Скъсах си нервичките с тоя градски транспорт!...

  • 3 293
  • 62
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 056

Докараха ме дотам да се разплача тази сутрин...
Не издържам вече, всяка сутрин и вечер на отиване и прибиране от работа, просто се побърквам...
Като животни ставаме, оскотяли се натискаме и натъпкваме по автобуви, тролеи и трамваи - "Айде още малко! Айде още един! - като чуя и ми се повръща...
На това отгоре шофьорите се изживяват като богове някакви и няма ден в който да не чувам да крещят дърти мазни псувни, да не са надупили чалга или някое радио, което пращи и гъгне и по-скоро дразни, отколкото да доставя удоволствие...
Почти не ми се случва да чуя "Извинете!" от този, който ме е настъпил или сръчкал без да иска, пък за едно"Благодаря!"от бабето, дето й отстъпвам мястото си вече забравих какво е...
Как да отида на работа в добро настроение и кондиция като 45 мин(час понякога)ме мачкат, тъпчат, натискат, настъпват...Абеееееееее...
Още ми се плаче...
И това всеки ден...

Нямам книжка, нямам пари за кола и без това...

Има ли от вас някой който е така? Не очаквам в автобуса да съм като принцеса, но това тъпкане направо ме влудява...Ако аз съм на спирката и видя, че няма място, ми ще си изчакам следващия(дори да е след 20 мин), а няма да почна да блъскам и натискам хората да влизат още, макар, че и те висят с единия крак отвън...
Някои са направо животни!

Започнах да ходя на работа с 20 мин по-рано за да избегна трафика, но и това време започна да се запълва хора...Направо...не знам! За прибирането не ми се говори, когато графика вече е изместен и ту минават 4-5 еднакви автобуса един след друг, ту няма никакъв по половин-един час...

# 1
  • София
  • Мнения: 1 074
Разбирам те...
Не пия, не пуша, по заведения не ходя, затова пък пътувам с маршрутки или такси, не понасям градския транспорт.

# 2
  • Мнения: 581
 И по-зле ще става. Града ни е пренаселен, това е истината. Кошмарно е, независимо дали се возиш в градски транспорт или в кола. Задръстванията, простотията, мърсотията са навсякъде.
 На всичко отгоре транспорта става все по-нередовен и въобще е голямо приключение.
  Според мен най-добрия вариант е човек да работи близо до дома си, но за съжаление това не е възможно за всеки.
   

# 3
  • Мнения: 6 417
С маршрутките положението е същото, обаче шофьорите умират от кеф като видят как някой виси на вратата им.  fight

# 4
И на мен ми писна вече от тоя скапан градски транспорт. Не стига това, че е много не редовен, но и вътре смърди. Когато в осем сутринта ми замирише на вкиснато мога да не ям цял ден. Сега като се сетя ми се повдига.

# 5
  • софия
  • Мнения: 2 140
И на мене ми писна много вече.Излизам 1 час по-рано,защото автобуса,с който се предвижвам е като бяла лястовица.За него разписание не важи #Cussing out,особено вечер е истинско щастие,ако чакам само 20-30 мин. на спирката.А да не говорим,че е една от малкото линии с гадните,стари икаруси.Обгазяването е нищо в сравнение с това като се счупи сутрин рано,когато бързам за работа.Съответно не мога да се кача в следващия,защото бабките явно бързат повече от работещите. #Cussing out

# 6
  • Мнения: 1 335
Това е, защото "Софиянци" станаха много....
Пробвай варианта с маршрутно такси  Peace

# 7
  • софия
  • Мнения: 2 140
Аз примерно нямам удобна маршрутка до работата,а да сменям по две,за съжаление не мога да си позволя.

