мамин проблем моля помогнете!

  • 2 968
  • 32
  •   1
Отговори
Здравейте мамини Мами,
не намерих подходяща темичка където да си пусна въпросчето. Ако модерарските мами решат да я преместят нейде няма да възразявам!
та съвсем новичка съм тук, днес се регистрирах.
Изтормозих се тези дни .
Та ето я историята с мен.
От три месеца бебочкоправим с таткото.
Първият месец минах през ужасни неща, болки страшни, повръщания, докторката след преглед с ехограх каза - не можало да се закрепи бебчето и съм имала нещо като спонтанен аборт.
Вторият месец ми дойде съвсем нормално на 3ти ноември, беше 5 дни и свърши на 7ми.
Цикъла ми е на 28 дни, супер точен преди да започнем бебеправенето.
Този месец направо се съсипах от болки. Започна се от 27ми ноември, болки като при цикъл, но ужасяващо силни в яйчниците, дойде ми през нощта само кафяло и не силно, и свърши на 28ми през нощта. От тогава са 29,30, 1декември, 2-ри,3-ти само болки ниско долу като за цикъл ама няма. Само зърната на гърдите са ми чувствителни и малко болят като ги докосвам.
Днес имам преглед при гинеколог, ще ми взима проба урина за изследване и ще ме гледа на ехограф. Проблема е че съм в чужбина за 1 месец. И ако се окаже че съм бременна незнам какви са процедурите, кога трябва да се ходи на изследване за бактерии, кръвни тестове и така нататъка. Може ли да се изчака до януари когато вече ще съм си в България или е твърде рисковано. Смисъл такъв ако се окаже цветна бременност веднага ли трябва да се реагира?
Ще съм много благодарна ако някой може да ми даде съвет!
Лек и щастлив ден за всички бебеправещи и бебеимащи.
  bouquet

# 1
  • Мнения: 206
По-скоро може би са признаци на бременност? Направи си тест! И в зависимост как се чувстваш, потърси лекарска помощ при нужда! Не мисля че ако всичко е нормално е проблем да изчакаш с първата консултация за след месец! Успех, стискам ти палци и пиши какво се е случило!

# 2
  • Мнения: 268
А защо първо не си направиш обикновен тест за бременност от аптеката?
И няма да ти е излишно да започнеш да пиеш фолиева киселина по 1 на ден, дори да не си бременна се препоръчва при бебеправене (а ако си бременна - задължително!).
В твоя случай не може да се говори за цветна бременност, защото само ти е зацапало. Цветна бременност е състояние, при което си имаш нормален цикъл, а същевременно си бременна. (което при теб не е така).
Успех и дано да има бебче  Peace

# 3
  • Мнения: 1 227
И аз бих те посъветвала да си направиш тест, дано да е положителен

# 4
И аз бих те посъветвала да си направиш тест, дано да е положителен

Момииичетааа имам бебе!!!
Сега се прибрах от доктора, преглежда ме, взеха ми кръв, орина ..
по орината веднага правят с някви джаджи тест и се оказа че нямам инфекция и бактерия
взеха ми кръв за цитоплазмен тест и на 20 декември пак съм на профилактика
иначе съм 3 седмица и за сега всичко изглежда нормално!
Тази вечер като се прибере таткото ще му съобщя новината!!!
леле ..още не мога да повярвам  #Crazy Laughing

# 5
  • Варна
  • Мнения: 730
Честито! Много късмет и спокойствие занапред!

# 6
  • Мнения: 129
Честито!Лека и спокойна бременност ти пожелавам,изпълнена само с положителни мисли!

# 7
  • Мнения: 393
  честито!!!Много се радвам за теб,за бебо,за вас Hug!!!
Дано всичко да  е наред и скоро да гушкаш прекрасно бебе!

# 8
  • Мнения: 2 270
ЧЕСТИТО!  bouquet Hug

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Честито   bouquet

# 10
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Честитоооо   bouquet
Безкройно много се радвам на всяка новабременна  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 1 227
Честито. Лека и безпроблемна бременност  bouquet

# 12
  • Мнения: 160
Честито  bouquet

# 13
  • Мнения: 712
Честито и от мен!   bouquet

# 14
  • Мнения: 1 539
ЧЕСТИТО! Лека и безпроблемна!   Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт