алергичен ларингит?

  • 5 746
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 440
Здравейте, д-р Слънчева!
Дъщеря ми е на 2 години и 7 месеца и миналата седмица пак направи ларингит. Преди година и нещо педиатърка ми каза, че детето ми е с алергичен ларингит и когато усетя кашлица, промяна на гласа, да давам сиропи Ериус и Калциев гликонат. Имам няколко въпроса, които се надявам вие да можете да ми разясните, защото все повече се обърквам, като търся информация:
1. Дали наистина ларингита й е алергичен? Сегашната ни педиатърка каза, че не може да се твърди, и че е нещо смесено, вирусно-алергичен. От промяната на времето.
2. Ако е алергичен, какво трябва да избягвам да й давам - особено в дните с влошено състояние? Аз съм алергична към доста неща и затова ме е страх какво давам и на нея. Не давам мед, въпреки че го препоръчват за гърлото и кашлицата. Прочетох, че лайката също усилвала отока на гърлото и влошавала състоянието. Не й давам прясно изцеден сок или плод от цитруси, въпреки че тя ги обича много и с тях би си набавила много витамини. Онзи ден даже риба не исках да й дам да яде, въпреки че за първи път от няколко дни прояви интерес да яде. Какво от посочените неща мога да й давам или трябва да избягвам, когато е с наистина неприятна кашлица?
3. Като малка мен от ларингит са ме лекували със сладолед. Сега на детето не даваме нищо студено да яде или пие от страх да не почне да кашля или да не се влоши още повече. Какво значение има температурата на храната и течностите за гърлото й?
4. Освен тези два сиропа и давах и Мукоплант за отхрачване, по съвет на педиатърката. Въпросът ми с всичките тези сиропи е - по колко дни да давам всеки от сиропите? Този път давах 3 дни Калциев гликонат, 4 дни - Мукоплант и мисля да давам 7-10 дни Ериус.
Надявам се, да съм разяснила добре притесненията си и да получа вашите съвети как да реагирам в такива ситуации.

# 1
  • Мнения: 5 760
Ларингитът всъшност е възпаление на ларингса и гласните връзки( и за това спада гласа). Причината са различни вирусни инфекции, а не алергия.
Дава се противоалергичен сироп Ериус понеже той намалява отока на ларингса от инфекциозно естество. В тези случаи е добре да се правят и инхалации с бикарбонат за овлажняване и омекотяване на лигавицата. Калциевият глюконат всъшнос има ефекта на Ериуса.
Не е необходимо да спазвате специален режим на хранене.

Общи условия

Активация на акаунт