Да спра ли по-голямото дете от градина като се роди бебо?

  • 2 755
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 089
че защо да го спираш?
иска-не-иска - детската си е ритуал и ежедневие за него - също както уилището за по-големите.
петра беше на година и 5 месеца, когато беше метната на ясла. след 3 седмици родих /между другото и двете раждания са със секцио  Wink/. и това беше най-разумното нещо, което съм правила във връзка с възпитанието на дедето. по същото време в слата имаше варицела и карантината продължи 6-7 месеца. петричка така и не улепи варицелата. е, прихвана пневмонийка още на 4-тата седмица, но след нея в момента си расте здрави, щастливо и социално дете с особен афинитет към яслата, лелките и децата. от своя страна, пък, камбата не прихвана нито един  бацил до 6я си месец /явно има нещо вярно в твърдението, че е майката предава имунитет  Mr. Green/, но след това си е с почти перманентни сополи. но пък съм сигурна, че когато и той тръгне на ясла, няма да прихваща нищо ясленско, защото вече ще е изградил имунитет  Peace.

# 46
  • Мнения: 1 753
Majceto, Много си права, да ти кажа! Анна когато тръгна на ясла миналата година, София беше на 8 месеца. Цяла зима (от септември до май) и двете не спряха да боледуват, но пък тази година от септември до сега нямат нито едно отсъствие по болест. Имат сополи, малко прокашлят от време на време, но не е това боледуване от миналата година!  ooooh!

# 47
  • Мнения: 11
Здравей, Kalli!
Аз съм в същата ситуация като теб -  имам дете на 3г и 2м и съм бременна в 18 гс, с тази разлика,че не съм в дилема,
педиатърката / на която имам пълно доверие/ ме посъветва въобще да не я пускам на градина /за да не ме заразява и мен - аз от неплатения преминах веднага на болнични /. Противно на всички мнения,смятам,че на тази възраст детето има нужда от внимание,от много разяснения и тн.Правим всичко,каквото и в градината - изрязваме,лепим,
пее заедно с ВГ радио,редим пъзели,пластелен,водни бои,книжки,английски по малко и тн.Колкото до прословутото
СОЦИАЛИЗИРАНЕ,е ще стане на 4 и не виждам голяма загуба за 1 г.
 Моля само мамите да не ме нападат - аз също съм ЗА градината,но при нас така се случи,че я отлагаме за година....
 А на твоя въпрос - не можеш да го измислиш сега - решавай на момента!
 Успех е леко бременеене!

# 48
  • Мнения: 2 751
Yo2 , аз сега не съм го спирала от градина. Поне до сега не съм лепвала нищо от него, но то никога не се знае.
И вкъщи да стои, пак се случва да боледува, така че...  Peace

Засега съм категорична, че няма да го спирам, като се роди бебето, но наистина ще решавам на момента  Hug

# 49
  • София
  • Мнения: 1 044
При нас раждането на малката почти съвпадна с лятната ваканция на каката (тъкмо завършваше 1-ва група на градината). Изкарахме лятото заедно и не проявяваше никаква ревност. Есента тръгна на градина, но на 2-3 ден се разсополиви, след нея и бебето, което в последствие направи бронхит и стигнахме до болница. Този случай се повтори още веднъж и искам-не искам я спрях от градината за една учебна година. Изкарахме я здрави без нито един сопол, но иначе ми беше много трудно сама в къщи с двете - гледах ги сама, каката си имаше нейни си интереси, бебето си искаше грижите и т.н. Отделно на нея много и липсваха децата от градината.

На следващата година бебата беше на 1 г. 3 м. Реших, че повече не мога да лишавам голямото си дете от контакти. Каката тръгна на градина, но всички вируси, които носеше в къщи ги караше и дребната и тя беше почти нон-стоп болна цялата зима. Сега и тя тръгна на ясла и да чукна на дърво от септември месец сега и е първото боледуване за сезона.

Така, че за мен основния проблем е свързан с боледуването, ако бебето не ти боледува сериозно в резултат от контакта с по-голямото, няма проблеми да пускаш баткото на градина.

# 50
  • Мнения: 539
Ох това с болестите е кошмарно. Разбрах го сега след като малката пие два антибиотика един след друг в резултат на вирусите, които каката  и носи от детската.

# 51
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Кали, аз вече съм ти казвала, но да напиша и тук. В началото каката много се радваше на бебето. Но раждането почти съвпадна с тръгването й на градина. Едно, че адаптацията й там е много тежка, второ че се чувства както че ли прогонена от дома. Стана по-изнервена, по-дръпната, появи се и ревността от братчето. Много деликатна е ситуацията. Аз мислех, че ще минем без ревност, така гладко вървяха нещата. Затова може би е по-добре да си остане малко по-дълго голямото дете у дома, за да не се почувсва изгонено. Казвам го вече като препатила, преди бях на друго мнение. А че с две деца, особено ако няма кой да ти помага, е трудно, това е факт.

Общи условия

Активация на акаунт