КАНДИДАТСТВАНЕ СЛЕД 7 КЛАС II

  • 64 118
  • 369
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 1 210
Пу първа! Рос, оттук насетне все по- зле ще става...само дето ми се струва, че малко раничко те е хванало. Успокой се, идва Коледа, после с Влади на релакс  Laughing

# 2
  • Мнения: 4 447
Ей ме, на!

# 3
  • Мнения: 2 992
Рос, оттук насетне все по- зле ще става...Laughing

Не ми се мисли за насетне...

# 4
  • Мнения: 3 479
Рос, оттук насетне все по- зле ще става...Laughing

Не ми се мисли за насетне...

Аз какво съм пропуснала  Wink Отивам да дочета старата тема

А, нищо особено, обичайната майчина грижа.
Рос, горе главата. Щом вече дъщеря ти се притеснява по-малко от теб, значи има добра новина у вас Hug
Аз нещо съм го ударила на непукизъм и предколедно пазаруване newsm68 Нямаш ли да пазаруваш подаръци Laughing Я марш по магазините!

Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 16:58 от Галче

# 5
  • Мнения: 3 192
Уффф, как не ги обичам тия нови теми!!!  Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms

rosss, а какво ще правим през Май (остава САМО месец...) - Юни (изпитът е утре...) - Юли (няма ли вече да излизат тия резултати...)?
Рано е още за силни притеснения.
Колкото до преборването - няма преборване с предизпитната майчина треска!

# 6
  • Мнения: 377
Е, здравейте!
За пръв път попадам на тази тема, но имам много да ви казвам. Синът ми е 7 клас и кандидатстването е на главен дневен ред, но пък аз съм гърмян заек.  #2gunfire Дъщеря ми е вече 11 клас, т.е. знам какво е! Бях луднала, ама съвсем истински! Този път я карам по-кротко. В крайна сметка вече виждам че това съвсем не е решаващо за живота на децата ни. Вярно елитни училища - но аз вече имам доста резерви към тях. Покрай дъщеря ми събрах доста материал и мнения за различните училища - градът голям, тинейджърите щъкат на всякъде и познават всички! Пък децата са умни и сами ще решат като станат малко по-големи какво точно искат да правят. Вярвайте ми - вече го виждам при дъщеря ми. Нямате представа каква голяма разлика има сега когато вече е 11 клас. Напълно зрял и мислещ човек. Така че споко и сегашните ни седмокласници ще станат разумни! Rolling Eyes
А най-важното според мен да дадем на децата възможност да научат два езика, че само с английски вече са за никъде!

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 279
Здравейте, следя вълненията и неволите ви Simple Smile
Дъщеря ми е 7 клас, ще кандидатства . Тя както и при вас не е е стреснала особено много. Странното е ,че засега и аз не съм , а пък го умея това Simple Smile
Иначе нея я помързява доста, някак мнооооого далеч и се струват изпитите.
По принцип математиката е по-слабата и страна, не че не я знае, но тябва да се упражнява. Сега тръгва на курс в гимназията, в която ще кандидатства.
Обаче за българския много се чудя каква допълнителна подготовка ще трябва.
 
Вашите кандидати как ще се подготвят по български ?

Струва ми се ,че ако си учи редовно нещата ще е достатъчно.Дано да съм права Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 992
Ех, майчета , хич не мога да мисля какво ще е през май.  newsm78 Стискам зъби, само пред детето да не ми проличи, какво ми е. А по магазините хич не ми се ходи / това никога не е било/, вчера и мъжа ми го оставих без подарък за рождения му ден. Нямам желание. Той поне ме познава и надявам се ме разбира или поне показва, че ме разбира. Всъшност се усещам, че не толкова се притеснявам за резултата й от изпитите, защото оценявам канския тру, който полага. Повече ми е свито да не избие на някъде това силно натоварване, та тя нищо друго почти не прави. Както и ако не получи удовлетворение за положения труд, това да не я разочарова за в бъдеще. Нали знаете ... да не те стига, това от което майките се притесняват.

Флави,
Не знам дали е възможно да се изкара изпита без допълнителна подготовка. Погледни миналогодишния тест. Въпреки, че претендирам да съм била добре с българския в училище, сега като гледам какво учат, откривам в българската граматика съвсем непознати за мен термини. Много от тях са твърде близки като значение и само някаква малка тънкост ги разделя. Не знам дали в училище ще са толкова изчерпателни учителите

# 9
  • Мнения: 1 210
Гледам още майчета тук, Бойчето, Флави  Hug ще си треперкаме заедно, но няма да е сега  Naughty
С нетърпение чакам да чуя Рос, че се е успокоила, че нещо я беше втресло тези дни...обаче то тук току някоя от нас изпуши...интересно ще е, когато изпушим всички  Joy голям купон, голяма шумотевица и пукот от чупене на пръсти  newsm62
Бойче, права си за гимназиите, но то и тук едва ли някой храни излишни илюзии относно елитността им, да добри училища, да, по- добри от останалите, но чак пък елитни... Rolling Eyes Въпроса е в това, а и ти много добре си го казала- да осигурим на децата добра среда(не елитна, а здрава, трудолюбива, умна и конкурентна) и качествено изучаване на език.
Флави, ами незнам  newsm78 ти си познаваш детето, а и изискванията на гимназията, към която се целите...Мога да кажа за своето- летвата висока (откъм изискуем бал в гимназиите), целите и те (на девойката в мечтите и хъса) и не посмях без допълнителни уроци. Но има майки, които са се престрашили и децата са успяли. Разбира се, има и такива, които са се провалили, но те не пишат тук.Аз обаче се огънах пред риска.
Галчеееееее  Hug и аз съм се зарила до ушите в молове, , хартии, елхи, камбанки,веселушки и Коледи и любов  madnoel Хубаво е.
Уич, аватара ти ме накара да се усмихна  newsm62
Целувки на всички, Камъче, докъде стигнахте?

# 10
  • Мнения: 4 447
Пълна обърквация е в мойта глава. Детето си е нормално.
Вчера му разказах за АК, колко е хубаво и т.н, и че искам само да пробва, защото той не виждал смисъл, ако няма да учи там...
От това ме е страх, че уж опит само, ама ако стане... съвсем ще се побъркам. ooooh!
Иначе от СМГ и НПМГ напоследък клоним към НПМГ.
Ако правилно съм разбрала за АК:
1. Януари има някакво събеседване, или родителска, което не е задължително?
2. Записване само с бележник, успех мин.5.00 до 23.02.08?
3. Изпитът е тест, който обхваща всички предмети, не само БЕЛ и математика, и есе?
4. Подготовката си е съвсем индивидуална и курсовете не биха помогнали особено, ако в главата няма никой?
И тъй като времето си лети.... ще съм благодарна на някаква информация, поне да не изтървем изпита.
И нашите цели са височки. Макар да не се занимавам с него, и да нямам представа много какво учи. Той ми е от "меката глина", .... Толкова пъти ме е карал да се гордея, страхотно дете е. Просто искам да му дам добър старт, а самата не съм наясно....
Извинете  Hug

# 11
  • Мнения: 377
Въпреки че съм "гърмян заек" след "кандидатстването ми" преди 4 години и аз се застраховах и записах сина си на школа - и по БЕЛ и по математика. След стачката на учителите и дългата ваканция на децата по този повод мога да си представя как и колко качествено ще предадат материала си учителите. Може - ама някой друг път! newsm61
За сега тинейджъра ми е доволен от школата - обяснявали добре и всичко му ставало ясно. Аз пък съм доволна защото им дават големи домашни - т.е. подготвя се по този начин и за училище, а пък в часовете решават тестове за време, така че може и пък да успее да се "вмести във времето" на изпитите.  newsm78

# 12
  • Мнения: 1 210
Камъче, ето, заповядай   http://www.acs.bg/bg/admissions_b.php И внимавай да не изядеш на сайта кориците  smile3503
Гледам Рос, още не е спокойна. Миличка, основателни са ето тези ти мисли :

Всъшност се усещам, че не толкова се притеснявам за резултата й от изпитите, защото оценявам канския тру, който полага. Повече ми е свито да не избие на някъде това силно натоварване, та тя нищо друго почти не прави. Както и ако не получи удовлетворение за положения труд, това да не я разочарова за в бъдеще.

По едно време и аз бях подпалила с тези червеи в главата и ти тогава ми каза нещо много успокояващо, от сорта на..."децата са по- силни, отколкото си мислим... и че могат да издържат" и това ме укроти донякъде, защото си права. Обаче за свое успокоение, разхлабих малко и възела  Wink Защото няма кой да го направи, ако не ние. Давам го по- "лежерно", не говорим непрекъснато за учене и бъдеще, както правихме в началото, когато се нахъсвахме...не допускам провал в думите си, но показвам с всички средства, че тя е моето дете и аз я обичам каквато е...с или без Иванови, с или без езикови гимназии, с или без всички побърквации. Само че, усилията от нейна страна трябва да бъдат истински, както и вярата, защото иначе няма успех. Това е, децата дават много от себе си и това е достатъчно. Не смятам, че каузата  заслужава максимума от силите им.

# 13
  • Мнения: 2 992
Пълна обърквация е в мойта глава. Детето си е нормално.
Вчера му разказах за АК, колко е хубаво и т.н, и че искам само да пробва, защото той не виждал смисъл, ако няма да учи там...
От това ме е страх, че уж опит само, ама ако стане... съвсем ще се побъркам. ooooh!
Иначе от СМГ и НПМГ напоследък клоним към НПМГ.
Ако правилно съм разбрала за АК:
1. Януари има някакво събеседване, или родителска, което не е задължително?
2. Записване само с бележник, успех мин.5.00 до 23.02.08?
3. Изпитът е тест, който обхваща всички предмети, не само БЕЛ и математика, и есе?
4. Подготовката си е съвсем индивидуална и курсовете не биха помогнали особено, ако в главата няма никой?
И тъй като времето си лети.... ще съм благодарна на някаква информация, поне да не изтървем изпита.
И нашите цели са височки. Макар да не се занимавам с него, и да нямам представа много какво учи. Той ми е от "меката глина", .... Толкова пъти ме е карал да се гордея, страхотно дете е. Просто искам да му дам добър старт, а самата не съм наясно....
Извинете  Hug


Камъче,
На старницата на АК има подробна информация с какви документи се записва детето за изпит /не ги помня/, самият изпит ще бъде на 23.03.2008г.
Тестът е от четири части. Три , от които са си математика / интуитивна, логическа и каквато искате я наречете/. Задачи, които той със сигурност решава щом се готви за СМГ. Четвъртата част е по подаден от тях текст да отговори на въпроси, касаещи текста /отговорите на тези въпроси се съдържат в текста/. Уловката е , че трябва да го направи за кратко време. И накрая есе от 1 страница минимум обем за време от 30 мин.
Няма въпроси, касаещи история, химия или физика или т.н.

# 14
  • Мнения: 2 992
Гледам Рос, още не е спокойна. Миличка, основателни са ето тези ти мисли :

Всъшност се усещам, че не толкова се притеснявам за резултата й от изпитите, защото оценявам канския тру, който полага. Повече ми е свито да не избие на някъде това силно натоварване, та тя нищо друго почти не прави. Както и ако не получи удовлетворение за положения труд, това да не я разочарова за в бъдеще.

По едно време и аз бях подпалила с тези червеи в главата и ти тогава ми каза нещо много успокояващо, от сорта на..."децата са по- силни, отколкото си мислим... и че могат да издържат" и това ме укроти донякъде, защото си права. Обаче за свое успокоение, разхлабих малко и възела  Wink Защото няма кой да го направи, ако не ние. Давам го по- "лежерно", не говорим непрекъснато за учене и бъдеще, както правихме в началото, когато се нахъсвахме...не допускам провал в думите си, но показвам с всички средства, че тя е моето дете и аз я обичам каквато е...с или без Иванови, с или без езикови гимназии, с или без всички побърквации. Само че, усилията от нейна страна трябва да бъдат истински, както и вярата, защото иначе няма успех. Това е, децата дават много от себе си и това е достатъчно. Не смятам, че каузата  заслужава максимума от силите им.
Аз не искам от нея повече усилия. Вярвам в нея и я обожавам и тя го знае. Знае, че какъвто и да е резулатът като физически резултат от изпитите, аз ценя настоящия й труд и няма да вярвам по-малко в нея. Но отвътре ме човърка тази нейна силна амбиция и увереността, която аз й вдъхнах, че ако даде максимума от себе си ще успее ... и тя го дава..., а ако накрая излезе , че съм я излъгала. Какво ще стане с вътрешния й мир, това не ми дава мира

Общи условия

Активация на акаунт