КАНДИДАТСТВАНЕ СЛЕД 7 КЛАС II

  • 64 172
  • 369
  •   1
Отговори
# 120
Здравейте.От Бургас съм, седми клас, ПМГ.Ще правим класна по български език и литература.Ще се състои от 50 въпроса по бълг. ез. и л-ра(Маминото детенце,На прощаване и Първа глава от Немили-недраги) и един трансформиращ преразказ на една от темите:
Иван Вазов- "Урок"
Иван Вазов-"Шибил"
Елин Пелин- "Печена тиква"
Елин Пелин-"Сиромашка радост"
Елин Пелин-"Любов"(Този, който се разказва за Ивка)
Йордан Йовков-"Серафим"
Ако може да ми дадете или да ми кажете от къде да намеря нещо което може да ми помогне.Мерси предварително

# 121
  • Мнения: 1 210
Аз само да кажа Честита Коледа!
Здраве за всички, успехи, много любов и топлина!
След празниците отново съм тук! (че къде ли да съм?)
Камъче, не се шашкай, не е късно за нищо, ще успеете!
Целувки на всички!

# 122
[
Здравейте.От Бургас съм, седми клас, ПМГ.Ще правим класна по български език и литература.Ще се състои от 50 въпроса по бълг. ез. и л-ра(Маминото детенце,На прощаване и Първа глава от Немили-недраги) и един трансформиращ преразказ на една от темите:
Иван Вазов- "Урок"
Иван Вазов-"Шибил"
Елин Пелин- "Печена тиква"
Елин Пелин-"Сиромашка радост"
Елин Пелин-"Любов"(Този, който се разказва за Ивка)
Йордан Йовков-"Серафим"
Ако може да ми дадете или да ми кажете от къде да намеря нещо което може да ми помогне.Мерси предварително
http://bulgarskiezik.pomagalo.com/

# 123
  • Мнения: 118
Не се държи изпит по БЕЛ!!!
Не,не е така.Кандидатства се и с БЕЛ.Цари голяма заблуда из родителите и децата.Ето ви условията:

РЕД И УСЛОВИЯ
ЗА ПРИЕМ НА УЧЕНИЦИ В НПМГ “АКАД. Л. ЧАКАЛОВ”
през учебната 2007/2008 год.

I. УСЛОВИЯ ЗА КАНДИДАТСТВАНЕ. ПОДАВАНЕ НА ДОКУМЕНТИ ЗА КАНДИДАТСТВАНЕ
1. В гимназията могат да кандидатстват ученици от цялата страна, завършили седми клас през учебната 2006/2007 год.
2. Подаването на документи се извършва в сградата на гимназията от 26 до 29 юни от 8 до 17 ч.
3. В гимназията се кандидатства с незаверено ксерокопие  на свидетелството за завършен 7. клас.
4. В комисията, приемаща документи, ще има списъци на първенците от олимпиадите за гр. София, от състезанието на в. “Рики – Кандидатгимназист”, от изпита в 107. ОУ и от националното състезание по география. Първенците от областните кръгове на олимпиадите от други населени места трябва да представят документ от съответния Регионален инспекторат по образование, в който да бъдат отразени получените точки, а не оценки.
5. При подаване на документите в НПМГ се заплаща такса за всеки изпит, който ще полага кандидатът в гимназията.
6. При подаване на документи в НПМГ, кандидатът предоставя и входящия си номер, получен при подаване на документи за явяване на изпити по Наредба № 11 ОТ 28.03.2005 Г. за приемане на ученици в държавни и общински училища.
7. Кандидатите предоставят служебна бележка с отразени резултати от националните изпити по български език и математика, проведени съгласно Наредба № 11 от 28.03.2005г. за приемане на ученици в държавни и общински училища. Служебната бележка трябва да бъде представена в гимназията от 3 до 7 юли от 14 до 17 часа и най-късно на 9 юли от 9 до 13 часа.

II. ПРИЕМНИ ИЗПИТИ
1. Всички кандидати се явяват на националните изпити по:
– БЪЛГАРСКИ ЕЗИК И ЛИТЕРАТУРА – на 19.06.2007 г.
– МАТЕМАТИКА – на 25 юни 2007 г.

Документи и такси за полагане на тези приемни изпити се подават по общия ред.
2. За всички профили се полага в гимназията трети изпит по профилиращ предмет:

Профил   Изпит по:   Дата на изпита   Балообразуващ
предмет
Биология и
биотехнологии   Биология     3 юли 2007 г   Биология
Науки за земята   География    4 юли 2007 г.   География
Физика   Физика   5 юли 2007 г.   Физика
Химия   Химия   6 юли 2007 г.      Химия
Математика и информатика   Математика   7 юли 2007 г.   Математика
– Всички изпити по профилиращите предмети са с продължителност 4  астрономически часа.
– Изпитите по профилиращи предмети (без математика) се провеждат по конспекти, утвърдени от съответните факултети на Софийския университет. Конспекти могат да се получат в гимназията.
3. Всички изпити са писмени и анонимни.
4. Оценките на всички изпити са окончателни и не подлежат на преразглеждане.
5. От 15 април до 10 юни се провежда конкурс по математика съвместно с в. “Рики – Кандидатгимназист”. Условията на конкурса и задачите се публикуват във в. “Рики – Кандидатгимназист” и в гимназията.
– Конкурсът е в два тура – задочен и очен. Очният кръг ще се проведе на 10 юни.
– Оценките от конкурса, не по-малки от 80 точки, се признават за оценки от втория изпит по математика.
– От 1 до 15 юни ще се проведе изпит от комисия, определена от НПМГ, с учениците завършващи  7. клас в паралелката на 107. ОУ към НПМГ.  Оценките от изпита,  не по-малки от 80 точки, се признават за оценки от втория изпит по математика.
6. На първенците от последния кръг за 7. клас на олимпиадите по математика, информатика, физика, химия и биология и националното състезание по география ще бъдат определени точки, които се признават за изпита по профилиращия предмет. Точките, които се признават, ще бъдат обявени на 4 юни. 
7. Кандидатите с признати точки от олимпиадите, от състезанието “Рики – Кандидатгимназист” и от изпита в 107. ОУ могат да се явят и на изпита по профилиращия предмет. При класирането се взема предвид най-високата получена оценка.
8. Резултатите от всички изпити по профилиращите предмети се обявяват едновременно. Сведения за резултатите от изпитите не се дават по телефона.
9. Всички изпити започват в 8 часа. Кандидатите трябва да бъдат на определените места най-късно в 7 ч и 30 мин и да носят ученическа лична карта и квитанцията, издадена им при подаване на документите.

III. КЛАСИРАНЕ И ЗАПИСВАНЕ
1. В гимназията се приемат: в профил  Математика и информатика – 52 ученици, в профил Физика –  26 ученици,   в профил Химия и технологии  се приемат  52 ученици, в профил Биология и биотехнологии – 52 ученици, в профил Науки за земята – 26 ученици.
2. Класирането на кандидатите се извършва по бал, равен на x+2y+4z  , където
– x  е оценката от Националния изпит по български език и литература
– y  е оценката от Националния изпит по математика
– z  е оценката от профилиращия изпит.

Забележка: Всички резултати от изпити и състезания предварително са преобразувани в оценки по шестобалната система.
3. Кандидати, получили оценка, по-ниска от Среден 3, на някой от балоопределящите изпити НЯМАТ право да участват в класирането.
4. Учениците, приети в няколко специалности, се класират само в най-желаната специалност  (специалността с най-малък номер в молбата за кандидатстване).
5. Във второто и третото класиране, участват само кандидати, които не са били класирани в предишните класирания в съответната специалност или в специалност с по-малък номер в молбата за кандидатстване.
– приетите в някоя специалност, но не записали се кандидати, отпадат за следващото (второ или трето) класиране в нея и във всяка друга специалност с номер по-голям в молбата за кандидатстване.
– ученици, класирани в някоя специалност, участват в класирането в специалности с по-малък номер, независимо от това дали са се записали или не. Записани ученици, приети в специалност с по-малък номер, се преместват служебно от специалността, в която са записани.
6. В последното – четвърто класиране, участват само кандидати, които са подали молба за участие.
– Молби могат да подават всички кандидати, включително и тези, които са били класирани, но не са се записали.
–  Ако в някоя специалност  няма  кандидати, издържали профилиращия изпит, за нея могат да подават молби кандидати и от други специалности. Те ще участват в класирането с най-високия си бал.
7. Записването се извършва с оригинално свидетелство за завършен 7. клас.
9. Записването след всички класирания става само в работни дни.
10.При деклариране на неверни данни кандидатът се отстранява от класирането.

                                                                                              Директор:
                                                                                                          (П. Недевски)                                        

Последна редакция: пт, 28 дек 2007, 16:54 от момиченце

# 124
  • Мнения: 3 740

Я виж ти! Това е нещо ново!
Благодаря ти, че разсея една заблуда!

Можеш ли да дадеш линк към източника на информация?

Последна редакция: пт, 28 дек 2007, 17:13 от Кабо Алма

# 125
  • Мнения: 118

Я виж ти! Това е нещо ново!
Благодаря ти, че разсея една заблуда!

Можеш ли да дадеш линк към източника на информация?
От сайта на училището е информацията. http://new.npmg.org/

# 126
  • Мнения: 3 197
Мдааааа... разгледах подробно сайта на гимназията, това е нещо ново - от миналата година.
Когато голямата кандидатства през 2006 го нямаше - със сигурност.
Тя изкара олимпиадите по биология и химия и понеже не можа да реши, не подадохме документи и не кандидатства изобщо в НПМГ.
Но пък аз преди изпитите ходих за информация в гимназията - не само, че не зачитаха, ами и с пренебрежение се отнасяха към националните изпити по БЕЛ и математика. Зачитаха си само техните (с основание според мен).
Малкото сега изобщо не ще и да чуе за тази възможност. Щяла да ходи на олимпиади, ама за идеята.
Е, успех на кандидатстващите в НПМГ! Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 127
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Много странно-обърнахте ли внимание-хем пише че наредбата е за тази учебна година ,а пък от друга страна датите за явяване на изпити са за 2007г...

# 128
  • Мнения: 3 197
Няма грешка - изпитите сa през 2007 г. и са за учебната 2007/2008 уч. година.
                         
                       

# 129
  • Мнения: 118
Мдааааа... разгледах подробно сайта на гимназията, това е нещо ново - от миналата година.
Когато голямата кандидатства през 2006 го нямаше - със сигурност.
Тя изкара олимпиадите по биология и химия и понеже не можа да реши, не подадохме документи и не кандидатства изобщо в НПМГ.
Но пък аз преди изпитите ходих за информация в гимназията - не само, че не зачитаха, ами и с пренебрежение се отнасяха към националните изпити по БЕЛ и математика. Зачитаха си само техните (с основание според мен).
Малкото сега изобщо не ще и да чуе за тази възможност. Щяла да ходи на олимпиади, ама за идеята.
Е, успех на кандидатстващите в НПМГ! Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Значи малкото ти дете разчита само на олимпиадите, така ли?Не се ли е ориентирало вече с какво иска да се занимава в бъдеще?А голямото ти дете сега къде учи?Не искам да ставам нахална,просто ми е интересно. Thinking

# 130
  • Мнения: 3 197
Не четеш внимателно, момиченце! Simple Smile
Казах, че малката не иска дори теоретично да учи в НПМГ, но това не й пречи да иска да даде най-доброто от себе си на олимпиадите.
Докато голямата можеше и искаше да учи там, но не можа да реши какво точно иска, а аз не я поощрих (имам си съображения). И след като минаха изпитите по БЕЛ и математика, просто не подадохме документи в НПМГ, защото тя знаеше, че се е представила отлично и не й беше нужна още една възможност. Сега учи в 1 АЕГ.
Иначе малката се готви по БЕЛ и математика за националните изпити и естествено, че ще кандидатства.

# 131
  • Мнения: 118
Ясно,разбрах вече. Wink Аз твърдо съм се ориентирала към НПМГ с биология.Моите учители и родители,казват,че щом искам да се занимавам с биология там ще е най-доброто място за мен.Още от сега се готвя за олимпиадата.Госпожата каза,че първи кръг(училищния) ще е февруари или март.Само да попитам някой знае ли от къде мога да си тегля филмчетата на National Geographic,има много интересни неща.

# 132
  • Мнения: 4 447
Много странно-обърнахте ли внимание-хем пише че наредбата е за тази учебна година ,а пък от друга страна датите за явяване на изпити са за 2007г...
Няма грешка - изпитите сa през 2007 г. и са за учебната 2007/2008 уч. година.
Така е.  Peace
Още не са побликувани изискванията за кандидатстване през тази година. Поне до оня ден, когато "на бегом" се вмъкнах в сайта им. Но не мисля, че ще има някакви съществени разлики.
Дори да не се кандидатства с изпит и по БЕЛ, ние ще си продължим уроците по БЕЛ, защото ще се пробва и другаде.
Май ние сме най-неориентирани, и все си меним желанията.
Аз обаче, много вярвам на мойто момче. Въпреки, че когато има някакъв изпит все нещо пропуска.  ooooh!

# 133
  • Мнения: 3 197
                           




ДА Е ЗДРАВА, СПОРНА И ЩАСТЛИВА!

# 134
  • Мнения: 4 447
Честита Новата 2008 година!
Бъдете здрави и силни!
Бъдете щастливи и влюбени!
Успехи във всичко!

Общи условия

Активация на акаунт