафета пия. В 4-5 следобед вече се чувствам като парцал. После като заспят пуша спокойно една цигара и започва нощния ми домакински труд до 12 часа и...така. Приказка! Sad

# 53
  • София
  • Мнения: 62 595
Забравила съм вече какво беше това  спокоен сън. Малката ме съсипва - буди се по 10 пъти на нощ, отделно се върти и аз се стряскам при всеки шум - резултат - 10 кг отгоре и нощно ядене явно на нервна почва. сутрин се събуждам със сърцебиене и не знам къде се намирам. до обяд само кафета пия. В 4-5 следобед вече се чувствам като парцал. После като заспят пуша спокойно една цигара и започва нощния ми домакински труд до 12 часа и...така. Приказка! Sad

 Ще си позволя да ти дам съвет, а ти ако искаш се възползвай от него. Ако можеш, отиди при личния лекар да ти предпише нещо за успокоение. Не може да се кара така до безкрайност. Или поне пробвай с мента, глог и валериан.

# 54
  • Мнения: 506
добро утро на всички ранобудни именници  bouquet и мами-героини

# 55
  • Мнения: 9 052
Привет и от мен, след голям рев от 9 и 30 до към 11 и 30 (коремче, zъби ... какво ли не беше  Wink ) и ставане в 6 сутринта  Hug
Забравила съм вече какво беше това  спокоен сън. Малката ме съсипва - буди се по 10 пъти на нощ, отделно се върти и аз се стряскам при всеки шум - резултат - 10 кг отгоре и нощно ядене явно на нервна почва. сутрин се събуждам със сърцебиене и не знам къде се намирам. до обяд само кафета пия. В 4-5 следобед вече се чувствам като парцал. После като заспят пуша спокойно една цигара и започва нощния ми домакински труд до 12 часа и...така. Приказка! Sad

 Ще си позволя да ти дам съвет, а ти ако искаш се възползвай от него. Ако можеш, отиди при личния лекар да ти предпише нещо за успокоение. Не може да се кара така до безкрайност. Или поне пробвай с мента, глог и валериан.

Да , това би бил и моят съвет. Минах преz такъв период на преумора. човек като се преумори не може да zаспи спокойно , zащотот е под напрежение и не може да се отпусне. Нощното ядене не е добра идея. Опитай ако искаш с валериан и мента, опитай с ментово ароматно масло или лавандува да масажираш слепоочията , основата на нова и тила. Опитай отпускане в топла вана със соли и успокояващи масла ... И ощр нещо, ТВ то много напряга. Ако можеш откажи се zа иzвестно време от ТВ вечер, като наблегнеш на леки интересни книжки  Wink Успех.

# 56
  • Мнения: 22 733
Ами как издържах-поне един ден го оставях на бабите,за да се наспя.Обикновено го взимах при нас,иначе ставах по 5 пъти на нощ.

# 57
  • Мнения: 506
а не се ли притеснявате,че взимайки нещо отпускащо и заспивайки спокойно няма да чуете бебо,когато има нужда от вас?

# 58
  • София
  • Мнения: 62 595
а не се ли притеснявате,че взимайки нещо отпускащо и заспивайки спокойно няма да чуете бебо,когато има нужда от вас?

Не става въпрос за приспивателно, а за успокояване през деня, а това ще повлияе добре и на съня през нощта.
И аз много съм се притеснявала да заспя спокойно и да не чуя бебето. С времето установих, че децата са така устроени, че ще разбудят и слон надругия край на света (но бащите си спят непробудно) и със сигурност ще ме накара да му обърна внимание. При положение, че е на по-малко от 2 метра от мен няма как да не се събудя. По-кофти е ако детето е болно и трябва нощем да се дебне Т, но тогава коя ли майка спи изобщо при такива обстоятелства!?
Затова, няма страшно, бебето няма да умре от глад или от жажда.

# 59
  • Мнения: 9 052
а не се ли притеснявате,че взимайки нещо отпускащо и заспивайки спокойно няма да чуете бебо,когато има нужда от вас?

раzчитам на майчинския инстинкт, непогрешим е. При това, когато човек влеzе в релси и малко се успокои и отпусне вече няма нужда от отпускащи. Това обикновенно са проблемни периоди на напрежение, които отминават, ако не се оставят да се zадълбочат. Мое мнение  Wink

# 60
  • Мнения: 2 613
Незнам,свикнала съм да спя на пресекулки,да се събуждам по 10 пъти на нощ ThinkingОдавна не ми прави впечатление Rolling EyesСледобед обаче зъдължително лягам с малкото дете.

