Коледа!Приготовления,Подаръци,Семейство и всичко останало

  • 2 630
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 354
Здравейте мили дами,
много ми се ще да си направим една коледна тема,в която да обсъждаме и да тръпнем в очакване на великата нощ.
Типично по детски,аз си чакам празника и само дето не поглеждам за на Дядо Коледа шейната навън.Наивно може би,но пък се зареждам с положителна енергия като си мисля само.
Предлагам в тази тема да обсъдим кой как разбира Коледа,кой как празнува,какво ще подарявате на мъжо,родителите,братя,сестри,свекъри,приятели и всички останали.


Така бих искала да изглежда моя дом на Коледа,но уви съм в апартамент,но все пак се старая.Ще се постарая да намеря апаратче,с което да снимам и да ви покажа.

Айде сега,ако има и други мечтатели като мен,за които Коледа е нещо повече споделете.

А аз отивам да пиша на

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Би ли споделила с нас защо тази нощ е велика? И защо тръпнеш, че аз съм нещо претръпнал от толкова много комерсиализация ...?

# 2
  • Мнения: 14
Би ли споделила с нас защо тази нощ е велика? И защо тръпнеш, че аз съм нещо претръпнал от толкова много комерсиализация ...?
Все ще се намери някой да ти съсипе коледното настроение.

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Празнува се Рождество Христово по принцип ... семеен празник ... тиха нощ-свята нощ ..... а не да се съберем за да преядем и да си подарим един камион играчки ... нещо сякаш бягаме от основния смисъл ...

# 4
  • Мнения: 14
Празнува се Рождество Христово по принцип ... семеен празник ... тиха нощ-свята нощ ..... а не да се съберем за да преядем и да си подарим един камион играчки ... нещо сякаш бягаме от основния смисъл ...

Забелязала съм, че когато има ядене и пиене /особено след няколко чашки/ хората забравят за какво са се събрали.

# 5
  • Мнения: 1 168
На мен, пък, ми е много коледно от сега. Вече съм понакичила тук-таме гирлянди из апартамента и с нетърпение чакам да понапредне месеца, че да си купим елха и да я украсим.
Винаги много съм харесвала Коледа /е, като малка - Нова Година, нали тогава нямаше Коледа/. Предполагам, като дете - заради подаръците и магическия образ на Дядо Мраз /докато на една Нова Година не го разконспирирах Grinning/, а по-късно просто заради факта, че се събира цялата фамилия, нещо, което де случва само на Коледа и Великден, подготовката на празника и трапезата с бабчето - много мили спомени са ми останали. Може би, за това толкова харесвам Коледа - а Нова Година си остана за купон с приятели Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 1 817
Защо винаги трябва да сме цинични????

На мен ми е хубаво още от сега. Украсата, елхата, настроението, подаръците, подготовката, как цялото семейство се събира за да приготвят вечерята, всички около елхата, коледните песни, всичко, всичко....

Нека намерим някакво вълшебство и да му се насладим. Всеки ден е крив и гаден, поне Коледа да я направим по-цветна.

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В къщи имаме елха, вчера украсихме и офиса. Това ми създава настроение. Много обичам трапезата на Бъдни вечер (за разлика от коледната!). Обичам момента, когато децата разопаковат подаръците си. Харесвам коледните песни. Само ми липсва снега за да е пълно щастието.

# 8
  • Мнения: 14
Може би е много наивно, но аз свързвам Коледа с нова надежда, че нещата ще тръгнат към по-добро /все пак празнуваме раждането на Спасителя/. Сигурно си мисля, че хората ще станем по-добри и по-човечни един към друг /или по-скоро се надявам/. Да , наистина много наивно, но факт.

# 9
  • софия
  • Мнения: 2 140
Аз много обичам Коледа.Сега ще си украся вкъщи,започнах вече да купувам подаръците.Абе някак настроението ми е по-приповдигнато.

# 10
  • Мнения: 123
И аз чакам празниците.Тогава има някакво вълшебство.Искам и подаръци разбира се(който не иска да не си подарява, а не да помрачава празничното настроение на другите).От сега съм си украсила домът и ми е мн.гот.

# 11
  • Мнения: 48



Да, има комерсализация, но пък и всеки има глава на раменете си и сам може да прецени до къде да се подведе...
А иначе Коледа наистина е вълшебна, елхата, песните, Дядо Мраз/ или Дядо Коледа, кой както иска/  Grinning подаръците, това от гледна точка на децата. А от гледна точка на възрастните, чувството че някой е мислил за теб, удоволствието да наблюдаваш децата си, когато разопаковат подаръците, уханието на питка, на свещи и дом...е, това не е ли велико?

# 12
  • Мнения: 85
Мили Дядо Коледа,
пиша ти сега, когато вече съм голямо момиче.
Бих искала да ми донесеш:
СПОКОЙСТВИЕ
ЗДРАВЕ
НАДЕЖДА
Да , списъкът ми е кратък , но затова пък доста трудно изпълним.

# 13
  • София
  • Мнения: 74
Светлини по прозорците,
надежда в душите,
очаквани изненади,
настроението идва само,
ако има и с кого да го споделиш става чудесно.

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Би ли споделила с нас защо тази нощ е велика? И защо тръпнеш, че аз съм нещо претръпнал от толкова много комерсиализация ...?
На крива ракета, космосът й пречи Close

Това е любимият ми празник Heart Eyes Направо го обожавам, висчко свързано с него ми доставя удоволствие! Обичам да украсявам елхата и цялата къща, да купувам подаръци, да меся питка, да правя сладки, да пея коледни и зимни песнички на малкия, да се събера с любимите си хора, да си поприказваме и да ни е весело!
Засега съм купила коледната украса, но още не съм я сложила. Искам вече да си взема елха, но още няма на пазарчето до нас. Чета в "Готварски рецепти" и си подбирам менюто Laughing Подаръците за някои са набелязани, за други ощ умувам Rolling Eyes Не сме решили и в коя къща ще празнуваме - в нашата или при бабите и дядовците. Но ще сме заедно, което е най-важното Hug

Общи условия

Активация на акаунт