Придирчив клошар, или сами ли избираме какви да бъдем?

  • 2 051
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Не давам на клошари. И на просяци. Единствено се моля някой ден да ме принуди истинската НУЖДА да ровя по кофите.

# 16
  • UK
  • Мнения: 3 959
И аз не давам. Вчера дадох на едно цигане пред магазина едно от детските шоколадчета на Милка, онези малките. Мисля, че се зарадва.

# 17
  • Мнения: 5 877
Хм. Аз пък давам. Не всеки път, и не когато ми искат. До ресторант "Академия" има един клошар, май живее до "комина" на заведението. Не проси.
Тип "обикалящи ресторантите" не черпя. Но съм виждала послед зима в тролея дете с прокъсан чорап, обут върху джапанка. Също не просеше.
Какво ли е да спиш навън в София? С всичките бездомни кучета, с пияните грубияни посред нощ? Някои вечери градът е толкова сдухан и гаден, че ми се вижда непосилно да чакам градски транспорт; имам чувството, че светът ще се свърши, ако на момента не дойде такси. Какво е да си на открито цялата нощ? Ами ако си жена? Че и мъж да си.

# 18
  • Мнения: 27 524
И аз давам. Имам си една слабост - много възрастен старец, с две малки палета, клечи сутрин в 6 пред фурната на Иван Асен. Радва се и благодари за всяка кифла и хлебче, за всяка стотинка. Всяка сутрин е там и все така благодарен, тих и смирен. Горкият...  Cry

# 19
  • София
  • Мнения: 819
Откакто преди много години гледах филма "Циганско време"  не давам нищо. Naughty

# 20
  • Мнения: 6 417
Веднъж купих хамбургер на едно циганче, което мрънкаше, че е гладно. Изчака да си тръгна и веднага отиде да пита колко струва за да го продаде на някое друго.  Thinking Виждала съм клошари да ровят из кофите, а в тъмното да им светят джиесемите.  smile3506

# 21
  • Мнения: 803
Давам, но преценявам на кого. Най-вече давам на стари хора. Има един дядо, който ми пълни душата. Свири на кавал пред Съдебната палата. Много мъчно ми става всеки път като минавам покрай него и почти винаги му давам парички. А той всеки път ми благодари и ми става хем едно топло на сърцето, хем нещо ми се свива в гърлото...
На циганета не давам. Обяснили сте и сте дали примери по-нагоре защо.

# 22
  • Мнения: 2 386
Преди години работех в Минералсувенир и често развалях едрите пари на просячетата пред Руската църква, за да си прибират за себе си тайно от  ''шефа''.
Един ден, отивайки на работа, едното цигане ме гони по улицата и вика ''Како, дай някой лев..'' Обръщам се аз, то ме позна и вика: "О, ти ли си.. не ща от тебе''. Shocked Питах го защо, а то вика - ''ааа, како, аз изкарвам повече пари от вас, бе''! Crazy Crazy
Това е вместо отговор.. Confused

# 23
  • София
  • Мнения: 15 453
Вчера на пазара едно момченце към 10 годишно ми поиска пари ,че било гладно.Дадох му всичко от джоба, имаше и няколко левчета.Но като го загледах после забелязах,че беше много хубаво и добре облечено с чисти и нови дрешки.Сега си мисля дали не си събираше пари за пиратки, защото всички дечурлига за пиратки питаха по сергиите с украси за елхи.В момента ме гризе съвеста дали не направих беля, като му дадох пари.

# 24
  • Мнения: 243
Понякога давам, понякога - не. Но винаги ми става едно гадно и леко виновно, когато подминавам сакат просяк, детенце или възрастен дядо( баба)

# 25
  • Мнения: 47 963
отдавна не давам- колкото повече даваме, толкова повече просяци ще има
има много болни и сакати хора, които не просят, а си умират по домовете и улиците, ама циганите нали са по- тарикати, просят и дори се осакатяват умишлено за да будят съжаление
а като видя някоя с бебе, направо  Sick като ги знам какво правят с малките дущици и как ги използват

# 26
  • Мнения: 544
Преди години бях ходила на интервю за работа. Беше страшна жега и се отбих в работата на мъжа ми да си сваля потничето под лятното сако. Оставих си потничето в чантата и си ходя пеша към Попа. Спира ме едно момче 18-19 годишно. "дай 50 стотинки". Аз му казах, че нямам 50 ст. И той: "Тогава дай 1 лев". ShockedОтварям си чантата да си купя билетче, а тоя ми видял потничето в чантата и се преобрази за секунди. Вика: "Ти винаги ли си носиш бельото в чантата?" #CrazyСветнаха му очите. Нагъл тип! Като повечето просяци.  Twisted Evil

# 27
  • Мнения: 248
В предишният блок, където живеехме имаше семейство цигани, които наистина ровеха по кофите. От тях знам, че на ден си изкарват по минимум 60-70 лв от продадените на битака боклуци. А и наистина ми се е случвало да съм зад тях на касата в магазина, оставят по минимум 50 лв на пазаруване.
Така, че смятам, че те са си избрали да са клошари и понякога си изкарват доста пари от кофите.

# 28
  • Мнения: 7 110
Може би ако за този 1 лв. е бил помолен да свърши нещо, е щял да вземе парАта.   Confused Да почувства, че си я е заработил.
През лятото едно момче ме помоли да му помогна. Искаше да му възложа да свърши нещо, за да му купя хляб за него и братчето му. Бях силно впечатлена. Купих му някаква храна. А той продължаваше да иска да си я заслужи. Дано са някъде с покрив над главата си в момента.   Praynig

Общи условия

Активация на акаунт