Придирчив клошар, или сами ли избираме какви да бъдем?

  • 2 052
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 533
Преди дни се случи следното- отивайки до колата видяхме клошар, ровещ в кофите за боклук, мъжа ми отиде и му вика: "Ей, шефе, ето ти един лев,  да си купиш нещо", а клошаря каза: "Ми аз с един лев какво да си купя" и ни подмина. Ние останахме като гръмнати, в крайна сметка 1лв не е нищо, но можеш да си купиш нещо с него при условие, че ровиш в контейнера. Не сме се държали и обидно с него. Та все повече се убеждавам в теорията на един познат, че бездомниците и просяците са такива, защото така искат. Вие как мислите?

# 1
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Това, Пираня, е и теорията на Ницше. Толкова е убедителен, че и аз му вярвам.  Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 5 074
Една просякиня ми обясняваше,че няма пари до си купи да, прибрах си хляба newsm78же хляб. Подавам и един хляб, а тя ми вика - не ми давай хляб, дай ми пари

# 3
  • Мнения: 337
Аз всяка пролет чистя гардероба си. Каквото няма да нося вече, но е в добро състояние го давам за деца без родители, а неща, които са или с петно, или с малка дупчица, оставям до контейнера.
Та тази пролет, изнасям пликчето, оставям го до кофата, минава един ром и му казвам, така и така, чисти са, без да се обиждаш, ако искаш ги вземи. Той спря да рови в кофата, разгледа ги и ми отговори:
- Това е скъсано, хвърляй го! (една лятна блузка с 1мм дупчица на шева под мишницата)
Не можах да повярвам!!! Явно не са толкова нуждаещи се. Оттогава всички дрехи събирам за децата в дома, те милите душици така им се радват.  Грейват им личицата. Те залужават и нови и хубави неща, и обич и прегръдка. Жалко е само, че повечето пъти не ми е възможно да отделя нищо за тях, освен топлината....

# 4
  • Мнения: 14
. който твърди, че НЕ избираме, нека пръв хвърли камък по ... каквото си иска. Естествено, че избираме. Напоследък и полът е въпрос и право на избор. Само дали да се родим не избираме. И къде. И кога.

# 5
  • Мнения: 27 524
Една просякиня ми обясняваше,че няма пари до си купи да, прибрах си хляба newsm78же хляб. Подавам и един хляб, а тя ми вика - не ми давай хляб, дай ми пари

Казано честно - това не го разбрах  Confused

# 6
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Една просякиня ми обясняваше,че няма пари до си купи даже хляб. Подавам и един хляб, а тя ми вика - не ми давай хляб, дай ми пари. прибрах си хляба


# 7
  • Мнения: 27 524
Една просякиня ми обясняваше,че няма пари до си купи даже хляб. Подавам и един хляб, а тя ми вика - не ми давай хляб, дай ми пари. прибрах си хляба

Аха. Да, така е. Две циганета на един светофар искат храна, пари за храна. Давам им две топли кифли, обръщам поглед и те ги мятат прзрително през рамо на шосето.
Факт е, че голяма част от просещите са изпаданли до нужда за алкохол и цигари. Не ги виня, но точно за тези две неща ми се свидят парите за тях. Макар, че може би не съм права. Даваме или не, пък каквото иска да правят с тях. Не знам. Сложно е. Рядко хората просят за насъщния. Гледам да ги разпознавам и тогава наистина помагам и се старая  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 14 654
Избираме си, ако имаме избор. Има едно оскатено цигане- проси от дете по кръстовищата. Него не са го попитали дали иска да му отрежат крака за да носи доходи на родителите си. И едно момичеце, пак циганче с отрязана ръка, то пък просеше по трамваите.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 074
Една просякиня ми обясняваше,че няма пари до си купи даже хляб. Подавам и един хляб, а тя ми вика - не ми давай хляб, дай ми пари. прибрах си хляба



Благодаря   bouquet Така е..... който пише през работно време,понякога има нужда от преводач Joy

# 10
  • Мнения: 27 524
който пише през работно време,понякога има нужда от преводач Joy

Не съм искала да те засегна, да знаеш  Hug

# 11
  • Мнения: 6 164
Избираме. Е, не всичко зависи от желанията ни, но и минималното усилие и желание е важно.

# 12
  • София
  • Мнения: 5 074
който пише през работно време,понякога има нужда от преводач Joy

Не съм искала да те засегна, да знаеш  Hug
Не ми личи да съм засегната, нали hahaha Зная, че не си искала  bouquet

# 13
  • Мнения: 9 865
Всичко е бизнес.

# 14
  • Мнения: 1 216
Една просякиня ми обясняваше,че няма пари до си купи даже хляб. Подавам и един хляб, а тя ми вика - не ми давай хляб, дай ми пари. прибрах си хляба

Аха. Да, така е. Две циганета на един светофар искат храна, пари за храна. Давам им две топли кифли, обръщам поглед и те ги мятат прзрително през рамо на шосето.
Факт е, че голяма част от просещите са изпаданли до нужда за алкохол и цигари. Не ги виня, но точно за тези две неща ми се свидят парите за тях. Макар, че може би не съм права. Даваме или не, пък каквото иска да правят с тях. Не знам. Сложно е. Рядко хората просят за насъщния. Гледам да ги разпознавам и тогава наистина помагам и се старая  Heart Eyes
Така е, защото на края на деня никой не ги пита дали са яли, а колко лева са събрали. Много е жалко, но и тук е намесена мафията. 

Общи условия

Активация на акаунт