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
С трамвая и метрото е по- приятно

# 9
  • Мнения: X
Да, разбирам те, кошмара е пълен.

И преди, като бях бременна не са ми отстъпвали, но сега на прибиране ми се реве.
Не мога да се кача в автобуса, защото не мога да се тъпча с големия корем, ако все пак се кача, всички се обръщат на другата страна, сакън да не станат. Ако не седна, всеки ден се моля да не ме смачкат. Слизането е още по-зле - никой не ти прави място и се чудиш как да се процедиш измежду стискащите в смъртна хватка рейса. На спирката си викаш - ура! оживях! - да, ама не. За да стигнеш до тротоара трябва да пребориш и тълпата чакащи. Абе някакъв кошмар е просто.
И никой нищо не прави по въпроса.
С колите е същото - сутрин мъжът ми ме кара, да е жив и здрав Heart Eyes,  толкова много коли има, че чак свят да ти се завие!

И билетче ще ми искат..........да ми осигурят нормални условия за пътуване, пък тогава да ми бъркат в джоба!

# 10
  • София
  • Мнения: 10 323
Тази сутрин се опитвах да се придвижа повече от час и половина до педиатърката, с дъщеря ми бях. Изпросих си да ни закара чичо й, той съответно жестоко закъсня по неговата си работа...ние също. Върнахме се с такси, а той как ни одруса  #2gunfire Но не си й помислих да мъкна едногодишно дете в градския транспорт, особено в такова време. Като тръгне на детска градина какво ще баде, просто не знам. Разбирам те напълно, чувството на безсилие е отвратително.

С трамвая и метрото е по- приятно

Ми като няма такова чудо в нашия квартал?  Sad

# 11
  • Мнения: 6 992
Аз веднъж чаках 1 час и 10 мин Flutter
Няколко дни след това чаках само 20 минути, но за сметка на това, пътувах 1 ч и 10 мин разстояние от не повече от 3 км Crazy
Ужас. А най- се дразня, когато не те оставят да слезеш тия отвън, а се блъскат веднага да се качват. Кошмар. И днес в 7 часа!!!!! беше претъпкан автобусът.  ooooh!
И аз нямам книжка и не искам книжка, само аз липсвам в софийския трафик и да замърсявам въздуха. Crossing Arms
Искам обаче за тия пари да пътувам комфортно и бързо, пък Cry
Сикретгардън, нито до работата ми, нито до квартала има трамвай и метро. То едно метро...А маршрутките и аз не мога да си ги позволя. Все пак уж трябва и да ям. Карай , де, махам се от тоя квартал, надявам се да е по-добре там където ми се мести. Confused

http://bglog.net/BGLog/15880
Още нещо хем забавно, хем... Confused

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 13:31 от Еовин

# 12
  • Мнения: 1 063
Темата за градския транспорт е необятна....изпитвах същото като авторката, когато слизах от автобуса,ревеше ми се от настъпването, блъскането, обидите и вечните скандали докато един ден не открих/1998г./ чудото маршрутно такси и това беше моето спасение. Днес почти след 10 години ми настръхва косата и от тях....а алтернатива никаква...ще чакам метрото да достигне и до нас.

Еовин много точно попадение Peace,благодаря за което, посмях се от сърце с тъжната ни действителност Laughing

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 15:03 от Iva M.

# 13
  • Видин
  • Мнения: 168
Е аз вчера бях така. Чаках близо час тролей на Плиска в най-големия порой.След това до Руски паметник стигнах за има-няма час и половина #Cussing outВътре студ ,мачкат те ,кошмар .И след това пак обратно .За капак една кола мина и ме заля цялата с вода #2gunfireНямам намерение да изкарам книжка и да карам в София ,това е ад направо.А днес за капак ми казаха че ще сменяме офиса .Дорева ми се. Живея на Плиска ,а офиса в Красна Поляна  newsm45

# 14
  • София
  • Мнения: 1 252
Тук и да се оплаквате само съчувствие може да получите. СКГТ си имат сайт с форум и телефони, където можете да се оплачете на когото трябва, а дали ще се направи нещо по въпроса е Божа работа.
 
 Peace
 

Общи условия

Активация на акаунт