Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 40 отговора

Sliven, Bulgaria

Синът ми е на  2 месеца и от както се е родил използвам студеният разтвор на Чико за стерилизация на шишетата. Преди седмица обаче ми свърши и си купих  нов също на Чико но в по различна опаковка,когато го отворих в къщи ми направи впечатление че адски мирише на хлорна вар.Оказа се че е менте понеже този вид стерилизатори и таблетките на Чико вече не се внасят ,ЗАРАДИ СЪДЪРЖАЩАТА СЕ В ТЯХ ХИМИЯ.Сега изварявам шишетата в тенджера но стават бели и скърцащи от варовика. Споделете вашите начини за измиване на шишенцата , и мами внимавайте какво купувате .
Цитирай

В сърцето на Пламен

Аз стерилизирам със стерилизатор за микровълнова печка,много съм доволна.Става бързо и лесно.Моят е на Авент,но мисля,че можеш да си вземеш и по обикновен на Бертони,вършат една и съща работа.
Цитирай

Аз съм ги изварявала,понеже нямах микровълнова преди няколко месеца.
Цитирай

Sliven, Bulgaria

А какво представлява този стерилизатор и как се изваряват в микровълновата?
Цитирай

гр.Пловдив

Представлява пластмасова купа ,отгоре има дупка,за да излиза парата.Вътре се поставя решетка-шишетата се нареждат върху решетката, а отдолу под нея се сипва малко вода.По принцип стилиризаторите на бертони  и авент са на същия принцип,на бертони струва около 20лв.,но аз си купих пластмасова купа+ пластмасова решетка за гореща тенджера,пробихме дупка отгоре на капака на купата и готово,върши ми същата работа и е на абсолютно същия принцип.Слагам шишетата,капачките им,биберона вътре пълня с вода,по-малко под решетката, и слагам в микровълновата за 5 мин. Peace
Цитирай

Бургас

И аз изварявах в микровълнова,но в иенска тенджера/като шишетата преди това са измити с топла вода и бебешки сапун/.
Цитирай

Русе

Използвах стерилизатора за микровълнова на Чико  Peace
Цитирай

сред хиените :)

И аз имах стерилизатор за мв на Чико. Става бързо и много лесно  Peace
Цитирай
Аз използвах стерилизатор на Чико, но не за микровълнова. Върши много добра работа, защото събира и много други неща-биби, кутийките на бибите, лъжички и др. Недостатък е,че заема място.
До кой месец изварявахте шишетата? Аз  след като навърши 9 мес. престанах.
Цитирай

Аз използвах стерилизатор на Чико, но не за микровълнова. Върши много добра работа, защото събира и много други неща-биби, кутийките на бибите, лъжички и др. Недостатък е,че заема място.
До кой месец изварявахте шишетата? Аз  след като навърши 9 мес. престанах.

Аз спрях след като навърши 8мес някъде.
Цитирай

Благоевград

Аз стерилизирам със стерилизатор за микровълнова печка,много съм доволна.Става бързо и лесно.Моят е на Авент,но мисля,че можеш да си вземеш и по обикновен на Бертони,вършат една и съща работа.

PeaceПо същия начин стерилизирам и аз. Измити предварително с топла вода и сапун / бебешки / шишетата от мляко стерилизирам след всяка употреба, а от сок или вода - веднъж дневно.
Цитирай

Варна

Аз лично също пробвах този разтвор в началото но веднага се отказах заради миризмата и после ги изварявах в минерална вода защото нашата е доста варовита и целите ставаха бели. Peace
Цитирай

БУРГАС

Това представлява стерилизатора http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=2900 . Налива се в него 200мл. вода, нареждат се шишетата и бибите и се бута в микровълновата. Моят стерилизатор е на Авент и съм много доволна от него, но ако не ти се дават толкова пари можеш да си вземеш някакъв по евтин, който ще ти върши същата работа Peace
Цитирай

Sliven, Bulgaria

Мерси много ,добре че го има този форум. Hug
Цитирай

гр.Пловдив

Аз лично също пробвах този разтвор в началото но веднага се отказах заради миризмата и после ги изварявах в минерална вода защото нашата е доста варовита и целите ставаха бели. Peace
Минералната водада не трябва да се вари Naughty
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 40 отговора