Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 4 дек. 2007, 10:49 ч.
  • Преглеждания  798  Мнения  13  Онлайн  1
Отговори
  • София
  • Мнения: 232
А какво става, ако след края на болничния майката пожелае да си вземе отпуск за гледане на дете до две години и тогава забременее? Получава се неприятният вариант за база на майчинството за второто дете да влезе минималната работна заплата, защото това се плаща по време отпуска за майчинство след края на болничния ли?Моят случай е точно такъв.За база на болничния ми 45 дни преди раждането и 45 дни след ще се взима обезщетението от 180 лв за отглеждане на дете ли?А също и кое се взима като база за заплащане на 90% от БТВ за девета месеца след болничните - 6 месеца буквално преди раждането ли?Защото това все пак в моя случай не е БТВ, а обезщетение?Може би трябва да вметна и че първото ми детенце бе на година и девет месеца когато прекъснах майчинството за да изляза в болнични за второто.Благодаря Ви предварително!

Реклама
# 1
  • София
  • Мнения: 678
Здравей, майките от темата Майчинство счетоводно ме спасиха преди година оказа се, че е приет закон според който ми взеха като база заплатата 6м. преди излизане в болничен за раждане за първото майчинство. Това в работата ми не го знаеха и ми коригираха заплащането. Аз бях в същата ситуация при излизане в болничен за второто ми бебе каката беше на 1г. и 7м.

# 2
  • Мнения: 4 966
За база се взема заплатата преди равдането на първото дете.
  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 232
Благодаря ви момичета дано да сте прави! newsm51 newsm51 newsm51

# 4
  • София
  • Мнения: 1 440
Прави са,прави са! Peace
Аз сега съм в такава ситуация,та се "видях" в пари!

# 5
  • София
  • Мнения: 4 266
Моля, кажете какъв е този закон.
 Имам опасение че примен са взети 4 месеца запата + 2 месеца болничен

Всъщност кой определя базата в счетоводството или в НОИ

# 6
  • София
  • Мнения: 1 478
Моля, кажете какъв е този закон.
 Имам опасение че примен са взети 4 месеца запата + 2 месеца болничен

Всъщност кой определя базата в счетоводството или в НОИ
Влизаш в сайта на НОИ,после Нормативни актове,Кодекс за социално осигуряване,Част1-ва,глава4-та,член49,точка(2).Написах молба свободен текст до управителя на ф-та цитирайки чл.49 и така с2-то дете си взех 90%от заплатата с 1-то ми дете.БЛАГОДАРЯ НА МАМИТЕ ОТ ТЕМАТА ЗА МАЙЧИНО СЧЕТОВОДСТВО!Ако не бях прочела там,щяха от работата ми да ме прекарат с мин.работна заплата за 2-то ми дете за тия 315дни!

# 7
  • София
  • Мнения: 651
Благодаря ви момичета дано да сте прави! newsm51 newsm51 newsm51

Не дано - а е точно така. Аз току що родих първо,6 месеца съм внесла огромна сума осигуровки и само да е живот и здраве, възнамерявам на НОИ тези осигуровки солено да им излезнат  Mr. Green - преди края на 2-те години - второ Simple Smile

Разбира се не само заради обезщетението Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 232
Прави са,прави са! Peace
Аз сега съм в такава ситуация,та се "видях" в пари!
НЕ знам момичета страх ме е да повярвам ,че е така защото все пак пише в чл 41 - периода от шест календарни месеца, предхождащи месеца на настъпване на неработоспособността.А в моя случай през това време съм получавала майчинство! smile3506 newsm53

# 9
  • София
  • Мнения: 1 478
Абе прочети какво сьм написала по-горе!

# 10
  • София
  • Мнения: 4 266
Значи от работа ти оформаят документите и те определят колко да получаваш от НОИ?
Питам т.к. нямам идея кави суми са посочени за заплата ми?
А и когато се прие пова за 90% от запалтата се коментираше че майките които са в майчинсво губят.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 478
Абе за 1-то загубих 5 месеца до навьршване на 2години/автоматично ми спряха обезщетението/,но за 2-то си взех 90%за 315 дни от заплатата,КОЯТО ПОЛУЧАВАХ ПРЕДИ ДА РОДЯ 1-то.След тези 315 дни взимам само 180лева вече и за 2-те деца.

# 12
Zdraveite momi4eta!Imam edna priqtelka koqto be6e po mai4instvo do skoro,a sega e v neplaten otpusk i zabremenqva otnovo.Kakvo trqbva da pravi?Da iz4aka da i izte4e neplatenata ili trqbva da q prekasne s bolni4en,tai kato rabotata i ne pozvolqva da raboti v takova sastoqnie.

# 13
  • София
  • Мнения: 232
Абе за 1-то загубих 5 месеца до навършване на 2години/автоматично ми спряха обезщетението/,но за 2-то си взех 90%за 315 дни от заплатата,КОЯТО ПОЛУЧАВАХ ПРЕДИ ДА РОДЯ 1-то.След тези 315 дни взимам само 180лева вече и за 2-те деца.
Утре заминавам до нои - да ги свърша тия неща.Да си жива и здрава и мнооого целувки на всички ви мили мамчета и на вашите малки ангелчата! newsm51  love001 Heart Eyes

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт