Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора
Има ли някой е страдал и с втора бременност?/това е ужасното повръщане,по 100 пъти на ден,24 часа в денонощието,което води до обезводняване/.Толкова ми беше лошо с първата бременност,не можех да мисля,не можех да чета,не можех да гледам телевизия,не можех да пийна глътка вода,а камо ли да ям.Не можех да понасям милион миризми и някои цветове дори.Който е имал,ще знае за каво говоря/това не е обикновеното прилошаване при бременност-в много,много по-тежка форма/.Сега съм в 7-ма седмица и умирам от ужас да не се случи отново.Миналият път започна средата на 6-та.Имам нужда от малко надежда.Има ли някой,който да е прескочил тази гадост с втора бременност?А има ли някой,който да е видял полза от хомеопатия или нещо друго?Изпитвам УЖАС,че може пак да се появи
Цитирай
На никой ли не му е било лошо? ShockedНе може да съм само аз!
Цитирай

Плевен

Миличка всяка бременност е различна, надявам се тази да не прилича на предната. Предполагам не си само ти, но хиперемезиса не е толкова често явление....... и слава Богу  ooooh!
Цитирай
Благодаря ти!  bouquetИ наистина-слава Богу!Не го пожелавам и на най-големия си враг!
Цитирай

София

Не се тревожи и не мисли за това сега. както ти е казала ronq  всяка бременност е индивидуална. Бъди спокойна и вземи просто превантивни мерки. Внимавай с храните и вярвам, че всичко ще е ОК. Peace
Цитирай

ауу, - все едно моята бременност си описала. Само че не знаех, че си има име това състояние. Съчувствам ти искрено- аз свалих 11кг. ooooh! Дано тези, които сме го преживяли веднъж - втория път да ни пропусне, че направо ooooh!  Sick Дано да получиш повече окуражителни отговори.  Hug Аз първите 3 месеца бях сигурна, че никога няма да поискам второ Wink
Цитирай
Благодаря ви за окуражителните думи!Наистина внимавам с храните,опитвам се да ям предимно плодове.Лина,миличка,съчувствам ти!Никой не може да разбере агонията на това,ако не го е преживял.Много жени правят аборт,защото просто не могат да продължат.И аз ги разбирам.И аз мислех като теб за втора бременност,второто човече стана съвсем случайно,още не мога да проумея как Very Happy.Сега съм в 7-ма седмица,миналият път ми беше вече лошо по това време и се надявам...Ще пиша как върви-може пък да ти дам лъч надежда.
Цитирай

nqkyde tam

аз при първата бременност бях като теб цели 4 месеца,3 пъти лежах в болницата заради обезводняване.е втория път лежах 1 път само,повръщането беше само 1 месец и в по лека форма.но веднага след като станех ядях нещо,ина4е по4вах д а повръщам.
лека бременност и да знаеш,4е второто раждане  е много по лесно и бързо.
Цитирай

Някъде там...

Аз бях с диагноза хиперемезис гравидарум. Повръщането започна от първия ден на 7 г.с., гаденето беше силно и постоянно, през всяка минутка от денонощието. Спираше само докато спях. Каквото и да хапнех - повръщах, не можех да пия вода, защото от нея ставаше още по-зле. Повръщах при смяна на положението от хоризонтално във вертикалко, дори от обръщане в леглото, от миризми, не понасях дори рекламите на храни по тв. Лежах по цял ден, нямах сили да се замъкна и до тоалетната даже. Отслабнах 7 кг, приеха ме за 2 седмици в болница. 4 дни ми вливаха глюкоза, витамини, физиологичен разтвор, а 10 дни бях на Деган инжекции. Лекарят там ми каза, че повръщане до 2 пъти дневно е в рамките на нормалното, оттам нататък е болестно състояние. След 13 седмица повръщането намаля до 3 пъти на ден, но не спря. Така си продължи до края на 17 г.с., когато за съжаление загубих бебето.
Цитирай

шокирана ще чакам с нетърпение да се похвалиш че караш най-леката и приятна бременност и няма и помен от сътоянието ти през предишната! Hug Стискам ти палци!
Жабче, съжалявам, че си преминала през този кошмар а и крят е бил трагичен Crying or Very sad Засичала съм те в "Искам бебе" и знам колко дългоочаквано е било мъничето Sad  Кураж Hug Бъди силна и вярвай, че следващия път всичко е е наред! spoko
Цитирай

И аз бях с диагноза хиперемезис гравидарум. Същата история, от началото на 7г.с., същото лечение до средата на 5 месец! Знам как се чувстваш и аз търсих отговори в и-нет, но то е божа работа, казах си- Никога повече няма да забременея! Да но сега се чувствам вече добре, и си очаквам бебчето с нетърпение, заслужава си!
Цитирай
Ох,мамчета...съжалявам,че се намериха други!Заслужава си!
Жабче,все едно си описала моята бременност.Много,много,много съжалявам за края й!Имам позната с много подобна история.Забременя отново и всичко беше наред!Роди си здраво детенце!Вярвай,миличка!Моли се!Знам,че ще се случи и ще притъпи болката!Ще следя какво става с теб и ще се моля!Наистина ще се моля да имаш скоро здраво и чудесно човече,а това мъниче да го пази от небето!
Цитирай

Плевен

Шокирана миличка и да ни държиш в течение на нещата  Peace  Hug
Цитирай

шокирана, не съм страдала от това, което описваш, но искам да те окуража, т.к. моите две бременности не си приличаха. При първата имах гадене и спях по 20 часа в денонощието /това само в началото/, при втората почти нямах гадене и такъв поспалив период.
Надявам се да не си приличат и твоите бременности!
И нали знаеш да си хапваш сутрин веднага като се събудиш, още докато си в леглото.
Цитирай
Лина,благодаря!Вдъхваш ми надежда!Роня,ще пиша задължително!
Извинявам се за предишния ми постинг Embarassed-писах,че съжалявам,че се намериха други,а после,че си заслужава ooooh!-исках да кажа,че си заслужава въпреки всичко да минеш през това-резултатът е страхотен!Но напоследък ми куца писането Embarassed
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора