Висшето образование критерий ли е за интелигентност?

  • 6 016
  • 159
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 599
Като гледам правописа на тукашните висшисти, все че чудя как вървят цените на дипломите днес?  Thinking

# 16
  • Мнения: 14
Като гледам правописа на тукашните висшисти, все че чудя как вървят цените на дипломите днес?  Thinking
Аз съм завършила гимназия през 1990 г., а правопис учихме до четвърти или пети клас, от кога и във висшето се учи правопис?

# 17
  • Мнения: 677
Приема се, че там вече нямаш такива нужди.

# 18
  • Мнения: 25 599
По принцип правописът се учи за цял живот. Ако си ходил на училище, за да учиш, де, а не само да си присъствал. Като гледам как пишат някои хора тук (за жалост много малък процент), не им личи изобщо, че не са завършили филологии. Дали няма връзка с интелекта им?  newsm78

# 19
  • Мнения: 995
Дано не е, че иначе жалко за мен.

# 20
  • Мнения: 14
По принцип правописът се учи за цял живот. Ако си ходил на училище, за да учиш, де, а не само да си присъствал. Като гледам как пишат някои хора тук (за жалост много малък процент), не им личи изобщо, че не са завършили филологии. Дали няма връзка с интелекта им?  newsm78
Да разбирам ли, че правописа е критерий за интелигентност?

# 21
  • Мнения: 27 524
По принцип не, но НЕ-то е рядкост все пак. Образованието си е образование, опитът си е опит, интелигентността може да съществува и без тези двете, всичко е много относително, но колкото по-образован и интелигентен човек - толкова по-добре. Разликата се усеща, малко или много, но винаги.  Grinning

# 22
  • Мнения: 2 697
По принцип правописът се учи за цял живот. Ако си ходил на училище, за да учиш, де, а не само да си присъствал. Като гледам как пишат някои хора тук (за жалост много малък процент), не им личи изобщо, че не са завършили филологии. Дали няма връзка с интелекта им?  newsm78

Да разбирам ли, че правописа е критерий за интелигентност?

Правописът е част от общата култура на един човек и прави ужасно впечатление, когато дипломната работа на един амбициозен млад човек гъмжи от думички като "матерял" например. За пълния и краткия член няма смисъл да се пише изобщо. Трябва да се дава награда, когато някой успее да го напише правилно ooooh!

# 23
  • Мнения: 2 697
По принцип не, но НЕ-то е рядкост все пак. Образованието си е образование, опитът си е опит, интелигентността може да съществува и без тези двете, всичко е много относително, но колкото по-образован и интелигентен човек - толкова по-добре. Разликата се усеща, малко или много, но винаги.  Grinning


И още нещо: желанието да учиш, става дума да се развиваш наистина, т.е. имаш вътрешна мотивация да се развиваш, си е похвално, особено при народ като нашия, който обича да се движи в зоната на най-слабо съпротивление Peace

# 24
  • Мнения: 17 407

Да разбирам ли, че правописа е критерий за интелигентност?

РАзбира се, че е. Ти как мислиш?

# 25
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Тук в Холандия е наистина критерий. В България не съм чувствала толкова много разликата човек с диплома и човек без. Тук е осезаема. Ама и няма да видиш някой, който няма потенциал за висше образование да го завършва само, защото трябва да има диплома. Без потенциал, няма диплома. И никой не умира от този факт.

# 26
  • Мнения: 25 599
Да разбирам ли, че правописа е критерий за интелигентност?

Да, доколкото е свързано с желанието на човек да извлече максималното от образованието, което е имал възможност да получи.
Смущаващо е човек с престижна професия и висше образование да пише по-неграмотно от баба ми, бог да я прости, която бе учила само до 4-ти клас...
Ако нямаш достатъчно акъл в главата да овладееш елементарни правила на родния си език, как мога да ти имам доверие, че си овлядял и по-сложните науки, с които си вадиш хляба?  Thinking

# 27
  • Мнения: 14
. когато няма съдържание, на преден план излиза формата. Интересно, дали Айнщайн е бил изряден с правописа? И дали това намалява или увеличава ценността на написаното/измисленото от него?

# 28
  • Мнения: 14
Да разбирам ли, че правописа е критерий за интелигентност?

Да, доколкото е свързано с желанието на човек да извлече максималното от образованието, което е имал възможност да получи.
Смущаващо е човек с престижна професия и висше образование да пише по-неграмотно от баба ми, бог да я прости, която бе учила само до 4-ти клас...
Ако нямаш достатъчно акъл в главата да овладееш елементарни правила на родния си език, как мога да ти имам доверие, че си овлядял и по-сложните науки, с които си вадиш хляба?  Thinking

Значи българският език е елементарен, счетоводството е сложна наука? Евала.

# 29
  • Мнения: 677
Първо е езика, после счетоводството, искаше да каже жената. 20.000,00 и 2000000. Хвана ли разликата?
Една запетая и една точка, а колко хора могат да си заминат заради тва.

Общи условия

Активация на акаунт