Антидот

  • 3 940
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 230
Прочетох, че антидот на NATRIUM MURIATICUM са: Ars; Phos; Spir nit dulc.
Какво представляват и как се антидотира, чрез еднократно вземане или какво?

Питането ми е от чисто любопитство, нямам намерение да се антидотирам. Чела съм, че ако е правилно лекарството, то не може да се антидотира с кафе, кола, мента и т.н. Но явно може да се антидотира с други.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 230
Никои ли не знае?!? Александър, някой друг хомеопат или добре запознат с темата?

# 2
  • Мнения: 1 753
Не съм запозната с антидотирането в детайли, но съм чела че дадено лекарство може да се антидотира със същото лекарство, но в по-ниска потенция. Например ако си дала нещо в разреждане 30 Ch, можеш да антидотираш със същото в потенция 5 Ch.

Но нека и Александър се произнесе  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 1 230
Благодаря за отговора, вече не очаквах включване Wink
Това за по-ниската потенция не го знаех.
Ами никой не отговаря, и аз чакам хомеопатите да кажат. Може би трябва да пиша в онази тема за въпроси към хомеопатите, за да ми обърнат внимание. Тъпо да има цял подфорум за алтернативна медицина, а да се налага да питам в една определена тема.
ПП. Честит имен ден на патерица на дъщеричката ти. Да й е живо и здраво името.

# 4
  • Мнения: 1 753
Благодаря за пожеланието и честит празник и на вас!  Peace
А иначе - сигурна съм, че хомеопатите като се включат ще пишат  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 42
Моята хомеопатка ми каза,че докато се приемат хомеопатични лекарства изобщо да не употребявам ментови продукти,такива които садържат какао и до 1кафенце на ден.Друго,че не всяко хомеопатично лекарство е съвместимо с друго хомеоп.лекарство,за това се приемат по схема,която ти изписва лекарката

# 6
  • София
  • Мнения: 2 493
апетитко, по принцип хомеопатичното лекарство се взима винаги по едно... няма едноз а глава едно за гърло... Няма "съвместими" и "несъвместими" лекарства... Не знам дали го обясних правилно.
Затова препарати от рода на Осцилококцинум, Стодал, Вомитусхил и т.н. комбинирани хомеопатични лекарства са крайно НЕПОДХОДЯЩИ за употреба, за щото объркват огранизма и енергията на човек...

# 7
  • Мнения: 5 539
Янче, Осцилококцинум не е комбиниран препарат.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 493
Лилита сигурна ли си? Цялата тая серия на Боарон са комбинирани... Всякакви Хомеожен, Хомеовикс, Стодал и прочее тинтири минтири. Сега ще взема да погледна...

# 9
  • София
  • Мнения: 2 493
Да, Гуглето каза, че е от вътрешности на патица... ОК, изивнявамс е за грешката, но останалите със сигурност СА комбинирани.

# 10
  • Мнения: 5 539
Така е, другите са комбинирани Peace
А доколкото знам, Осцилококцинум е и с по-висока потенция от обичайните потенции на Боаронските препарати. Май беше 200СН, ако не бъркам. Не го пише на опаковката, но някой беше писал преди време във форума. Както и да е, това са подробности Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 1 230
Да, Оксцилокоцинума не е комбиниран препарат, а е от черен дроб и сърце на патица.
Обаче по моя въпрос за антидотирането на NATRIUM MURIATICUM с Ars; Phos; Spir nit dulc никой нищо явно не може да ми каже. Поне кои са тези препарати?

# 12
  • Мнения: 119
Обаче по моя въпрос за антидотирането на NATRIUM MURIATICUM с Ars; Phos; Spir nit dulc никой нищо явно не може да ми каже. Поне кои са тези препарати?

Не ми е ясно защо те интересува това , но
Ars е арсен
Phos е фосфор
Успех!

# 13
  • София
  • Мнения: 2 493
Arsenicum
Phosphorus
dul е Dulcamara
за Spir nit не съм много сигурна кое е... Що не се консултираш с хомеопат?

# 14
  • София
  • Мнения: 1 230
Не ми е ясно защо те интересува това , но
Ars е арсен
Phos е фосфор
Успех!
Първо благодаря, че си отговорила. Второ, важното е, че на мен ми е ясно, защо ме интересува, твоето изказване ми звучи надменно.

Yanche благодаря за изчерпателният отговор. Моят хомеопат е доста зает и не ми се иска да го безпокоя за подобни неща. Питането ми е от чисто любопитство.

Общи условия

Активация на акаунт