Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 4 дек. 2007, 10:16 ч.

неукротим бебешки плач :(

• 1 960
  • 16
  •   1
Отговори
  • Враца
Здравейте, пиша от името на приятелката ми. Бебето и е на 3 м. и половина. Проблема е в това 4е бебката плаче без видима причина по цяла нощ, лошото е че не е само плач, а е по скоро като пищене и с нищо не може да се успокой. От скоро е започнала и да се мята през ноща и да се бие с дясната ръчичка. Най интересното е че през деня е спокойна. Някоя майка дали се е сблъсквала с подобен проблем  newsm78 Къде може да е причината - някакви идеи   newsm78 Ако ви трябва повече информация, пишете аз ще питам и ще отговарям. Много ми се иска да и помогна, защото не знам от колко време вече не е спала  Sad , а ми е мъчно и за бебката   Tired

# 1
Най-добрият съвет, който мога да ти дам е да се консултирате с доктор! Не бих рискувала да изажа предположения и да си правя експерименти със здравето на 3 месечно бебе.  Naughty

# 2
  • Монтана
Точно така. Аз знам, че малко бебе плаче, когато е гладно, жадно, мръсно или го боли нещо. От това, което чета, си правя извода, че може би нещо го боли. Възможно е и зъбки да никнат, макар че първото зъбче на дъщеря ми се показа на 1 г, 2 м, но имам позната, на която детето и на 5 месеца имаше около 8 зъба. Само, че това е на три... Наистна, не знам. Пиша това за зъбите като вариант, макар че ми се вижда мноооого рано за тях.

Да не чака повече и да го води на лекар!

# 3
  • Враца
Да споделя само, че днес са се обадили на педи-то и тя им е изписала Вигантол. В петак са на преглед, дано бебката да се оправи. Благодаря за съветите   bouquet

# 4
може да е проблем с ушите...

# 5
  • Враца
ми не знам, за това не сме се сещали да наблюдаваме бебка  Rolling Eyes

# 6
натиснете леко пред и малко под ухото и вижте дали ще реагира.защо не заведат детето на преглед?

# 7
  • Враца
натиснете леко пред и малко под ухото и вижте дали ще реагира.защо не заведат детето на преглед?
В петак са им дали час за преглед

# 8
Това сьстояние колко време след ваксина е? И коя?

# 9
  • в мъжки прегръдки
Да споделя само, че днес са се обадили на педи-то и тя им е изписала Вигантол. В петак са на преглед, дано бебката да се оправи. Благодаря за съветите   bouquet

Вигантола е витамин Д и се изписва зимата на малките бебета защото не излизат на слънце и има опасност да получат рахит.  Това няма нищо общо с проблема който описваш.
Големия ми син плачеше така безпричинно и се оказа че при раждането му счупили ключицата и не ни казали. Ние го подмятаме да го преобличаме и си мислим че реве защото му е некомфортно. После пък мислехме че като се обръща се притиска и затова реве а то горкото имало сериозен проблем. Малкия пък имаше много силни колики. Вижте го това дете какво точно прави - пази ли си инстинктивно нещо ръчичка, ушенце, има ли силни газове..... Кажи на майката да го следи внимателно точно какво прави и да го заведе на лекар като иска да му се обърне внимание и да се намери проблема.
И я посъветвай да си смени лекарката.

# 10
  • Враца
Това сьстояние колко време след ваксина е? И коя?

Около две седмици след втори прием на пентаксим 

# 11
  • Враца
martisun, през деня е спокойна бебката всичкият този ужас става вечерно време след 18:00 ч. и продължава до сутринта  ooooh!
Чух се с нея днес и каза че са били малко по спокойнички. Но в петак задължително са на док. Тя има голямо доверие на педито си, защото е отгледала без проблем големият им син. (това по въпроса за смяната на док.)

# 12
  • Sofia
Аз си мисля, че детето нищо не го боли щом през деня е спокойно. Да, за съжаление някой бебета са склонни да си бодуват през ноща и ако не им се обръща внимание реват. На наши познати така си ревеше по 2-3 часа през ноща безпричинно.Просто трябваше посред нощ да си играят с него иначе ревеше... Много е неприятно, но и това се случва.

# 13
  • там, откъдето преди години тръгнах
Не съм съвсем съгласна, че щом през деня е спокойно бебето, значи не го боли нищо. Всеизвестен факт е, че нощем болката се изостря и мозъкътповече я регистрира като такава.
Само не разбрах това, че е предписан вигантол и то без преглед на детето. Моят педиатър не предписва дори и вит. с по този начин. Все пак нали тлябва да се прецени какава да е дозата на вит. Д.
Придържам се към мнението за смяна на д-ра. Успех!

# 14
  • Sofia
Е това го знам и аз ,че нощем болката се изостря. Но през деня ако му има нещо ще продължи да мрънка. Пък да не са зъби както предположи Дикси...

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт