Спешно имам нужда от съвет

  • 1 537
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 454
Много ви моля да ми помогнете. От вчера съм болна и тази сутрин ходих на лекар и ми даде да пия някакъв имуностимулатор, които се казва Ремантадин. Изрично я питах личната ми лекарка дали мога да кърмя, докато го пия и тя каза, че няма проблем. Когато прочетох листовката, обаче пишеше, че не се приема по време на кърмене. Другото, което ми каза ме притеснява още повече - докато съм болна и кърмя детето, с кърмата съм му предавала вируса. Вярно ли е това и какво да правя?

# 1
  • Мнения: 545
Ремантадина е антивирусен препарат,не ти препоръчвам да го пиеш!Доколкото зная,не е проблем да кърмиш,защото предаваш антитела с кърмата на бебето!

# 2
  • София
  • Мнения: 6 625
Виж в този сайт и го търси като rimantidine. Рисково ниво 1 (от 0 - най-ниско до 3 - най-високо).  А да кърмиш е най-доброто за детето, ти му предаваш антитела, така че не спирай.
http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp

# 3
  • Мнения: 423
За Ремантадина не мога да кажа нищо. От една страна много от нещата, които се пишат в листовките, са, за да се презастраховат производителите, от друга страна - лекарката ти може да не е добре информирана за противопоказания по време на кърмене. По-добре се допитай и до друг лекар.
Колкото до другото - не е вярно, продължавай да кърмиш спокойно. Ти вируса така или иначе го предаваш по въздушно-капков път, а с кърмата му предаваш полезни за него антитела.

# 4
  • Мнения: X
Мога най-горещо да ти препоръчам да се допиташ до д-р Масларски или съпругата му - д-р Масларска, невероятни хора и специалисти. На мен и двамата са ми давали консултация по телефона, когато бях в невъзможност да ги посетя лично.
Аз лично не бих пила нещо, на което пише, че е противопоказно за бременни и кърмачки.

# 5
  • Мнения: 454
Много ви благодаря за бързите отговори, за сега съм спряла лекарствата докато не разбера със сигурност дали са безопасни.

# 6
  • Мнения: 270
И аз бях болна и не пих нищо взех си само нещо за смучене за гърлото повече чайчета и се оправих.Не спрях кърменето и бебето си беше добре кърми и не се притеснявай. Peace

# 7
  • Мнения: X
Между другото, от началото на кърменето досега, на два пъти бях на антибиотично лечение заради цистит, плюс една вирусна настинка, при която всички вкъщи (без бебо) се изпонатръшкахме болни. Аз не спрях да кърмя дори и тогава, когато бях с 38 градуса температура и носът ми течеше като чешма. Пиех фервекс (който е всъщност парацетамол-разрешен препарат за кърмачки), чай и си пръсках в носа sterimar.
Никога обаче бебето не е разболя, явно кърмата го защитава. newsm78

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 250
Аз съм била болна от грип с 39 градуса температура, приемах само парацетамол, който изобщо не ми помогна, свалях високата т-ра с оцетени кърпи, но си кърмех през цялото време с една маска на устата и носа, че кашлях и имах сополи. Бебо не се разболя, макар , че никого другиго от къщата не подмина коварния вирус. А между другото докато кърмих - около 1,3 год бебо не се разболя нито веднъж.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 658
ами взимай осцилококцинум, той е хомеопатичен, безвреден и можеш и на детето да даваш, ако тръгне да се разболява.

# 10
  • Мнения: 421
И в край на сметка какво стана? И аз си взех такова,ам...май няма да го пия.Наистин пише,че е противопоказаен,ама тоя пуст грип  Sad Усещам,че се разболявам и не знам какво да направя

# 11
  • Мнения: 13 662
ами взимай осцилококцинум, той е хомеопатичен, безвреден и можеш и на детето да даваш, ако тръгне да се разболява.

Подкрепам
вземи по схема осцилококцинум, за хрема  коризалия , а за гърло, хомежин 9 - всички за хомеопатични.
Лошото е че осцилококцинума се взема ри първи признаци на грип, ако вече си болна е безполезен

# 12
  • Мнения: 8 242
Бях болна миналата седмица, 2 дни едвам гледах.. Гърло, нос, уши.. Всичко по реда си  Rolling Eyes
Пих парацетамол сутрин и вечер по 500мг. (една таблетка) + по 500мг. сутрин и вечер вит. Ц.. Нищо друго.. На 3тия ден бях като нова Simple Smile
Не съм спирала да кърмя.. А дребния точно като ми беше най-лошо, реши че трябва да е почти нон-стоп лепнат за циците  Crazy

Хомеопатични така с шепи не е пият.. Така или иначе в комбинация нямат никакъв ефект..

Виж и тук -> http://xedra.wordpress.com/2008/01/02/72/

Общи условия

Активация на акаунт