моля за съвет, проблем в семейството

  • 3 218
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 141
трябва да прецениш кое за теб е по-зна4имо-кариерата или семейството.Ако го оби4аш този 4овек и държиш на него,не го оставяй-можеш просто да смениш раб.си място или пък да не се опиташ да се сработиш с колегите си.По4ти сигурна съм,4е заминеш ли,ще разбиете това,което сте градили с времето.

# 16
  • София
  • Мнения: 397
 Щом отсега няма време за теб, едва ли ще има после и за детето. Ако останеш, рискуваш да си "самотна майка", неудовлетворена и в семейството и в кариерата. Така ли виждаш живота си и струва ли си?

# 17
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Момиче, в една връзка не стои на дневен ред въпроса кой кого обича повече. Винаги единят е обичан повече, въпросът е дали това е проблем. И аз скоро напуснах високо платена и много перспективна работа, която изпада на човек веднъж на 100 години, защото "семейният съвет" (аз и мъжа ми) взе това решение. Да, направих го заради него и заради семейството ни, и да, не съжалявам. Когато правиш нещо за човека, когото обичаш, не започваш да го мериш на кантар, да не вземеш случайно да се минеш.
Най-добре обсъдете с половинката кой какво иска, какви са шансовете да го постигне, до колко желанията на всеки от вас съвпадат с това на къде искате да се развива връзката, и след това вземете добре обмислено решение. От това, което пишеш, се вижда, че в момента си доста "пенлива", по-добре се успокой малко, и обмисли нещата внимателно. Успех   bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 175
Аз преживях същото, не успях да се напасна в новата среда, загубих самочувствието и вярата в себе си. Съгласна съм, че семейството е най-важното, но когато съм половин човек, вредя и на другия. Аз се върнах в големия град, малко след това ме последва и съпругът ми. Моето "егоистично" решение повлия добре и на него, защото беше стимул да си намери още по-добре платена работа, която  беше стъпката за сегашното му израстване. Обичам го повече от всичко, но тогава животът ми беше ужасен и не ми издържаха нервите. Скоро пак ми предстои да направя компромис, все още го обмислям, защото не искам да се върна към емоционалния срив. Не искам да обидя никого, но на мен не ми понесе малкия град и не мисля да повтарям.
Все пак нямате дете и може би сега е моментът да преосмислиш всичко и да направиш своя избор. Не бива да се наказваш затова, че обичаш някого толкова, че да го поставиш пред себе си.  Hug

# 19
  • Мнения: 141
спрете с това:"нямате дете,преосмисли нещата"-по тая логика то все има нещо за преосмисляне.Трябва тази жена да намери вярното решение за себе си-в крайна сметка пък за какво ти е тази кариера като няма с кого даже да се скараш.

# 20
Аз пък така и не разбрах няколко неща:
1. преди на едно и също място ли работехте?
2. сега заедно ли работите?
3. защо той  да не може да се върне на старото си работно място или да потърси ново - нали не му е добре на сегашното?
4. какво означава това, че той не може да се върне с теб??? (това негово решение или зависи само от намирането на работа?)
6. какво общо има това, че той работи и обича работата си с нежеланието му да ти направи дете - нали ти ще бременееш, раждаш и сигурно ще ползваш майчинство - как това ще му попречи на работата (по-скоро би позабавило твоя стремеж за кариера)?

По-скоро мъжът ти или е страшен егоист, или иска "да си поживее сам", или и двете.
Не обсъждате ли подобни важни решения заедно???
 Peace


Преди не сме работили заедно, сега да. За това колегите не ме приемат. Той не може да се върне на старото място, а нова работа търси непрекъснато.
Преди малко пак си говорихме по въпроса, за да се върне искал да довърши започнатото тук.
Що се отнася за бебето, просто не му остава време за това. Все го няма или се прибира изморен. Имам чувството, че толкова се е вживял в работата си, че не мисли за нищо друго.
Писна ми да съм на второ място, искам да ми обръща малко повече внимание.
Не ми харесва да живея тук, нямам никого освен него, трудно се сприятелявам, а и той също. До сега така хубаво си живеехме, нямахме нужда от нищо, бяхме си достатъчни един на друг. Но се чувсктвам меко казано изоставена.

# 21
  • Мнения: 14

[/quote]

Преди не сме работили заедно, сега да. За това колегите не ме приемат. Той не може да се върне на старото място, а нова работа търси непрекъснато.
Преди малко пак си говорихме по въпроса, за да се върне искал да довърши започнатото тук.
Що се отнася за бебето, просто не му остава време за това. Все го няма или се прибира изморен. Имам чувството, че толкова се е вживял в работата си, че не мисли за нищо друго.
Писна ми да съм на второ място, искам да ми обръща малко повече внимание.
Не ми харесва да живея тук, нямам никого освен него, трудно се сприятелявам, а и той също. До сега така хубаво си живеехме, нямахме нужда от нищо, бяхме си достатъчни един на друг. Но се чувсктвам меко казано изоставена.

[/quote]

Значи всъщност ти липсват приятелите?

