Проблем с АМ

  • 1 397
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 606
Здравейте, моля за съвети... Историята ни е тази ... в началото на 3ият месец започнахме захранване с Аптамил 1.Всичко беше прекрасно харесваше му, акаше нормално, не сме имали колики. До края на 3ият месец кърмех по 1 път вечер. След като спрях да кърмя и останахме само на Аптамил 1 започнаха зверски колики, запек, детето пищи, червата къркорят. Нашата педиатърка ни препоръча мляко и то АР заради връщането. Каза, че Алмирон на Нутриция от Гърция е по-качествено от Нутрилон в България. Веднага го поръчахме, един приятел ни докара. От него бебето получи още по-голям запек - акаше с термометър пластелин, а болките бяха ужасни. Така стигнахме до Фризопеп и съмнения за алергия към белтъка на кравето мляко. Вече седмица сме на него, детето не ака само, а само с помощ и то тъмно зелено. Все още се напъва много и не е весел, но не пищи от болка, както при предишното. Не сложихме ваксината заради тези проблеми. Сега мислим да правим тест за алергия при Мустаков и ако всичко е наред да минем към нормално мляко. Наистина незнам какво ще правим ако потвърдят алергия и какво да пием... Моля ви, давайте съвети ... И случвало ли ви се е подобно нещо?

# 1
  • Мнения: 1 984
теста преди 1 - 1, 5 г няма да е показателен. повръщате ли? защо АР? консистенцията на пластелин може да от АР - то /има сгъстяващи вещества/. изпива ли достатъчно мляко? пробвахте ли с дуфалак? не се дава фризопеп без 100% доказана АБКМ!  ваксините нямат общо с проблемите.... лек начин да се финтира проблема със запека е даването на 1 милилитър витаминен сироп /киди? /. аз не харесвам аптамил, ама това си е мое мнение... предпочитам нан или фризолак.

# 2
  • София
  • Мнения: 606
Не е връщал много. По малко след ядене. Педиатъра реши така, защото върна два пъти при нея след два часа след ядене. Нямаме доказана АБКМ , но даваме млякото. Бяхме и при д-р Куманова в детстко здраве и тя предписа Фризопеп. Каза да го даваме 7 дни и после ще решиме... Вече сме на после и никой няма решение какво да правим...

# 3
  • Мнения: 2 908
Съгласна съм с всичко попитано от  tonev .Бебето ми връщаше на фонтани огромни количества до 4-тия месец някъде(понеже тогава я захраних с пюрета),но не сме минавали на АР мляко,въпреки,че трябваше-вие от малко връщане след ядене едва ли имате нужда от това.Запека съм оправяла с дуфалак доста пъти,с термометър само 2 пъти,със сок от ябълка или круша,и след 4-ти месец с плодови пюрета разхлабващи.За АБКМ не трябва ли да има още нещо освен запек-може ли да се каже,че детето страда от АБКМ само от един лош запек? ThinkingМалко несериозно ми звучи на мен....
Значи моята дъщеря също имаше запечни проблеми с Аптамил 1-щом детето ти не го понася,може да го смените-с Нутрилон,Нан,Фризолак.Изчакай лекарката да ви каже какво да правите с Фризопепа-ама за мен си е несериозно само на това основание да карате на него.

# 4
  • Мнения: 44
При нас се получи почти същото, след като на шестия м. изцяло минах на АМ.
Предполагам че са комплексни нещата, а и може да се е настройвал организма към новите храни от пюретата и кашите. Не е само млякото, в това съм убедена. Оправи се с Дуфалак и смених млякото с Нутрилон. И понже се чувства добре оставам на него.
А къркоренето не винаги означава колики, просто му работат чревцата.
Дано бързо се оправи детенце.

# 5
  • Мнения: 745
след като детето премине от кърма на ам винаги се запича.това да не те притеснява.ще се оправи,просто при някои деца,запека е по продължителен.пробвай дуфалак и не го мъчи с  този термометър.акото вие зелено и това се дължи на смяна на млеката.като чета при теб е настанала голяма обърквация с млеката!!!! Thinking

# 6
  • Мнения: 745
забравих да ти кажа и за това, че връща мляко  не е проблем.и ние си връщаме от време на време и какво от това?просто или му е дошло в повече ,или съм му притиснала коремчето когато се дондуркаме!!! Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 606
Добре де... аз се доверявам на педиатърката ни.. доста добра е и е само в белите списъци. Освен това същото нещо ни беше предписано и от д-р Куманова - известен гастроентеролог. Според тях съмненията за алергия идват от болките в корема на бебо и шумовете - те го преслушаха. самото бебче се гърчеше доста от млеката.

Как се разбира малко бебе дали има алергия? Може ли да се направят изследвания. Ние нямаме обриви и не сме имали до сега такива. Според тях симтомите не са типични. За това и моята педиатърка се съмнява да не бъркаме и прибързваме. Дали теста ще е верен?

# 8
  • Мнения: 1 032
Щом имаш доверие на лекарите си, моят съвет е да ги слушаш. Все пак тук ние може и да ти говорим от базата на някакъв опит, но е много смело да се отрича на 100% казаното от лекар без да имаш медицинско образование. Моята дъщеря до 6 м беше на Фризовом, млякото помага и срещу запек, и срещу повръщане. Аз лично съм доволна от него и го препоръчвам. От дуфалака дъщеря ми получава зверски колики, а ефект с акането няма, така че всичко си е до дете.

# 9
  • Мнения: 1 984
няма ли шанс детето да го видят в люксембург? или франция?
когато ходите на лекар преди да направите каквото и да било трябва да има въпроса "защо?" ако не може да каже... а в случая няма да може. гарантирам. започнете да изключвате фризопепа и нещата ще се оправят. нямате никакви данни за АБКМ.
пп. мразя бели и черни списъци.

# 10
  • Мнения: 2 908
Ей веднъж да съм напълно съгласна с tonev  HugИ аз много не подбирам черни,бели списъци-за една майка списъка е бял,ама за друга е черен-нали схващаш?Моето дете от Дуфалак не е имало грам никакви колики или проблеми и си акаше всеки път-ама както е казала gigio -различни деца,различни методи-не знаеш дали ще действа или не.Нямам медицинско образование и обикновено не се изказвам смело за нищо,но този случай ми звучи направо смешно,да не кажа друго...та ако са такива светила в медицината,казаха ли ти защо точно ти казват диагноза АБКМ?Трябва да има причини?Ако няма причини си е съмнително,дори за непросветен.Направете му тест за алергии на детето-какво друго да ти кажа-и аз не знам вече-ти уж се съмняваш-питаш тук,обаче и защитаваш лекарите после...  33uu-не схващам какво очакваш от тук да чуеш?Това е поне моето мнение,било то и доста смело....Ако беше моето дете,нямаше да вярвам така сляпо,щях да търся други специалисти,изследвания,най-малкото, ако има схващания за алергия да ми се обясни защо.Ти поне живееш и в София-имаш тази възможност-аз ако бях на твое място щях да тичам като лудите до София,но нямаше да се спра,докато не ми дадат сносно обяснение.
Значи първото и най-същественото ,което ти си написала в първият си пост е:били сте известно време на смесено хранене-аз така го разбрах-тогава детето не е имало проблеми-ако има АБКМ,ще започнат проблемите още в началото-алергията към белтъка на кравето мляко не позволява детето да хапне каквото и да било краве мляко-нали разбираш? WinkА Аптамил1 си е краве мляко,нямало е проблеми тогава,изведнъж са почнали като сте останали само на Аптамил1-е,как стана така изведнъж-преди нямало никакви проблеми,после почнали?И изведнъж диагноза АБКМ....Ако пък не съм разбрала правилно-извинявам се...

Последна редакция: пт, 07 дек 2007, 10:00 от афродита

# 11
  • София
  • Мнения: 606
Точно това имам предвид, че се съмнявам много. Аз веднага ще го заведа на доктори, тест за алергии, но се чудя на кой доктор? Защитавам докторите, защото все пак са учили за да станат доктори и сигурно имат нещо предвид като предписват какво да се прави...

Съгласна съм с tonev - за съжаление няма да си ходим в следващият месец в люксембург...  На въпроса защо Фризопеп отговора на доктора е за да се успокой стомаха на бебето, заради силните колики и газове. Трябваше да сме на Фризопеп само една седмица, сега ни казаха да го продължим още няколко дни докато направим тест за алергии.

Ок Веднага ще изключим Фризопепа , но с какво да го заменим? И другият ми въпрос е как да правим тест за алергии, като казват, че той до 1 годинка не бил верен...

афродита - защитава докторите, защото са добри.. просто попитах тук дали има някой с подобна ситуация.. а не за да плюя доктора си.. относно теста за алергия , аз ще го направя веднага, ще направя всичко за детето си... Само че, тук навсякъде се пише, че теста не бил верен до 1 год...

По скоро ми беше интересно има ли други майки, които са били в подобна ситуация и как са я решили...

# 12
здравейте!Аз давам на моето малко съкровище НАН,което е само на 1 мес и 2 седмици.  Минахме първа консултация и лич.лекарка ни каза да давам сок от ябълки и морков. От няколко дни приема от сока. Въпросът ми е : дали от сока или от НАН-а ,акото ни стана зеленикаво ?  Thinkingа и не всеки ден мъничето се изхожда по голяма нужда Sad А когато й се доака,процесът на изхождане е съпроводен дори със сълзички newsm45

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 817
...... на 1 мес и 2 седмици.  Минахме първа консултация и лич.лекарка ни каза да давам сок от ябълки и морков....

 Shocked

Не е ли много малко за сокчета още бебето?

# 14
  • Мнения: 15 379
здравейте!Аз давам на моето малко съкровище НАН,което е само на 1 мес и 2 седмици.  Минахме първа консултация и лич.лекарка ни каза да давам сок от ябълки и морков. От няколко дни приема от сока. Въпросът ми е : дали от сока или от НАН-а ,акото ни стана зеленикаво ?  Thinkingа и не всеки ден мъничето се изхожда по голяма нужда Sad А когато й се доака,процесът на изхождане е съпроводен дори със сълзички newsm45
От НАН-а ще да е, на доста бебета прави акото зелено, защото е с доста желязо в състава. А какви са тези сокове на тази възраст newsm78 

Общи условия

Активация на акаунт