# 61
  • Мнения: 506
на мен ми се е случвало няколко пъти да повръща нощем и затова се замислих,но всеки си знае в неговия случай как е по-добре.
аз свикнах да спя на пресекулки като ddddd и  въобще не ми пречи  това будене на бебето

# 62
  • Мнения: 2 309
и аз съм забравила какво е да му удариш един здрав сън цяла нощ, и така вече 1г. и 8 месеца. все се буди, плаче, или иска просто да ме гушне, пие вода по няколко пъти, а ако случайно не се събуди, аз се сепвам притеснена какво става Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 455
До годинката спеше добре и не мога да се оплача от липса на сън, но след това ми излезе "през носа" - в продължение на близо три-четири месеца се будеше на всеки петнайсет минути и в един момент се усетих, че спя в седнало положение на земята до кошарата за да съм готова да реагирам. Бях заприличала на зомби, но няма как - слава богу че премина. Имаше подобно изпълнение още веднъж след това - будеше се цяла седмица точно в 2,00 часа през ноща и цял час рев - непрестанен. Така и не разбрахме какво му имаше. Всячески се мъчехме да го успокоим - нищо не помагаше. Една от вечерите моя мъж реши, че детето е гладно и взе, че отряза един краешник от хляб и му го подаде - реакцията беше мигновена - стисна го здраво с ръка и спря да плаче а след още минута вече спеше дълбоко. Хляба не го е ял - просто го стисна в ръка.  newsm78

# 64
  • Мнения: 1 483
Никога не съм се чувствавала(до сега поне) недоспала.По простата причина,че заспи ли дребния ,лягам си и аз. Flutter И така се наспивам.

# 65
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
здравейте момичета  bouquetинтересно ми е кога вашите деца започнаха да спят по цяла нощ.кики от бебе си се буди по няколко пъти през нощта.отначало бяха колики,после зъбки.вече е на две годинки а все още се буди нощем.заспива към 10.30-11.00 спи час-два после се събужда,иска вода,иска да я гушкам.по някое време пие и мляко.спи до към 8 час ,но с няколко събуждания.аз вече съм свикнала,но наистина ми се иска да започне да спи непробудно до сутринта.разкажете как е при вашите деца.

# 66
  • Мнения: 22
девойко не се притеснявай май сме много такива, моят господин заспива към 9.00-9.30 след 2-3 часа мрънка после пак спи по някое време се събужда да пие мляко пак спи после пак мрънка след час и така цяла нощ до към 7.30-8.00 сутринта. вече съм прекалено много свикнала и не ми прави впечатление просто чакам да дойде момента когато ще спи по цяла нощ, само дето не знам точно кога ще бъде  newsm78 иначе се боря единствено да не пие мляко посред нощите, всичко останало е все едно а и аз не му обръщам много внимание като го чуя че се е събудил посред нощ /правя се на заспала/.ако положението стане нетърпимо и почне да плаче чак тогава се надигам.

# 67
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
аз млякото не искам да го махам.нека да си пие детето докато иска.но вече толкова съм свикнала с нейното будене ,че ми се случва да се събуждам даже и когато тя си спи непробудно.вече ми се обърка графика Cry

# 68
  • Мнения: 46 478
Май след като стана на 2 newsm78 но нейните будения бяха, за да пие мляко, не се будеше напълно, малко насън го пиеше  Crazy май като цяло след 3-тата годинка започват да спят непробудно.

# 69
  • Мнения: 395
А аз си мислех, че само ние сме в това положение...всъщност доскоро, точно до 1год и 9месеца. И аз наистина дотолкова съм свикнала с това нощтно будене, че сега той си спи по цяла нощ, а аз продължавам да се будя на етапи и пресекулки. Може би се е съжалил над мен, че съм бремена и е решил да ми даде малко почивка до Януари до появата на сестричката  Mr. Green А за млякото - мойта зъболекарка ми показа 1 малък пациент, който така пиел мляко поред нощтите и сега зъбките са му в окаяно състояние и аз така се уплаших, че му намерих цаката. Слагах му мляко дет се вика само за мирис и останалото догоре с вода и понеже и той го пиеше в полусънно състояние, успях да го излъжа.

Последна редакция: пт, 07 дек 2007, 15:16 от Alex-Sofi

# 70
  • Варна
  • Мнения: 3 231
Продължава да се буди по 2-3 пъти на вечер. Спи от 9 до 7,30 сутринта. Отдавна не яде през нощта, но сега иска да пие водичка и да пишка. С памперс е за всеки случай, но иска да става и да пиша на гърнето. После обаче моментално заспива, така че не ме тревожи това събуждане.

# 71
  • Мнения: 790
Някак неусетно, между 2,5 и 3 г. Първо се случваше една спокойна нощ, после две поредни - какъв лукс. След това свикнахме на спокоен сън и нощното будене вече ми се вижда голям ужас, когато се случи.

# 72
  • Мнения: 351
Дъщеря ми се будеше до към 1г. и 8-9месеца, докато не махнах шишето. И аз нямах намерение да махам млякото през нощта, но започна да прегризва бибероните и ме беше страх да не се задави. Незнам дали от това, или просто малко порасна, но сънят й стана по спокоен.
Но не мога да кажа същото за моя. Продължавам да се будя за да видя дали не се е отвила или за да я погледам как спи.
От месец и половина ходи на ясла и спи малко по-неспокойно, май е от преживяванията на яслата.

# 73
  • Мнения: 5 577
Мисля, че към 2 и половина годинки.

Общи условия

Активация на акаунт