# 22
  • Мнения: 278
И аз имам подобен проблем, не знам какво да правя и търся съвети от приятели и познати. Ще следя темата, може да намеря решение и за моя проблем.   bouquet

# 23
  • Мнения: 128
  Аз мисля, че трябва двамата да седнете и обмислите добре нещата, да прецените плюсовете и минусите, и все пак ще се наложи някой да направи компромис. Но   все пак е по-важно да сте двамата заедно, отколкото всеки да се спасява както може, нали така? Wink

# 24
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 727
Трябва да подредиш преоритетите си мисля. Аз напуснах всичко: собствен бизнес, приятели, семейство и го последвах в чужда страна, с различни нрави, имам наистина само него. Въпреки, че всеки ден го питам , дали не е решил да се върнем в България (това е вид закачка между нас), знам че това е важно за него и щом семейството ми е тук и аз ще съм тук. Нищо, че отново ще трябва да градя име и кариера. За протокола, ние също нямаме дете / дъщеря му от предишен брак учи в друг град тук и за това през цялото време сме сами/.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 352
Моят съвет е да не се примиряваш, а да живеиш твоя си живот. Стискането на зъби е до време.
Върни се в София. Ако той те обича, рано или късно ще се осъзнае и ще дойде при теб.
Май някой гледа много сапунки.
Ако обичаш запази коментарите на моите постове за себе си.
Замечтана, имах предвид да не се оставяш друг да управлява живота ти, а да го правиш сама.
И съм дълбоко убедена, че ако един мъж не може да си представи живота без тебе (което май не е така), той ще те последва.

# 26
  • Мнения: 14
Моят съвет е да не се примиряваш, а да живеиш твоя си живот. Стискането на зъби е до време.
Върни се в София. Ако той те обича, рано или късно ще се осъзнае и ще дойде при теб.
Май някой гледа много сапунки.
Ако обичаш запази коментарите на моите постове за себе си.
Замечтана, имах предвид да не се оставяш друг да управлява живота ти, а да го правиш сама.
И съм дълбоко убедена, че ако един мъж не може да си представи живота без тебе (което май не е така), той ще те последва.
Няма нищо лошо в гледането на сапунки, просто не смятам,че ако те последва един мъж, значи че не може да си представи живота без тебе /може в момента така да му е удобно/.

# 27
  • Мнения: 2 113
Аз пък така и не разбрах няколко неща:
1. преди на едно и също място ли работехте?
2. сега заедно ли работите?
3. защо той  да не може да се върне на старото си работно място или да потърси ново - нали не му е добре на сегашното?
4. какво означава това, че той не може да се върне с теб??? (това негово решение или зависи само от намирането на работа?)
6. какво общо има това, че той работи и обича работата си с нежеланието му да ти направи дете - нали ти ще бременееш, раждаш и сигурно ще ползваш майчинство - как това ще му попречи на работата (по-скоро би позабавило твоя стремеж за кариера)?

По-скоро мъжът ти или е страшен егоист, или иска "да си поживее сам", или и двете.
Не обсъждате ли подобни важни решения заедно???
 Peace


Преди не сме работили заедно, сега да. За това колегите не ме приемат. Той не може да се върне на старото място, а нова работа търси непрекъснато.
Преди малко пак си говорихме по въпроса, за да се върне искал да довърши започнатото тук.
Що се отнася за бебето, просто не му остава време за това. Все го няма или се прибира изморен. Имам чувството, че толкова се е вживял в работата си, че не мисли за нищо друго.
Писна ми да съм на второ място, искам да ми обръща малко повече внимание.
Не ми харесва да живея тук, нямам никого освен него, трудно се сприятелявам, а и той също. До сега така хубаво си живеехме, нямахме нужда от нищо, бяхме си достатъчни един на друг. Но се чувсктвам меко казано изоставена.


Как така не му остава време да направи бебе ? Вие кекс въобще ли не правите? Извини ме за глуповатия въпрос.
Да не би нещата с работата и пр. да са и повод за размисъл и промени в други отношения? Да не би да иска да започне нов живот сам?

# 28
  • Мнения: 4 965
...
Как така не му остава време да направи бебе ? Вие кекс въобще ли не правите? Извини ме за глуповатия въпрос.
Да не би нещата с работата и пр. да са и повод за размисъл и промени в други отношения? Да не би да иска да започне нов живот сам?


И не само това.
Според мен индиректно се опитва да подскаже, че иска раздяла /защото семейство в 2 различни града, далече един от друг, без кекс и без време един за друг - не ми се връзва, а детето - т.е. липсата на време за правенето му - е една немаловажна подробност/.

# 29
  • Мнения: 1 840
Знаеш ли, мога да ти кажа само, че те разбирам много добре. Бях в друг град - по-голям от родния ми, хубав град - всичко си имаше - ама не се чувствах добре там, толкова ми липсваше родния ми град, приятелите, въздуха - всичко. Прибрахме се - още не мога да се нарадвам. Това, че още нямате деца, облекчава ситуацията. Трудно ми е да те посъветвам да правиш компромиси със себе си - това са важни неща, човек трябва да се чувства добре там, където живее; трябва да си харесва живота, за да е щастлив и спокоен. Иначе любовта ви ще бъде подложена на голямо изпитание - възможно е да охладнееш към него с течение на времето. Явно ти предстои да вземеш решение. В такъв случай трябва да изясниш ситуацията за самата себе си - да видиш кое е важно за теб; с кое можеш да се разделиш и с кое не можеш; да си изясниш какво точно искаш от живота, как си го представяш, как би искала да си го изживееш. Тогава всичко ще си дойде на мястото и ще знаеш как да постъпиш.

Общи условия

Активация на акаунт