Има ли мами от гр.Варна раждали в Окръжна с таткото?

  • 979
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте мами! В момента си бременея и започвам да се чудя каде ще е най-удачно да родя във Варна. Доста прочетох, но вместо някакви конкретни отзиви в повечето случаи намирам само нападки и хули срещу различните лекари. В крайна сметка май клоня към ОБ особенно след като разбрах, че може и таткото да присъства. Та ще се радвам да споделите ако вече ви се е случвало. Няма да откажа и по-подробна и актуална информация за Родилното в ОБ и лекарите там, защото мовечето дискуси по темата са най-рано от мин. година.

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 148
За лекарите в ОБ мога да кажа само хубави неща, с изключение на Свраков, а сестрите са - нямам думи - мното внимателни и мили. Не съм много доволна единствено от педиатърките, нищо не обясняват, като ги питаш нещо, се зъбят, и директно си казват какво да им донесе таткото за почерпка.
Това, че таткото може да присъства, от теб го чувам- на естествено раждане или операция?

# 2
  • Мнения: 30
Благодаря ти за включването! Иначе става въпрос за естествено раждане, стига да не се усложни нещо накрая. Но ако се наложи операция аз лично не бих искала таткото да е с мен. До сега никой не ми еписал по жъпроса с присъствиято на таткото в родилна зала. Явно във Варнаняма много такива скучаи. Но за мен така или иначе още е рано, просто набирам инфо от мамите с опит. А съм си намислила така или иначе Януари вече да съм наясно с болниците и евентуално доктор който да изражда. Благодаря още веднъж! Ако се сетиш нещо друго или чуеш от някой, ще се радвам да ми пишеш!

# 3
  • Мнения: 148
Наистина не ми е ясно как ще присъства таткото на естествено раждане. То вътре е една лудница - 2-3 родилки в предродилната зала /там, където до последно изтърпяваш контракциите/, а в родилната зала /тама, където се напъваш и раждаш/ са две магарета. Предродилна и родилна май не си спомням да имаха някакво разделяне. Ти представяш ли си картинката - 3-4 разкекерчени охкащи и викащи родилки и изскочил отнякъде един мъж, не че на някой ще му направи впечатление, но ми се струва, че за него би било притеснително.
А може да са направили и някаква самостоятелта зала за раждане, отделена, не знам.
Общо взето, не искам да те плаша, но ситуацията е много стресова и не зная как ще му се отрази, да не стане така да се чудят докторите на кого първо да обръщат внимание - на теб и на бебчо, или на него.
Не се засягай, нали знаеш, че мъжете са малко кекльовци. smile3547 preggo
За кога ти е термина

# 4
  • Мнения: 30
Не се притеснявай, даже ме разсмя  Laughing Аз му казах същото по повод лудницата в родилно! Иначе ме определят м/у 9 и 17.03. Честно казано аз бих се радвала той да е с мен, но явно за сега във Варна това е възможно само на частно МД или ВИП-а. Както казах имам още време ще разпитам, но ако трябва да плащам допълнително - няма да стане. Все пак той е направил детето нормално е да иска да е с мен на появяването му на бял свят. Но така мислим ние с него. Знам че много майки не са съгласни. Е това за сега. Когато разбера нещо повече пак ще пиша, че ако някой се интересува да има инфо! Wink

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 231
Сигурно си пускала и търсачката, ето една тема по въпроса, макар че е от м.май: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=189515.0
Аз съм се разписала в тази тема, на моя приятелка мъжът й е присъствал. Предполагам че е въпрос на късмет, защото може и сама да раждаш, но може и да има и други жени.
Не е задължително да му стане лошо на мъжът ти, в крайна сметка неговото присъствие се изразява в подкрепа на майката, окуражаване, а не асистиране на акушерката  Grinning
Успех!

# 6
  • Мнения: 695
titilina, записвам се да следя темичката ти, аз също ще раждам в ОкрБ през март (терминът ми е 21.03). Намерила съм една история в нета, според която таткото е присъствал: http://papermovie.com/cats/bg/konkurs/11.html
От друго място обаче не съм чувала или чела това да е възможно. Доколкото знам, едва от скоро в болницата има т.нар. вип стая (само една), в която си сама и се ползва срещу заплащане, но тя е за след раждането. Мисля че няма самостоятелна родилна зала. Аз може и да попитам др. Скочев, при когото ще раждам, макар че не съм убедена, че искам да подлагам таткото на стреса. В чужбина където присъствието на бащата е нещо нормално самите акушери и лекари се грижат за това той да е съпричастен към събитието, но тук имам чувството, че и да присъства ще го накарат са се чувства най-малкото излишен, а защо не и в тежест или ужасен и отвратен... Но може би пък когато се появява следващото ни детенце нещата ще са по-различни.
Пиши ми ако имаш нова информация, а аз ако разбера нещо ще кажа.

# 7
  • Мнения: 30
Здравейте отново! yoanna благодаря ти за разказчето! Много беше мило даже се разплаках  Blush Да ти кажа аз взех да се обърквам нещо. Много искам мъжът ми да е с мен, но от друга страна не съм сигурна дали искам да му причиня това да стане свидетел на грозните картинки в родилното и страднието и болката които ще изпитам / и то не само аз/. Може би наистина момента ще покаже! Вчера най-накрая отидох да ОБ за инфо по въпроса. Преди това бях звъняла, но ми казаха че мога да отида и да питам за каквото ме интересува, когато ми е удобно. В карайна сметка един от д-рите на смяна д-р Папазов ми каза че имат такива случаи даже мин седмица двама татковци били на раждането, но ми препоръча да разубедя моя по причините поради които и аз по-горе написах. Каза че после мъжете трудно се адаптирали отново към жена си като жена  newsm78. Другото което ме притеснява и го казах на д-ра е че азко мъжът ми е с мен искам това да е така през цялото време, а не само наизгонването на плода. Все пак аз имам нужда от подкрепата му в този момент, а не да бъде свидетел на събитието и той отговори че зависи от начина по-който се развият нещата. Останах с впечатление че е възможно. Както и да е yoanna и на мен като термин ми се води дата 21.03 , но според видеозона излиза по-рано, което мен лично ме съмнява. Аз да ти кажа очаквам малката около19ти. Желая на теб и на всички бъдещи мамчета леко и безпроблемно раждане и красиви и здрави бебоци!

# 8
  • Мнения: 695
Да, хубаво си е разказчето:)
Значи излиза, че таткото може да присъства, радвам се, че и при нас започват да стават нещата наистина модерни. За моя мъж аз май  по-скоро да си мисля, че не е добре за него да присъства, той не е от най-издържливите на страшни гледки... Но самият той настоява да разбера как стоят нещата, сладък е, иска му се да не излезе страхлив или незаинтересован. А и негови роднини мъже (не от България) присъстват на ражданията на децата си, може би и с тях се сравнява. Това за адаптацията не ми се вярва, моят мъж сега в какви ли не неудобни ситуации ме вижда, приличам на слонче, пуфтя напред назад, боли ме тук, боли ме там, но той пак си ме харесва:) Пък и предполагам зависи от лекаря какво точно ще му позволят да види, знам ли... Моя приятелка лекар каза, че тя не би искала мъжът и да присъства когато тя ражда, според нея не е красива сценка... Но всъщност май се отклоних от темата, това всяка ще си го реши с половинката:) Хубавото е, че имаме избор, винаги съм била за това.
Във всеки случай аз ще говоря и със Скочев и може пък да направим смела стъпка.
А titilina ти как си определи, че ще родиш на 19ти, много ми е интересно? Моето бебче е ниско разположено, което значи че може и по-раничко да се роди, но пък от друга страна по размери е с няколко дена назад, т.е. възможно е и точно обратното... Има интрига:)
Чао ви засега, благодаря много за инфото, а ако разбера нещо ново ще се включа.

Общи условия

Активация на акаунт