Излишни бебешки вещи!

  • 10 791
  • 154
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 064
Неща да помогнем на бъдещите майки да избегнат купуването на излишни неща, с които е залят пазара. Ето няколко от мен:



дозатор за сухо мляко - ей това ме провокира за започна темата!

- шезлонги - столчето за кола или количката вършат същата работа, освен това се ползват много по-дълго време

тази везна струва 270 лв и единствената и функция е да задоволи любопитството на майката, която така и така ще заведе детето на консултация

Освен това - голяма част от бебешката козметика, стерилизатори, бебефони с камери, капачки за ръбове, и още и още...


Сигурно някой няма да е съгласен с моя списък, но пък вероятно ще има и какво да се добави!

# 1
  • Мнения: 753
от личен опит може да е индивидуално - но е факт имам чисто нови, не използвани:
 - кенгуру
 - използвах шишетата на Авент за хранене, но имам и чисто нови неизползвани на други фирми;
 - помпи за изцеждане - 2: една на Чико, и една на Нова - едната я дадох за ползване на приятелка, която вече е върна обратно;
 - биберони - различни видове - чисто нови - моето бебе така и не ги хареса;

моят съвет е към бъдещите мами да не правят като мен да се запасяват с разните му бебешки атрибути и да изчакат докато се появи бебето - например за моето бебе абсурдно нещо беше биберона и кенгуруто

# 2
  • Мнения: 1 931
За първото ми детенце стерилизатора ми свърши чудесна работа, но за второто с кърменето въобще не ми потрябва.
За мен тези обиколници са безполезни. И двамата не ги искаха, като им го сложих и рев голям.
Бебешките олекотени юрганчета и те не стават- толкова са тесни и в момента в който бебето почне да се обръща и си го брой за не завито.
То ако помисля повече още много неща ще излезнат, неща за които само взимат парите на родителите.

# 3
  • Мнения: 2 100
Ахм, има неща, с които не съм съгласна, например с шезлонга и стерилизатора  Peace
Засега нямам неизползвана вещ, тъй като не направих грешката да накупувам сума ти неща предварително  Simple Smile При всеки е индивидуално

# 4
  • Мнения: 1 586
За шезлонга съм съгласна - кошчето за кола върши същата работа!Лично аз съм използвала кутията дозатор за АМ и то особено през лятото когато бяхме непрекъснато на вън ми беше доста полезна - там си ми е дозирано млякото и отделно си носих термус с гореща вода и две три изварени шишета.Моят обаче беше на Чиполино и струваше около 3 лева.Аз също имам доста марки неизползвани шишета,които купих преди раждането, кенгуруто го използвах много малко. Peace

# 5
  • Мнения: 5 362
И аз нямам неизползвана вещ.
Всичко,което съм купила е било необходимо,практично и се е използвало.

# 6
  • Мнения: 4 447
 Thinking

Няма нужда от:

- шишетата и бибероните на Авент - пълен боклук.
- стерилизатор, за какво ти е след като той се ползва само 2-3 месеца макс и то през 10-ина дни?
- възглавница против обръщане
- Плоскост, която повдига матрака на леглото - става и с одеало

ще дописвам. за сега не се сещам за други непотребни вещи...
 
Да поясня, че от всичко изброено съм имала само шишетата на авент.

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
За шезлонга не съм съгласна Naughtyа коша за кола си е за в колата Peace

# 8
  • Мнения: 521
И аз съм пълна с какви ли не ненужни вещи когато ги купувах не мислех така но в последствие се оказаха ненужни като кенгуру немога да го нося с него скапва ми се кръста 2 колички, 2 столчета за кола добре че подарих едното сума ти шишета и биберони , залъгалки а за дрехи да не говорим имам за още едно бебе направо Simple Smile , подгревател за шишета,козметика също . багажи багажи колкото искаш и аз незнам какво съм си мислила като съм ги купувала но сега спокойно мога да изгледам още едно дете с всичките тези вещи Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 100
Искам да допълня за шезлонга. Ние нямаме кола и съответно нямаме столче за кола...Това първо, и второ-ако не е шезлонга досега да бях останала без ръце...и нерви  Peace

# 10
  • Мнения: 4 621
Всичко, което съм купувало сме го използвали много или малко Thinking
Има много неща, без които е можело да минем, но не бих ги определила като излишни Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 3 064
Thinking

Няма нужда от:

- шишетата и бибероните на Авент - пълен боклук.
- стерилизатор, за какво ти е след като той се ползва само 2-3 месеца макс и то през 10-ина дни?
- възглавница против обръщане
- Плоскост, която повдига матрака на леглото - става и с одеало



Съгласна съм! Тия възглавнички наистина са голяма дивотия.

Да уточня - не питам само какво сте имали излишно, а и какво смятате за излишно, дори да не сте го имали - т.е. разминало ви се е Wink

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Нямах нужда единствено от силиконовите зърна на Авент,а шишетата им също не струват.

# 13
  • Мнения: 28
Ами,не се сещам за нещо излишно,защото имах много мами около мен,който ми дадоха полезна информация.Но много съм ползвала шезлонг и кенгуру.Всеки си има различни предпочитания.А,сещам се за нещо неполезно-биберонът.

# 14
  • Мнения: 1 483
За шезлонга не съм съгласна Naughtyа коша за кола си е за в колата Peace

И аз не съм съгласна за шезлонга.Иначе аз кат се замисля,май нямам не използвана вещ. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт