За бебето на форума Алина, мама Галя и двамата горди батковци

  • 24 345
  • 324
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 589

Бамби, за да не се отбие, а и прекомерното смучене на залъгалка при много малките бебчета ги унася и така забравят, че са гладни.

Ок добре,но ако на Галя наистина и е трудно така защо да не и дава залъгалка.А когато я храни може да и дава не от гърда а да го слага в шише и от биберон Алинка да се храни  newsm78

# 46
  • Мнения: 142
тя почити нищо не може да изцеди.
а и я е страх да не я отбие,че няма парички за изкуственно хранене.

# 47
  • Мнения: 3 376
splitka това,което си постнала е страхотно  Hug

# 48
  • Мнения: 398
Дайте адресчето и на Дядо Коледа (т.е. на мен ) за да спретна едно колетче с подаръчета на децата.Ако може по скоро за да пристигнат преди Коледа.

# 49
  • София
  • Мнения: 896
Здравей Галя,
Първо те поздравявам и ти желая да си здрава и търпелива. От самото начало следя темите ти и те подкрепям изцяло.
Пиша заради кърменето. Имам доста дълъг стаж - 3г9м, като в началото нямах тази информация, която сега я има тук. няма да разказвам началото, но съвета ми е - не давай залъгалка, вода, изобщо - нищо с биберон, както ти е писала по-горе и Еми.. Давай на бебето да суче на поискване, използвай всяка възможност да си почиваш и нещата ще се нагласят неусетно. Чети и питай в кърмаческия, ако имаш някакви въпроси, там винаги ще получиш навременен и компетентен съвет.
Имам едно предложение. Разгледай този сайт:
 http://www.babysling-lana.hit.bg/buy-simple.html
Избери си един слинг и ще ти го изпратя. Много е удобно, ще може бебето да е до теб, без да ти тежи на ръцете.
Поздрави и чакам избора и адреса ти Hug  bouquet

# 50
  • Мнения: 142
Bise,кутията ти е пълна и не получаваш лично съобщение.
 Hug

# 51
  • София
  • Мнения: 2 210

Бамби, за да не се отбие, а и прекомерното смучене на залъгалка при много малките бебчета ги унася и така забравят, че са гладни.

Ок добре,но ако на Галя наистина и е трудно така защо да не и дава залъгалка.А когато я храни може да и дава не от гърда а да го слага в шише и от биберон Алинка да се храни  newsm78


Почне ли да и дава от шише- 99% я е отбила до месец. Бебето е прекалено малко и ще мине по пътя на най-малкото съпротивление, а залъгалката само ще го обърква. Галка, знам, мила, че е трудно,но до месец ще се нормализират нещата и Алинка няма да виси все на цица. Но сега е важно да я кърмиш на поискване и да се водиш по инстинктите си. Има време и за режим  Peace

По-важното е ти да си спокойна- успешното кърмене се обуслава от наличието на два хормона- пролактин и окситоцин. Първият е отговорен за самия процес на образуване на кърмата и се отделя предимно нощем-затова в първите месеци изобщо не е желателно да се маха нощното хранене-то способства за образуването на повече кърма. Вторият хормон-окситоцинът-отговаря образувалата се кърма да се отделя (тече). Точно неговото отделяне е много зависимо от психичното съсътояние на мама- в състояние на стрес, преумора, притеснения- пролактинът е способствал да се образува кърма, но липсата на достатъчно окситоцин пречи тя да тече. Затова мама трябва да е спокойна , уврена и отпочинала.

Синът ми беше 20дни отделен от мен в друга болница при раждането си. Имах кърма за 10 бебета, но...от реване и стрес не течеше.....Слагах една негова снимка , ревях и цедях. Отделно-преди всяко цедене под езика си капвах половин ампула окситоцин-организмът ми от стрес не отделяше. Взехме си бебето, хранено 20 дни с биберони с огромна дупка-да не е луд да иска да се мори да суче под усилия. Отделно-здравословен проблем, с който след три месеца лежахме в болница и така и не се установи какъв е. На 5 месеца ядеше по 80-100гр-колкото 3 месечно бебе. Повръщаше м/у 10 и 12 пъти на фонтан м/у всеки две хранения. Стигал е до 96 повръщания на ден. Не наддаваше. Имаше месец , в който не само не наддаде-отслабна. ...И го кърмих 2 години Mr. Green

От теб , мило Галче, зависи да си силна и да се пребоиш Simple Smile А и така като гледам с Алинка няма да имаш проблем-ще си се кърмите успешно, само трябва да преодолееш колебанията и неувереността , през които всички сме минали. А ние сме с теб Simple Smile Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Предложението на Бисе е страхотно-слингът е страшно удобно нещо  Peace

# 52
  • Мнения: 1 288
гале, напълно се присъединявам към съветите на еми и bise. не давай залъгалка, вода, шишета. храни на поискване и ще видиш как с времето ще си установите ваш си режим на хранене и кърмата ще ти стига.  Hug само първият месец да мине.

# 53
  • София
  • Мнения: 896
разчистих кутията Hug

# 54
  • Мнения: 147
Bise, аз съм се ангажирала да ушия слинг на Галя, дотогава съм и нагласила моя (с халки е), само остава да и го занеса тия дни. Имам и от другия вид (5 м), но ми се струва, че няма да и е толкова удобен.
Еми, Галя се беше притеснила, че педиатърката и едва ли не казала, че тя е виновна че не минава жълтеницата на малката, понеже отказала да дава глюкоза.
Галя, пиши ми на кю-то как да те търся в скайпа.

# 55
  • Мнения: 3 376
Bise, a witch  мисля,че слинга ще е много полезен на Галя  Hug

жалко,че аз не знаех за него когато родих Blush

# 56
  • София
  • Мнения: 568
Сплитка, разчувства ме, затова.
Бамби, в началото е трудно, знам, но Галя само мъничко трябва да потърпи. Всяка кърмила мама в началото кърми и реве от болка. Това са рисковете на професията  Laughing. Много бързо това отминава и кърменето става приятно. А ако започне да се изцежда е голяма хамалогия. Представи си да го правиш по 7-8 пъти на ден минимум. Просто няма смисъл при положение, че беба има добър сукателен рефлекс и пълни пампите  Heart Eyes.
За слинга идеята е супер.  Hug А малко оф от темата за Галка. Дали бебе на почти 5 м. ще иска в слинг? За моето питам.

# 57
  • Мнения: 3 376
И аз искам да питам за моето  Blush Направих си такъв без халки,само шал,но не му е удобен Rolling Eyes
Bise може ли на лични да ти пиша?

# 58
  • София
  • Мнения: 589
Бамби, в началото е трудно, знам, но Галя само мъничко трябва да потърпи. Всяка кърмила мама в началото кърми и реве от болка. Това са рисковете на професията  Laughing. Много бързо това отминава и кърменето става приятно. А ако започне да се изцежда е голяма хамалогия. Представи си да го правиш по 7-8 пъти на ден минимум. Просто няма смисъл при положение, че беба има добър сукателен рефлекс и пълни пампите  Heart Eyes.
 

Най -накрая некой да ми отговори.Това ми беше въпоса.Герка мерси   bouquet
И още нещо.Може ли Галя примерно да се изцежда  и да оставя храната на бебе в шишенце.За да поже поне малко да излиза.Има ли пак риск да я отбие.Поне едно хранене да кажем да и го дава от шише  newsm78

# 59
  • Мнения: 169
И аз искам да знам за шишенцето. досега бяхме на разходка,обиколихме 5 пъти битака.Жалко че за толкова кратко беше,можех да не се прибирам цяяял ден.Хм...пък аз не исках количка до напролет.Ако имах навън едно шишенце мляко нямаше хич да се прибера.

Общи условия

Активация на акаунт