Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Може ли последния болничен за 135-те дни за бременност и раждане, който се издава от личния д-р  да е разделен на две ? т.е:
Педиатърката ми го е издала до края на тази година, а той трябва да е до 15 януари. Твърди че имали такава наредба? и издавала  болничните  до края на годината и след това издава следващ болничен за остатъка от дните от следващата година?

От счетоводството пък ми казват, че искат цял болничен за периода и не знаят как да процедират с болничен само за половината период.

Аз пък изобщо не знам как да процедирам и не знам вече къде да питам...

Всичките документи трябва да пратя в друг град/местоработата ми е там/ и да с а получени до края на седмицата.
Цитирай

Стара Загора

По добре се консултирай с НОИ. Че техните изисквания са Оле Мале................... ooooh!
Цитирай

В най-невинните детски очи и най-голямото мъжко сърце

за сефте чувам да се разделя болничен ooooh!
Ети ти пресен пример-моя болничен за последните дни от 135-те е до 04.01.2008 Peace
Отиди и кажи на личната да ти покаже де го пише това, аааааааааамаха  Crossing Arms
Цитирай

In da club

Отиди и и кажи на педито да ти издаде болничния като хората - това е абсурдно да ти разделя болничния. Наредба подобна не знам да има. Счетито не го иска така, най-вероятно защото знае че няма да и го приемат в НОИ.
Цитирай

Издава се изцяло. Какви са тези свободни съчинения.  newsm78
Цитирай

Sofia

Тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=239492.0 ще ти дадат компетентен отговор.
Цитирай

София

Консултирай се с НОИ, но да си кажа честно как може една счетоводителка да ти каже колко време да ти е болничният. Това е преценка на лекарят - педи в случая. Педи преценява. Пък ако искаш да се върнеш на работа от 01.01.2008г??? Счетоводителката не може да прави такива преценки. Ей, всеки си дава правомощия, каквито няма.
Цитирай

In da club

Консултирай се с НОИ, но да си кажа честно как може една счетоводителка да ти каже колко време да ти е болничният. Това е преценка на лекарят - педи в случая. Педи преценява. Пък ако искаш да се върнеш на работа от 01.01.2008г??? Счетоводителката не може да прави такива преценки. Ей, всеки си дава правомощия, каквито няма.

Е ако иска да се върне на работа - ясно, но аз разбирам че не иска. А тези болнични са много точно регламентирани как се издават и за колко дни, а не се издават по преценка на педито колко дни има нужда детето. Детето не е болно, а тези дни и принадлежат не като болничен, а като "Обезщетение за временна неработоспособност поради бременност и раждане". Има разлика  Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.