Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 4 дек. 2007, 16:08 ч.

хомеопатия + зиртек?

• 3 791
  • 4
  •   1
Отговори
  • Варна - Бургас
От няколко дни кашляме много, хомеопатичката ни предписа лечение, а джипи -то ни препоръча да пием и зиртек. Понеже от скоро се лекуваме с хомеопатия, се чудя дали двете неща са съвместими.

# 1
  • високо
по принцип не са съвместими. Зиртек е антихистаминов препарат - действието му е да подтиска реакцията на организма. но най-добре говори с хомеопата ви за това - той/тя знае най-добре състоянието на детето.

# 2
  • София и Морето от време на време
eki111, преди около 18-19м (май 2006) водих малкия ми син при проф. Иван Тодоров от ИСУЛ. Той изказа мнение, че детето ми е алергично и педиатърката също искаше да почнем Зиртек - най-доброто. На мен обаче не ми хареса идеята с антихистамин да подтискам алергия и се обърнах към хомеопатията за лечение. Резултата, след това време е, че детето почти спря да боледува, а когато това се случи е много по-леко и по-бързо минават нещата. Спряха и бронхиалните спазми, които ги бяхме навървили 3 доказани и поне 2 започващи и пресичени - изобщо - красота... Преди боледуваше всеки месец (от 2м до 1г1м) и пиеше АБ, след това около година - пак всеки месец, но леко и без АБ, а от юли 2007 - не е бил болен (като преди това април и юли - 2 спазъма). От 10-13 дни има сополи и днес нещо се е подрискал в ДГ и ще се обаждаме на хомеопатичката след малко.

Иначе педиатрите при всяка кашлица май дават и разни антиалергични сиропи, капки и т.н, с допускането, че може и да има алергична компонента в кашлицата. Поне такива са ми впечатленията и от нашата и от разговори с други майки.

# 3
Тина и ние бяхме на същото положение.От май до август всеки месец ми правеше спазъм.Бях пред дилема-помпичка или хомеопатия.Заложих на второто и слава богу от август до сега едно лекарство не сме изпили.Изключвам хомеопатичните.Наскоро ми направи херпангина и хомеопатката каза,че измъкнем ли я сега от това състояние без да направи спазъм сме се излекували.Успяхме и силно се надявам да не прибягваме отново до противоалергични капки и използването на помпичка.Вие откога сте на хомеопатично лечение и след колко време усети ефекта?В самото начало на хомеопатичното лечение ми направи спазъм,който излекувахме само с хомеопатия.На алерголожката хич не и се вярваше,но аз устисках и успяхме.

# 4
  • София и Морето от време на време
Тина и ние бяхме на същото положение.От май до август всеки месец ми правеше спазъм.Бях пред дилема-помпичка или хомеопатия.Заложих на второто и слава богу от август до сега едно лекарство не сме изпили.Изключвам хомеопатичните.Наскоро ми направи херпангина и хомеопатката каза,че измъкнем ли я сега от това състояние без да направи спазъм сме се излекували.Успяхме и силно се надявам да не прибягваме отново до противоалергични капки и използването на помпичка.Вие откога сте на хомеопатично лечение и след колко време усети ефекта?В самото начало на хомеопатичното лечение ми направи спазъм,който излекувахме само с хомеопатия.На алерголожката хич не и се вярваше,но аз устисках и успяхме.

На хомеопатия е от юни 2006. До юли 2007 си боледуваше пак на около 35 дни, но много леко минаваха болестите разни. Преди това за 11м изпи 6 АБ и докато се изчисти от алопатичното лечение явно отне  тези 13м. Сега от 1м влачи някакви сополи и за мен е направо някакво чудо, че още не се е разболял сериозно - преди след 4-5-6 дни сополи и ставаше лошо - АБ, възпалени уши - много пъти, бронхиалните спазми ... Сега само си бършем сополите, ходи си на ясла и така си вървят дните. Подхващам го от утре наново с лечение, че 9 дни бяхме извън София и имах по цял ден работа и майка ми го гледаше, а тя не обича да го лекува и го оставих така, като ако се влошеше щях да почвам лечение, но устиска без да се разболее, за разлика от мен  hahaha Joy - така ме тръшна синузита, че 24ч главоболие ... идеше ми да си пробия черепа, доде тръгна пустата му гной да излиза през носа.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт