Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
120-134 от 369 отговора
Здравейте.От Бургас съм, седми клас, ПМГ.Ще правим класна по български език и литература.Ще се състои от 50 въпроса по бълг. ез. и л-ра(Маминото детенце,На прощаване и Първа глава от Немили-недраги) и един трансформиращ преразказ на една от темите:
Иван Вазов- "Урок"
Иван Вазов-"Шибил"
Елин Пелин- "Печена тиква"
Елин Пелин-"Сиромашка радост"
Елин Пелин-"Любов"(Този, който се разказва за Ивка)
Йордан Йовков-"Серафим"
Ако може да ми дадете или да ми кажете от къде да намеря нещо което може да ми помогне.Мерси предварително
Цитирай

Аз само да кажа Честита Коледа!
Здраве за всички, успехи, много любов и топлина!
След празниците отново съм тук! (че къде ли да съм?)
Камъче, не се шашкай, не е късно за нищо, ще успеете!
Целувки на всички!
Цитирай

[
Здравейте.От Бургас съм, седми клас, ПМГ.Ще правим класна по български език и литература.Ще се състои от 50 въпроса по бълг. ез. и л-ра(Маминото детенце,На прощаване и Първа глава от Немили-недраги) и един трансформиращ преразказ на една от темите:
Иван Вазов- "Урок"
Иван Вазов-"Шибил"
Елин Пелин- "Печена тиква"
Елин Пелин-"Сиромашка радост"
Елин Пелин-"Любов"(Този, който се разказва за Ивка)
Йордан Йовков-"Серафим"
Ако може да ми дадете или да ми кажете от къде да намеря нещо което може да ми помогне.Мерси предварително
http://bulgarskiezik.pomagalo.com/
Цитирай

Не се държи изпит по БЕЛ!!!
Не,не е така.Кандидатства се и с БЕЛ.Цари голяма заблуда из родителите и децата.Ето ви условията:

РЕД И УСЛОВИЯ
ЗА ПРИЕМ НА УЧЕНИЦИ В НПМГ “АКАД. Л. ЧАКАЛОВ”
през учебната 2007/2008 год.

I. УСЛОВИЯ ЗА КАНДИДАТСТВАНЕ. ПОДАВАНЕ НА ДОКУМЕНТИ ЗА КАНДИДАТСТВАНЕ
1. В гимназията могат да кандидатстват ученици от цялата страна, завършили седми клас през учебната 2006/2007 год.
2. Подаването на документи се извършва в сградата на гимназията от 26 до 29 юни от 8 до 17 ч.
3. В гимназията се кандидатства с незаверено ксерокопие  на свидетелството за завършен 7. клас.
4. В комисията, приемаща документи, ще има списъци на първенците от олимпиадите за гр. София, от състезанието на в. “Рики – Кандидатгимназист”, от изпита в 107. ОУ и от националното състезание по география. Първенците от областните кръгове на олимпиадите от други населени места трябва да представят документ от съответния Регионален инспекторат по образование, в който да бъдат отразени получените точки, а не оценки.
5. При подаване на документите в НПМГ се заплаща такса за всеки изпит, който ще полага кандидатът в гимназията.
6. При подаване на документи в НПМГ, кандидатът предоставя и входящия си номер, получен при подаване на документи за явяване на изпити по Наредба № 11 ОТ 28.03.2005 Г. за приемане на ученици в държавни и общински училища.
7. Кандидатите предоставят служебна бележка с отразени резултати от националните изпити по български език и математика, проведени съгласно Наредба № 11 от 28.03.2005г. за приемане на ученици в държавни и общински училища. Служебната бележка трябва да бъде представена в гимназията от 3 до 7 юли от 14 до 17 часа и най-късно на 9 юли от 9 до 13 часа.

II. ПРИЕМНИ ИЗПИТИ
1. Всички кандидати се явяват на националните изпити по:
– БЪЛГАРСКИ ЕЗИК И ЛИТЕРАТУРА – на 19.06.2007 г.
– МАТЕМАТИКА – на 25 юни 2007 г.

Документи и такси за полагане на тези приемни изпити се подават по общия ред.
2. За всички профили се полага в гимназията трети изпит по профилиращ предмет:

Профил   Изпит по:   Дата на изпита   Балообразуващ
предмет
Биология и
биотехнологии   Биология     3 юли 2007 г   Биология
Науки за земята   География    4 юли 2007 г.   География
Физика   Физика   5 юли 2007 г.   Физика
Химия   Химия   6 юли 2007 г.      Химия
Математика и информатика   Математика   7 юли 2007 г.   Математика
– Всички изпити по профилиращите предмети са с продължителност 4  астрономически часа.
– Изпитите по профилиращи предмети (без математика) се провеждат по конспекти, утвърдени от съответните факултети на Софийския университет. Конспекти могат да се получат в гимназията.
3. Всички изпити са писмени и анонимни.
4. Оценките на всички изпити са окончателни и не подлежат на преразглеждане.
5. От 15 април до 10 юни се провежда конкурс по математика съвместно с в. “Рики – Кандидатгимназист”. Условията на конкурса и задачите се публикуват във в. “Рики – Кандидатгимназист” и в гимназията.
– Конкурсът е в два тура – задочен и очен. Очният кръг ще се проведе на 10 юни.
– Оценките от конкурса, не по-малки от 80 точки, се признават за оценки от втория изпит по математика.
– От 1 до 15 юни ще се проведе изпит от комисия, определена от НПМГ, с учениците завършващи  7. клас в паралелката на 107. ОУ към НПМГ.  Оценките от изпита,  не по-малки от 80 точки, се признават за оценки от втория изпит по математика.
6. На първенците от последния кръг за 7. клас на олимпиадите по математика, информатика, физика, химия и биология и националното състезание по география ще бъдат определени точки, които се признават за изпита по профилиращия предмет. Точките, които се признават, ще бъдат обявени на 4 юни. 
7. Кандидатите с признати точки от олимпиадите, от състезанието “Рики – Кандидатгимназист” и от изпита в 107. ОУ могат да се явят и на изпита по профилиращия предмет. При класирането се взема предвид най-високата получена оценка.
8. Резултатите от всички изпити по профилиращите предмети се обявяват едновременно. Сведения за резултатите от изпитите не се дават по телефона.
9. Всички изпити започват в 8 часа. Кандидатите трябва да бъдат на определените места най-късно в 7 ч и 30 мин и да носят ученическа лична карта и квитанцията, издадена им при подаване на документите.

III. КЛАСИРАНЕ И ЗАПИСВАНЕ
1. В гимназията се приемат: в профил  Математика и информатика – 52 ученици, в профил Физика –  26 ученици,   в профил Химия и технологии  се приемат  52 ученици, в профил Биология и биотехнологии – 52 ученици, в профил Науки за земята – 26 ученици.
2. Класирането на кандидатите се извършва по бал, равен на x+2y+4z  , където
– x  е оценката от Националния изпит по български език и литература
– y  е оценката от Националния изпит по математика
– z  е оценката от профилиращия изпит.

Забележка: Всички резултати от изпити и състезания предварително са преобразувани в оценки по шестобалната система.
3. Кандидати, получили оценка, по-ниска от Среден 3, на някой от балоопределящите изпити НЯМАТ право да участват в класирането.
4. Учениците, приети в няколко специалности, се класират само в най-желаната специалност  (специалността с най-малък номер в молбата за кандидатстване).
5. Във второто и третото класиране, участват само кандидати, които не са били класирани в предишните класирания в съответната специалност или в специалност с по-малък номер в молбата за кандидатстване.
– приетите в някоя специалност, но не записали се кандидати, отпадат за следващото (второ или трето) класиране в нея и във всяка друга специалност с номер по-голям в молбата за кандидатстване.
– ученици, класирани в някоя специалност, участват в класирането в специалности с по-малък номер, независимо от това дали са се записали или не. Записани ученици, приети в специалност с по-малък номер, се преместват служебно от специалността, в която са записани.
6. В последното – четвърто класиране, участват само кандидати, които са подали молба за участие.
– Молби могат да подават всички кандидати, включително и тези, които са били класирани, но не са се записали.
–  Ако в някоя специалност  няма  кандидати, издържали профилиращия изпит, за нея могат да подават молби кандидати и от други специалности. Те ще участват в класирането с най-високия си бал.
7. Записването се извършва с оригинално свидетелство за завършен 7. клас.
9. Записването след всички класирания става само в работни дни.
10.При деклариране на неверни данни кандидатът се отстранява от класирането.

Директор:
                                                                                                          (П. Недевски)                                        
« Последна редакция: Пет., 28 Дек. 2007, 16:54 от момиченце »
Цитирай

Я виж ти! Това е нещо ново!
Благодаря ти, че разсея една заблуда!

Можеш ли да дадеш линк към източника на информация?
« Последна редакция: Пет., 28 Дек. 2007, 17:13 от Кабо Алма »
Цитирай

Я виж ти! Това е нещо ново!
Благодаря ти, че разсея една заблуда!

Можеш ли да дадеш линк към източника на информация?
От сайта на училището е информацията. http://new.npmg.org/
Цитирай

Мдааааа... разгледах подробно сайта на гимназията, това е нещо ново - от миналата година.
Когато голямата кандидатства през 2006 го нямаше - със сигурност.
Тя изкара олимпиадите по биология и химия и понеже не можа да реши, не подадохме документи и не кандидатства изобщо в НПМГ.
Но пък аз преди изпитите ходих за информация в гимназията - не само, че не зачитаха, ами и с пренебрежение се отнасяха към националните изпити по БЕЛ и математика. Зачитаха си само техните (с основание според мен).
Малкото сега изобщо не ще и да чуе за тази възможност. Щяла да ходи на олимпиади, ама за идеята.
Е, успех на кандидатстващите в НПМГ! Smile Smile Smile
Цитирай

Много странно-обърнахте ли внимание-хем пише че наредбата е за тази учебна година ,а пък от друга страна датите за явяване на изпити са за 2007г...
Цитирай

Няма грешка - изпитите сa през 2007 г. и са за учебната 2007/2008 уч. година.

Цитирай

Мдааааа... разгледах подробно сайта на гимназията, това е нещо ново - от миналата година.
Когато голямата кандидатства през 2006 го нямаше - със сигурност.
Тя изкара олимпиадите по биология и химия и понеже не можа да реши, не подадохме документи и не кандидатства изобщо в НПМГ.
Но пък аз преди изпитите ходих за информация в гимназията - не само, че не зачитаха, ами и с пренебрежение се отнасяха към националните изпити по БЕЛ и математика. Зачитаха си само техните (с основание според мен).
Малкото сега изобщо не ще и да чуе за тази възможност. Щяла да ходи на олимпиади, ама за идеята.
Е, успех на кандидатстващите в НПМГ! Smile Smile Smile
Значи малкото ти дете разчита само на олимпиадите, така ли?Не се ли е ориентирало вече с какво иска да се занимава в бъдеще?А голямото ти дете сега къде учи?Не искам да ставам нахална,просто ми е интересно. Thinking
Цитирай

Не четеш внимателно, момиченце! Smile
Казах, че малката не иска дори теоретично да учи в НПМГ, но това не й пречи да иска да даде най-доброто от себе си на олимпиадите.
Докато голямата можеше и искаше да учи там, но не можа да реши какво точно иска, а аз не я поощрих (имам си съображения). И след като минаха изпитите по БЕЛ и математика, просто не подадохме документи в НПМГ, защото тя знаеше, че се е представила отлично и не й беше нужна още една възможност. Сега учи в 1 АЕГ.
Иначе малката се готви по БЕЛ и математика за националните изпити и естествено, че ще кандидатства.
Цитирай

.....

Ясно,разбрах вече. Wink Аз твърдо съм се ориентирала към НПМГ с биология.Моите учители и родители,казват,че щом искам да се занимавам с биология там ще е най-доброто място за мен.Още от сега се готвя за олимпиадата.Госпожата каза,че първи кръг(училищния) ще е февруари или март.Само да попитам някой знае ли от къде мога да си тегля филмчетата на National Geographic,има много интересни неща.
Цитирай

Много странно-обърнахте ли внимание-хем пише че наредбата е за тази учебна година ,а пък от друга страна датите за явяване на изпити са за 2007г...
Няма грешка - изпитите сa през 2007 г. и са за учебната 2007/2008 уч. година.
Така е.  Peace
Още не са побликувани изискванията за кандидатстване през тази година. Поне до оня ден, когато "на бегом" се вмъкнах в сайта им. Но не мисля, че ще има някакви съществени разлики.
Дори да не се кандидатства с изпит и по БЕЛ, ние ще си продължим уроците по БЕЛ, защото ще се пробва и другаде.
Май ние сме най-неориентирани, и все си меним желанията.
Аз обаче, много вярвам на мойто момче. Въпреки, че когато има някакъв изпит все нещо пропуска.  ooooh!
Цитирай

ДА Е ЗДРАВА, СПОРНА И ЩАСТЛИВА!
Цитирай

Честита Новата 2008 година!
Бъдете здрави и силни!
Бъдете щастливи и влюбени!
Успехи във всичко!
Цитирай

120-134 от 369 отговора