Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 5 дек. 2007, 16:23 ч.
  • Преглеждания  506  Мнения  5  Онлайн  1
Отговори
  • ВАРНА
  • Мнения: 23
Искам да ми помогнете ако можете.Имам дъщеря на 1г и 10 мес и отново съм бременна. До този момент не съм се връщала на работа - изчаквах да минат 2 г и така да се върна.Сега обаче, когато отидох в службата и казах че съм бременна оттам ми казаха, че всъщност аз няма да мога да получя 90% от залатата ми ~500лв, тъй като няма да имам 6 мес работени.И тъй като при всички случаи държавата ще ме прекара по-добре да се върна още сега, че поне малко повече пари да взема през 9-те месеца.Имате ли някаква информация по този въпрос?

Реклама
# 1
  • в очите на двама мъже
  • Мнения: 1 367
Тук в този подфорум има една тема "Майчинството счетоводно".Задай там въпроса си,момичетата са много компетентни,ще ти отговорят веднага.Ще я намериш на първа страница.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 478
Влизаш в сайта на НОИ,Нормативни актове,Кодекс за социално осигуряване,Част1-ва,глава4-та,член49,точка2.Работодателя иска да те прекара,като мен,ама аз му цитирах чл.49,т.2 и нямах проблем!Успех!

# 3
  • В най-невинните детски очи и най-голямото мъжко сърце
  • Мнения: 2 099
Знам, че се отчита пак заплатата 6те месеца преди първото раждане. Ама тия работодатели много нахални бе  Crossing Arms

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 13 581
Влизаш в сайта на НОИ,Нормативни актове,Кодекс за социално осигуряване,Част1-ва,глава4-та,член49,точка2.Работодателя иска да те прекара,като мен,ама аз му цитирах чл.49,т.2 и нямах проблем!Успех!

Работодателят не плаща тези пари, изплащат се от НОИ. Но пък счетоводителите често са некомпетентни по тези въпроси. Питай в Майчинството - счетоводно. Ако са болнични без прекъсване се гледа последното отработено време, но в случай, че са прекъвнати с обезщетение за майчинство... не съм сигурна.

# 5
  • София
  • Мнения: 651
pchelichki , кога трябва да излезнеш в 45 дневен отпуск за новото раждане?

Ако е преди първото дете да навърши 2 години, базата за 90% се взима същата като за първото дете (т.е. на база осиг. доход преди да забременееш първия път). (В това съм убедена - 3 пъти четох закона)

Ако ли не, наистина по-добре се върни на работа (или помоли шефа ти формално да те върне и си плащай осигуровките ако имаш възможност за това), защото иначе за второто дете ще получаваш една минимална заплата ( сега е 220 лв.) на месец. Пиши ми на Лични ако имаш повече въпроси.

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт