Кое е най-странното име на дете което сте чували?- 5

  • 24 736
  • 285
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 222
Simma-всеки има право на избор в този живот. Човек може да кръсти детето си и с 10имена, всеки сам решава, не мислиш ли?  Така, че какво толкова това те интресува, не мога да разбера откровено казано. Ще започна аз да мисля ,  защото някой си кръстил детето с 1 или с 5 имета?????????  Нима нямам друга работа, ангажименти и пробелми, та да гледам какво има в двора и къщата на съседите??????????

# 76
  • Мнения: 189
Познавам човек, който се казва Арсений, направо не знам как да се обръщам към него.

Познавам Дечко. Сигурно са се чудили между Дечко, Душко, Детко и т.н

# 77
  • Мнения: 1 745
Ама темата май е за странни имена,а не за това български или не...Не виждам нищо странно в Персиян-Матей,Ния,Ния и т.н.Това,че не са български някои имена не ги прави странни...Мое мнение.Не искам да се заяждам с никой,но помислете,че всеки човек може да каже за името на детето Ви,че е "странно" ,и то не "странно" в добрия смисъл и на никой не би му станало приятно...Нека не изпадаме в излишни спорове.   bouquet

# 78
  • Мнения: 179
Първата ми братовчедка се казва Миче ,а тъщата на брат ми -Душка  ooooh!

# 79
  • Мнения: 224
Свекърва ми има съседка която се казва Количка, а впоследствие разбрала, че ударението е на буквата "О".
Бившата шефка на нотариата /сега адвокат или частен нотариус/ се казва Чайка Бележкова  hahaha Joy Joy Joy

# 80
  • София
  • Мнения: 59
ЗА мен странни са:Хризантем ,Дило,Златен,Тотка,Атина,Майами,Карол,Крайчо за други в момента не се сещам!

# 81
  • Мнения: 52
Аз познавам близначки, които се казват Пауна и Фазана.

# 82
  • Мнения: 4 202
Аз познавам близначки, които се казват Пауна и Фазана.

Да се чуди човек на въображението на някои родители  ooooh!

# 83
  • Мнения: 1 155
Гринго и Димитрилян Grinning

# 84
  • Мнения: 9 865
На мен Митра не ми звучи странно, хубаво е, че някой е обяснил за Ния, това не е българско име, посмъртно просто... Отделно хубаво ли е или не.
Странно биха ми звучали Гордолет, Нико-мир, слав, Димо-слав и ей такива славни комбинации, който са просто изгъзени отвсякъде, Грозде, Обичка, Количка, Табуретка, Вестник, Европа, Апенина, Карпати и пр., всички тия ги знаете... Имах една загубена позната, която от Пенка Динева Тодорова се кръсти Клеопатра, не знам как е доказала в съда, че така е известна  hahaha
Обикновените имена, па макар и чужди не ми пречат, 'еле пък ако знаете как ще си кръстя децата, 100% ще фигурират тук.

# 85
  • Мнения: 187
Страцимир

# 86
  • Мнения: 137
Ами Вихра и Димитра.ТЕ са още деца..но като поотраснат...направо се изумявам.Колко ще им се подиграват в у-ще  ooooh!

И това само да се угоди на родители Shocked

А имам колега -ПАун ... hahaha

Наистина има доста странни имена  Joy

# 87
  • София
  • Мнения: 3 880
с риск да обидя майката, която пише и в този форум, но името на нейното детенце Катрин-Цонка (на двете баби - българска и американска баба) предизвиква смях у мен, дано тази реакция да не бъде предизвикана и в многото хора, които това дете ще срещне в живота си...
каквито и идиотски имена да съм срещала това е наистина най-странното!

# 88
  • Мнения: 9 865
Вижте, не знам дали му е тук мястото, най-вероятно не е, но децата се подиграват на другите деца, защото чуват вкъщи "Тая па, какво име са и дали? hahaha" или "'баси името" ... Ако ние научим децата да приемат имената без оглед на предразсъдъците ни, те няма как да знаят, че името Станка, Руйна и пр. е смешно (само според някого).

# 89
  • Мнения: 8 163
децата се подиграват на другите деца, защото чуват вкъщи "Тая па, какво име са и дали? hahaha" или "'баси името" ... Ако ние научим децата да приемат имената без оглед на предразсъдъците ни, те няма как да знаят, че името Станка, Руйна и пр. е смешно (само според някого).

Beth, и си права, и не си. Има имена, съвпадащи с думи от бита, както е Табуретка. Е, няма ли другите деца вече да са научили значението на тази дума, когато се запознават с другарчето от детската, носещо името Табуретка?

На същия принцип хората са свободни да нарекат детето си Муха-Лайнарка Вонещикова, а ние ще трябва да подаваме ръка с учтива усмивка при запознанство. А представи си как ще го направиш.

За имена от сорта на Гени, Кунчо, Грозьо, Градимир, Кобарел и прочее, да, родителите създават отношение у децата.

 offtopic Neli_ta, децата ти са като ангелчета просто!

Общи условия

Активация на акаунт